REKLAMA
Już po raz trzeci 1 sierpnia białołęccy kajakarze zorganizowali spływ dla uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego pod hasłem "Wisłą przez Miasto Nieujarzmione".
Podczas ostatniej sesji radni Białołęki mieli dać zielone światło do powiększenia cmentarzy.
Tereny przy Myśliborskiej - w tym po niszczejącej od lat fabryce domów - mają dostać szansę. Burmistrz Jacek Kaznowski chce, by stały się nowym centrum Białołęki.
Na skwerze u zbiegu Światowida i Ćmielowskiej stanął ogródek piwny. Latem to żyła złota dla przedsiębiorców, zwłaszcza gdy temperatury są takie, jak w tym roku.
Pachnie Bareją? Słuszny trop, bo basen na Dąbrówce Wiślanej to motyw jak z peerelowskiej komedii. Jest sprawny i gotowy, ale korzystać zeń nie można - bo oficjalnie nie ma właściciela.
Dlaczego naszych radnych nie niepokoi prognozowany przyrost liczby ludności na terenie wschodniej części zielonej Białołęki - do 120 tys. mieszkańców w roku 2017? W najbliższej dekadzie ma się tu osiedlić 100 tys. ludzi, tymczasem nie ma żadnej wizji przyszłości. Cisza! Jakby nie było tematu.
Dziwną ulicę mamy w dzielnicy. Po jednej stronie jest wyremontowana i ładnie wygląda, po drugiej zaś kompletny bałagan. Mowa o Białołęckiej. Nic nie słychać, żeby miały zajść tu jakieś zmiany.
Gdy Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji Ave zjawił się u dyrektora Białołęckiego Ośrodka Kultury Tomasza Służewskiego i przedstawił mu swój pomysł, ten nie tylko szeroko otworzył oczy i usta, jak to zwykle czynił słysząc propozycje współpracy od szefa Ave, ale po prostu zaniemówił.
Na Białołęce czerwcowe weekendy upływają pod hasłem pikników rodzinnych w przedszkolach i szkołach. Aura sprzyja, chęci są, więc licznie uczestniczymy w zabawie, zwłaszcza ze swoimi pociechami.
Białołęka ma nowe stowarzyszenie - po prawie roku działalności, osoby skupione w Partnerstwie Ulic Zielonej Białołęki na zebraniu założycielskim powołały stowarzyszenie.
- Na ulicy Fleminga Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji układa rury ściekowe. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że do naszych działek nie będą wyprowadzane studzienki. Tak powiedział nam nadzorujący prace kierownik. Wykonanie przyłączy będzie się więc wiązało z ponownym rozkopywaniem ulicy.
Mieszkańcy Wiśniewa, a szczególnie ulicy Połączonej od kilku lat walczą z operatorem telefonii komórkowej. Spółka P4 - powszechnie znana jako Play, na prywatnej działce położonej przy ul. Marchołta 17A, w pobliżu domów jednorodzinnych, chce postawić 22-metrową wieżę antenową.
- Na ulicy Natalii Gąsiorowskiej mamy straszny problem. Otóż zostały tu utworzone rynsztoki. Problem w tym, że nikt nie wziął pod uwagę dojazdów do naszych posesji.
Jeszcze w tym roku szkolnym białołęcka młodzież wybierze swoich dwudziestu jeden przedstawicieli do młodzieżowej rady dzielnicy. Każda szkoła będzie miała trzy mandaty. W radzie zasiądą przedstawiciele liceum i gimnazjów.
Nie ma pieniędzy na wakacje dla białołęckich dzieci.
Tytułowy dylemat dość łatwo rozstrzygnąć. Wiadomo, że skansen czy muzeum, które w potocznym rozumieniu kojarzą się niezbyt ekscytująco, mogą być autentyczną szansą. Wszystko zależy od organizacji takiej placówki, pomysłu, sposobów aktywizacji.
Nowoczesne MultiCentrum powstaje na Białołęce.
"Kim właściwie był Strumykow?" Takie pytanie zadał mi jeden ze znajomych niezbyt zorientowany w topografii Białołęki, kiedy dowiedział się o projekcie zmiany nazwy popularnej i lubianej ulicy Strumykowej na Norblina.
Białołęka wzbogaciła się o zapowiadane jeszcze w zeszłym roku dwa nowe place zabaw i skatepark.
Chciałbym się podzielić ciekawą i niewątpliwie optymistyczną obserwacją, jaką jest dostrzeżona przeze mnie jednomyślność w podejmowaniu istotnych decyzji przez wszystkie ugrupowania tworzące radę dzielnicy.
LINKI SPONSOROWANE