REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Radna: Mochtyńska jest niebezpieczna dla przedszkolaków

  21 listopada 2023

alt='Radna: Mochtyńska jest niebezpieczna dla przedszkolaków'
Fot. Danuta Zaleska

Ulica Mochtyńska stanowi jedną z kluczowych ulic dla istniejącego układu komunikacyjnego Kobiałki, po której poruszają się m.in. autobusy komunikacji miejskiej. Czy w trosce o bezpieczeństwo dzieci pojawią się na niej progi?

REKLAMA

- Na wniosek mieszkańców proszę o informację na temat możliwości montażu progów zwalniających przy przejściu dla pieszych w rejonie Mochtyńskiej 85 - napisała w swojej interpelacji radna Danuta Zaleska. Jak przypomniała, w sąsiedztwie znajdują się dwa przedszkola: Akademia Pszczółki Mai i Plastusiowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 414.

Progi na Mochtyńskiej?

- Rodzice przedszkolaków zgłaszają niebezpieczne incydenty i nieprawidłowe zachowania kierowców. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
W związku z powyższym proszę o wdrożenie rozwiązań wymuszających ograniczenie prędkości przez kierowców w rejonie placówek edukacyjnych - napisała Danuta Zaleska.

Ulica Mochtyńska, choć jest dość wąska, to jednak znana jest z tego, że kierowcy potrafią osiągać na niej spore prędkości. Jak poinformował burmistrz Grzegorz Kuca na początku października urzędnicy przeprowadzili wizję lokalną pod kątem lokalizacji progów w miejscach wskazanych przez radną. Doszli do wniosku, że jest... bezpiecznie.

Kup bilet

Białołęcki ratusz: "Mochtyńska bezpieczna"

Jak wylicza burmistrz, ulica Mochtyńska w rejonie przedszkoli posiada wydzielony ruch pieszy na jednostronnym chodniku o szerokości 1,5 metra, zaś istniejące przejście dla pieszych na wysokości Mochtyńskiej 85 jest widoczne, istniejące oznakowanie pionowe i poziome jest poprawne i dodatkowo doświetlone.

- Z uwagi na powyższe obecnie nie widzimy uzasadnienia dla montażu progów zwalniających oraz wprowadzenia ograniczenia prędkości na ulicy Mochtyńskiej - informuje Grzegorz Kuca, który dodaje, że progi zwalniające na ulicach zarządzanych przez białołęcki ratusz są lokalizowane w miejscach, gdzie "zachodzi istotna potrzeba poprawy bezpieczeństwa, bądź w szczególnie uzasadnionych przypadkach np. w miejscach wypadków drogowych z udziałem pieszych oraz w drogach, gdzie brak jest chodnika i piesi poruszają się po jezdni, co w tym przypadku nie ma miejsca".

Żadnych zmian w okolicach Mochtyńskiej 85 nie będzie. Można jedynie spodziewać się częstszych patroli drogówki, gdyż białołęcki ratusz zwrócił się do Komendy Stołecznej Policji z prośbą o kontrolowanie tego miejsca.

DB

.
 

Komentarze (5)

# Kto wie lepiej

21.11.2023 16:34

Burmistrz wie lepiej, ponieważ jest burmistrzem

# Nie dla kucy!

22.11.2023 13:07

Tylko dla przedszkolakow? A dla rodziców już nie? Rozumiem że przedszkolaki chodzą do przedszkola same. Inni ludzie oczywiście się nie liczą bo nie dzieci. Burmistrz jak zwykle nie potrzeba! Burmistrz nie widzi znowu potrzeb mieszkańców. To my nie potrzebujemy takiego burmistrza, nie widzimy takiej potrzeby!

# Postęp

22.11.2023 15:40

I znowu jakieś zacofki proponują budowę progów zwalniających, które powodują hałas, zwiększenie zużycia paliwa, wydalania spalin i zapylenia oraz niszczą zawieszenie samochodów. A na świecie wynaleziono już dawno inne metody - zwężanie lub esowanie jezdni, ruch jednokierunkowy itp.

REKLAMA

# Wymysly

23.11.2023 18:49

Niech naucza się korzystać z drogi. Rodzice powinni edukować bombelkow, a nie pchać się jak święte krowy bo to tylko dziecko. Rodzicom nic się nie chce, nie chcą wychowywać bombelkow tłumacząc że to tylko dziecko. Ok, ale jak będzie wypadek to będzie płacz, uczcie dzieciaków co wolno a co nie wolno na jezdni, a nie dajcie progi, dajcie oświetlenie. Będą progi, będzie oświetlenie i tak wypadki będą jeżeli rodzice będą mieli wszystko w nosie. Po pierwsze trzeba dzieciakom tłumaczyć, edukować, a nie dzieciak to bombelek któremu wszystko wolno.... Do czasu...

# Ewan

27.11.2023 12:25

Takie pytanie do rządzących - czy nie lepiej wybudować chodnik żeby bezpieczeństwo poprawić a nie progi?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy