REKLAMA
Ciąża to okres szczególny w życiu kobiety, jak też jej bliskich.
Podczas pikniku organizacji pozarządowych na Krakowskim Przedmieściu, organizowanym 20 września na zakończenie ogólnopolskiego tygodnia obywatelskiego, wolontariusze Fundacji Ave przeprowadzali ankietę na temat roli i znaczenia organizacji społecznych.
Szanowna Redakcjo! Proszę o zainteresowanie się ulicą Lewandów, łączącą Marki z dzielnicą Białołęka.
Szkoła Podstawowa nr 257 przy Podróżniczej 11 ma szczęście - dwa lata temu dzielnica wybudowała jej zespół boisk sportowych, a już od wielu lat działa przy niej basen.
Blok nie remontowany od dwudziestu lat, bez funduszu remontowego, z popękanymi ścianami i odpadającymi tynkami na klatkach schodowych. Blok, gdzie okna zabite są gwoździami, a zimą ogrzewanie nie działa. Blok, o którym administrator zapomniał.
Miesiąc temu publikowaliśmy artykuł mieszkanki zielonej Białołęki dotyczący problemów na Kątach Grodziskich.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o planowanym schwytaniu białołęckich dzików i przewiezieniu ich z dala od ludzkich siedzib. Na początku października pod kołami samochodu na Modlińskiej zginęła locha i cztery warchlaki.
W nieporęckich i jabłonowskich lasach, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Choszczówki, w tym roku wyjątkowo dużo żmij. Na szczęście nie było dotąd przypadku pokąsania człowieka przez gady.
Całkiem niedawno na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się V Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Społecznych. Stowarzyszenie Moja Białołęka zostało zaproszone na sesje, panele i dyskusje w ramach konferencji "Rzeczpospolita Obywatelska".
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Moja Białołęka serdecznie zaprasza seniorów z obszaru tzw. zielonej Białołęki na wspólne spotkanie pt. "Poznajmy się. Zróbmy coś dla siebie."
Jest taka ulica na Białołęce. Wcale nie gdzieś w kącie, a nawet można by pokusić się o to, by nazwać ją głównym traktem wschodniej części dzielnicy.
O dobrym rocku, braku szlaków rowerowych, wymarzonej klubokawiarni, kajakach, kinie letnim, szachach i wykiwanym przedszkolaku...
W poprzednim wydaniu "Echa" informowaliśmy o najbardziej prawdopodobnej lokalizacji baterii rakiet Patriot, jakie trafią do Polski w zamian za zgodę na budowę tarczy antyrakietowej pod Słupskiem.
Unia Europejska szykuje zagładę wszystkim starym i niebezpiecznym windom. Dźwigi osobowe, które mają więcej niż 20 lat lub nie spełniają wymogów bezpieczeństwa muszą zostać usunięte, a ich miejsce zajmą całkiem nowe. Nieprzekraczalnym terminem wymiany jest koniec 2012 roku.
Chodzi o to, żebyśmy zrobili coś wspólnie, a przede wszystkim, żebyśmy się poznali. Białołęka stała się w ostatnich latach bardzo anonimowa. Czas na budowanie społeczeństwa obywatelskiego!
O altankach "Echo" pisało w kwietniu 2007 r. i od tamtego czasu nikt w mieście dzieci, jakim jest Białołęka, nawet nie zainteresował się tematem. Dlaczego? - Do urzędu dzielnicy nie wpłynęły wnioski w tej sprawie - tłumaczy rzeczniczka burmistrza.
Od siedmiu lat mieszkaniec ulicy Zawiślańskiej prosi o montaż czterech lamp na tej ulicy. I jeśli sprawdzą się słowa ratusza - poczeka jeszcze co najmniej cztery.
Lasy Miejskie są przygotowane do schwytania białołęckich dzików. - Mamy ustawioną odłownię, czekamy teraz, aż coś w nią trafi - powiedziała "Echu" Krystyna Grądzka z Lasów Miejskich.
Białołęka to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Warszawy. Coraz większe zasoby mieszkaniowe mają się jednak nijak do infrastruktury, którą powinien budować samorząd.
Umowa na instalację tarczy antyrakietowej w Polsce przewiduje lokalizację baterii rakiet Patriot w pobliżu Warszawy. Wiadomo było, że rakiety posłużą do obrony stolicy przed ewentualnym atakiem, dlatego konieczne było ich umieszczenie w bezpośredniej okolicy.
LINKI SPONSOROWANE