REKLAMA
Od świtu 12 maja czarne chmury dymu unosiły się nad całą Warszawą. Nad ranem zapaliło się centrum handlowe przy ulicy Marywilskiej 44. Z żywiołem walczyło 2501 strażaków i 99 wozów ratowniczo-gaśniczych. Teren zabezpieczało ponad 60 policjantów. Straty kupców są ogromne - liczone w milionach. Wielomlionowe straty odniósł też zarządca obiektu, poniesie je również... warszawski samorząd, w szczególności dzielnica Białołęka.
Od świtu (12 maja) czarne chmury dymu unosiły się nad całą Warszawą. Nad ranem zapaliło się centrum handlowe przy ulicy Marywilskiej 44 na Białołęce. Z żywiołem walczy aż 58 zastępów straży pożarnej i około 180 strażaków. Straty kupców będą ogromne - liczone zapewne w milionach.
Osiągają zawrotne prędkości, dla wielu są symbolem luksusu, a do tego za ich kółkiem często można zobaczyć znanych sportowców czy aktorów. Do 15 marca w Galerii Północnej na Tarchominie trwa wystawa sportowych aut, które rozpalają wyobraźnię fanów motoryzacji.
W galerii handlowej przy Światowida na Białołęce otwarty został "Black Maze 2", czyli labirynt strachu, w którym pełno szczurów, krwi, trupów i pająków. To nietypowe a zarazem przerażające miejsce odwiedzać będzie można bezpłatnie do 18 listopada.
Galeria Północna na Tarchominie oddała właśnie do użytku tzw. komfortkę, czyli specjalny pokój pielęgnacyjny dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i seniorów, który zapewnia prywatność.
W sobotnim pożarze właściciele stadniny Huculski Raj na warszawskiej Białołęce stracili wszystko. Na miejscu zginęło osiem zwierząt. Spłonął także cały dobytek gospodarzy. Aby powstać z popiołów, potrzebują pomocy. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl
Od 27 grudnia wypożyczalnia książek nr 69 przy ul. Raciborskiej 20 jest nieczynna aż do momentu zbudowania nowego budynku przy ul. Kłosowej. Gdzie można wypożyczać i zwracać wypożyczone w starej bibliotece książki?
Gdy policjanci z komisariatu na Tarchominie dowiedzieli się, że potrzebna jest pomoc, natychmiast ruszyli do akcji. Świeżo upieczony ojciec podziękował starszemu posterunkowemu Marcinowi Borczykowi i posterunkowemu Pawłowi Aleksandrowiczowi za pomoc, dzięki której jego żona w ostatniej chwili dotarła na salę porodową.
W Warszawie nadal jest niemal 5 ha powierzchni dachów pokrytych azbestem. Miasto od kilku lat wspiera mieszkańców w pozbywaniu się tego szkodliwego materiału z budynków. Jak duży problem mamy na Białołęce?
Najbliższy weekend to dla wielu rodziców ostatni moment na zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego Galeria Północna przygotowała moc atrakcji dla dzieci. W sobotę 3 września na najmłodszych czekają zajęcia z bajkoterapii, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, wspólne zdjęcia z sympatycznym puchaczem oraz niezwykle fotogeniczna "zaczytana ławka".
Czym jest zdrowy styl życia? Jak budować zdrową i czułą relację z samą sobą i swoim ciałem? Jak przeciwdziałać zaburzeniom odżywiania i wyjść poza błędne koło odchudzania? Na te pytania uczestniczki poszukają odpowiedzi podczas panelu dyskusyjnego z udziałem publiczności.
Galeria handlowa przy Światowida ma dobrą wiadomość dla osób pracujących zdalnie i freelancerów. 1 maja otwarte zostanie miejsce do pracy przy kawie.
Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza kobiety na pierwszy Festiwal Ciałopozytywności na Białołęce. W przedostatni weekend kwietnia przy Głębockiej 66 odbędzie się kilkanaście warsztatów oraz debata z udziałem publiczności.
27 marca oraz 2-3 kwietnia w szkole podstawowej przy Leśnej Polanki odbędzie się charytatywny turniej szachowy pod nazwą "Gramy dla Ukrainy". Zebrane pieniądze trafią do uchodźców.
Od wczoraj (22 lutego) wodociągowcy walczą z usterkami infrastruktury przy Czeremchowej. Mieszkańcy z tego powodu skarżą się na całkowity brak wody lub słabe ciśnienie, "zryty" asfalt oraz hałas.
Nie wszyscy na Białołęce odzyskali zasilanie po sobotniej wichurze. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie dzielnicy, domy w rejonie Orneckiej wciąż są pozbawione dostępu do energii elektrycznej.
Białołęcki ratusz odpowiada na apel mieszkańców Choszczówki o pomoc dla osób, które od soboty nie mają w domu prądu.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych na obrzeżach miasta już ponad dwie doby muszą obyć się bez prądu. Niektórzy nie mają także wody i ogrzewania.
Co prawda nie będzie to obiekt stacjonarny, ale muzeum wirtualne. Realizująca przedsięwzięcie Fundacja Ave chce zebrać wiedzę dotyczącą przeszłości dzielnicy i stworzyć narzędzie popularyzatorskie i edukacyjne.
"Niedzielny spacer z rodziną? Trening biegowy? Najlepiej do Łazienek! Wystarczy 25 minut od Pastelowej Ostródzkiej, aby znaleźć się w samym sercu parku" - tak Wawel Development zachwala bloki powstające przy ulicy Ostródzkiej.
LINKI SPONSOROWANE