REKLAMA
Na ulicy Modlińskiej przez jakiś czas funkcjonowała oddzielna faza zielonego światła dla jadących od strony Jabłonny i skręcających w lewo w ul. Prząśniczek na wysokości Selgrosa. Teraz jej nie ma, co znów stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu Modlińskiej.
Już od kilku dni trwają prace, które zwęziły ulicę Aluzyjną na Białołęce. Kierowcy, którzy muszą pokonać ruch wahadłowy, z niedowierzaniem kręcą nosem i pytają: co się tam dzieje?
O ulicy Zegarynki na Białołęce Dworskiej pisaliśmy wielokrotnie - zawsze w kontekście potrzeby wykonania pilnie jej gruntownego remontu. Problemy mieszkańców i kierowców w tej okolicy są bowiem znane od lat. Ostatnio zrobiło się jeszcze gorzej.
Od piątku 29 września kierowcy znów pojadą dwiema jezdniami ulicy Modlińskiej przy nowym skrzyżowaniu ze Światowida. Jest to bardzo ważny odcinek drogi, zarówno dla mieszkańców północnej Białołęki, jak i Jabłonny, Legionowa i całego powiatu legionowskiego.
Jest już umowa na modernizację jednej z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych ulic na wschodniej Białołęce. Czas prowizorki, która trwała tu blisko 20 lat wreszcie się zakończy. Po zakończeniu prac na ul. Kąty Grodziskie będzie szerzej i bezpieczniej. Pojawi się więcej zieleni, a nieruchomości znajdujące się wzdłuż drogi będą mieć wygodny dojazd. Prace potrwają prawie dwa lata.
Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.
W końcu dobre informacje dla mieszkańców wschodniej Białołęki. Za kilka dni planowane jest otwarcie przejazdu przez nowe rondo u zbiegu ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej. "Wisienką na torcie" tej pechowej inwestycji jest fakt, że nie zostanie otwarte wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
Czy na prostym fragmencie ul. Wałuszewskiej, na odcinku od Bohaterów do Ołówkowej, potrzebne są progi zwalniające? Władze dzielnicy przekonują, że nie, a mieszkańcy Białołęki Dworskiej martwią się o bezpieczeństwo pieszych.
Drogowcy dokończyli wymianę nawierzchni jezdni na ulicach Animuszu i Przylesie. Pomalowali też pasy. Część mieszkańców okolicy złości się, że znów zapomniano o zrobieniu przejścia dla pieszych na wysokości furtki do Selgrosa.
Zachodnia jezdnia ulicy Modlińskiej jest już gotowa. To właśnie nią już dzisiejszego wieczoru (19 maja) pojadą samochody i autobusy, a wykonawca skrzyżowania rozpocznie prace na wschodniej jezdni. Jakie jeszcze utrudnienia przed nami i kiedy koniec prac na tej ważnej arterii Białołęki?
Na wyjeździe z garażu Galerii Północnej od strony ulicy Kościeszów często dochodzi do łamania przepisów i niebezpiecznych sytuacji. Ma to związek z brakiem możliwości bezpośredniego skrętu w kierunku ulicy Światowida. Wielu mieszkańców i klientów obiektu postuluje o lewoskręt...
Zarząd Dróg Miejskich wreszcie wpuścił samochody i autobusy na nowy wiadukt Marywilskiej przerzucony nad pustą przestrzenią w miejscu zlikwidowanej bocznicy kolejowej. Na razie ruch odbywa się wahadłowo.
Warszawscy drogowcy zakończyli prace na budowie krótkiego, ale bardzo potrzebnego połączenia dróg dla rowerów i hulajnóg na północnym skraju miasta. Gdy nadejdzie wiosna, skorzystają z niego rowerzyści jeżdżący na wycieczki do pałacu w Jabłonnie i lasów leżących na północ od Warszawy.
Lata mijają, a stan dróg na warszawskiej Białołęce nadal jest fatalny. Podczas ostatniej śnieżycy patrol policji pomógł kobiecie, której samochód utknął w śniegu i błocie na ul. Chudoby. Samochód udało się wydostać dopiero po wielu próbach.
Pomysły urzędników na rozwiązanie problemów komunikacyjnych często przyprawiają mieszkańców o złość i zwątpienie. Tym razem stało się tak na Żeraniu. Na ulicy Krzyżówki białołęccy urzędnicy stworzyli trawnik kosztem zatoki parkingowej w pobliżu lokali usługowych i bloków.
"Trwa budowa nowego wiaduktu na ul. Marywilskiej. Stara konstrukcja przeszła do historii, a nowa rośnie w oczach. W ostatnim czasie wykonywaliśmy betonowanie fundamentów i przyczółków wiaduktu. Jeżeli pogoda pozwoli, to większość prac betonowych powinniśmy zakończyć jeszcze w lutym" - chwalą się warszawscy drogowcy.
Wymieniona nawierzchnia, sygnalizacje świetlne w trzech lokalizacjach, łącznica między drogą boczną a główną, a także nowe chodniki oraz drogi dla rowerów i hulajnóg - to efekty prac w rejonie skrzyżowania Marywilskiej i Kupieckiej, które zrealizował deweloper.
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rozpocznie się oczekiwana od kilkunastu lat przebudowa Kątów Grodziskich. Prace budowlane mają potrwać aż rok i dziewięć miesięcy. Najpierw warszawski samorząd musi jednak wybrać wykonawcę spośród siedmiu zainteresowanych firm.
Komunikację z mieszkańcami traktuję priorytetowo i jako urząd zawsze odpowiadamy na kierowane do nas zapytania czy uwagi. W tym przypadku odpowiedź została wysłana 22 marca 2022 roku na ręce pani, która skierowała pismo w imieniu pozostałych mieszkańców.
Dziękuję za artykuł "Na Sprawnej powstaną progi zwalniające". Chciałbym wyrazić nie tylko swoją opinię na temat opisanej sytuacji na ul. Sprawnej, ale też zapoznać Redakcję z o wiele gorszą i bardziej niebezpieczną ulicą Poetów, biegnącej od ul. Modlińskiej do pętli Winnica.
LINKI SPONSOROWANE