REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Ekspresy zostają na Tarchominie

  13 stycznia 2012

Ekspresy zostają na Tarchominie

Dzień po tym, kiedy ogłoszono pozostawienie na Bemowie linii E-2, Zarząd Transportu Miejskiego wycofuje się z propozycji skasowania białołęckich ekspresówek.

REKLAMA

- Nie można obecnie dokładnie przewidzieć, jak otwarcie mostu wpłynie na zachowania komunikacyjne pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców samochodów osobowych. Nie wiadomo, czy wzmożony ruch samochodów osobowych nie spowoduje dużych utrudnień w kursowaniu linii autobusowych mostem, na którym nie będzie buspasa. Przypominamy, że docelowo podstawową rolę komunikacyjną na moście będzie pełnił tramwaj - pisze w swoim komunikacie ZTM.

Jak twierdzą transportowcy, nie można w znaczący sposób osłabić połączenia Tarchomina, Nowodworów czy okolic białołęckiego ratusza, ze stacją metra Marymont przez most Grota-Roweckiego. Pasażerowie przyzwyczajeni do przejazdu autobusami buspasem na ul. Modlińskiej i przesiadki do metra na stacji Marymont zachowają nadal taką możliwość. Dlatego na swoich obecnych trasach zostaną linie: 508, E-4 i E-8. Nie zmieni się także trasa linii 503 (na jej trasie zostanie jedynie uruchomiony dodatkowo jeden przystanek - Ordynacka). Nieznacznie zmodyfikowana zostanie trasa linii 510. Autobus nie będzie wycofany z al. Jana Pawła II. Zmiana będzie polegać na tym, że jadąc w kierunku Nowodworów, autobusy tej linii skręcą w lewo w ul. Włościańską, przejadą obok pętli Metro Marymont i na Trasę AK zjadą przez ul. Żelazowską, tak by na przystanku Park Kaskada wspólnie z liniami 186 i 508 zabierały na Białołękę pasażerów z metra i tramwaju.

ZTM stwierdza też, że to rozwiązanie tymczasowe, a kiedy most będzie już funkcjonował, będą też rozpatrywane ewentualne kolejne korekty.

(red)

 

Komentarze (2)

# Jerry

16.01.2012 09:40

A czy linie: E-4 i E-8 no i może 516 nie mogłyby kursować na Młociny. Bliżej i w zwiazku z tym taniej.

# E-1

16.01.2012 16:39

Lepiej by było gdyby mostem Skłodowskiej-Curie jejździły:426 z Kupieckiej
na Młociny.508 z Nowodworów.511 z Dąbrówki.723 i 731 z Legionowa na Młociny.N01 z Tarchomina do Wilanowa.I nowe linię:101 i 404 z Nowodworów.Dodatkowo 186 by jechał z Tarchomina odrazu Światowida na Szczęśliwice
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023