Jak wykorzystać tramwaj na Annopolu?
6 lutego 2012 › komunikacja
Jednym z największych problemów wschodniej części dzielnicy, zwanej Zieloną Białołęką, jest fatalne połączenie komunikacją publiczną z innymi częściami Warszawy. Powszechny jest pogląd, że ekologiczny transport szynowy jest jedynym rozwiązaniem, które zapewnia sprawne przewiezienie dużej liczby mieszkańców. Od kilku lat dzielnica postuluje więc (na mój wniosek), aby zbudować linię tramwajową wzdłuż ul. Głębockiej i Trasy Olszynki Grochowskiej. Toczy się też pełna emocji dyskusja o skierowaniu do nas II linii metra. Realizacji tych idei nie należy się jednak spodziewać w ciągu kilku najbliższych lat.