REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Czołowa się zmienia. Kiedy koniec przebudowy?

  4 lipca 2024

alt='Czołowa się zmienia. Kiedy koniec przebudowy?'
źródło: ZDM

Ważna arteria Białołęki Dworskiej przechodzi właśnie przebudowę. Pracami na ulicy Czołowej zajmuje się prywatny inwestor, który prowadzi także prace na samej ul. Zyndrama z Maszkowic i pobliskiej ulicy Lemiesz. Zmiany odczują przede wszystkim piesi, ale zyskają także kierowcy. Co się zmieni i kiedy?

REKLAMA

Białołęcka ul. Czołowa to przedłużenie Marywilskiej na północ. Czołowa to również dojazd na pobliską stację kolejową Płudy. Od Czołowej odchodzi wiele mniejszych ulic prowadzących do tamtejszych osiedli. Na skrzyżowaniu z jedną z takich ulic - Zyndrama z Maszkowic - trwa właśnie przebudowa. Wprowadzane w jej trakcie zmiany odczują przede wszystkim piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Przesunięcie przystanków na Czołowej

Największą zmianą w ciągu ul. Czołowej na skrzyżowaniu Zyndrama z Maszkowic będzie przesunięcie przystanków autobusowych. Przystanek w kierunku północnym był do tej pory przed skrzyżowaniem. Po przebudowie będzie za nim. Powstanie zatem nowa zatoka autobusowa. Stara z kolei ustąpi miejsca chodnikowi i trawnikowi. Przystanek po zachodniej stronie ulicy również doczeka się przesunięcia. Po przebudowie znajdzie się bliżej skrzyżowania. Jego dotychczasowa zatoka zamieni się w głównej mierze w trawnik. Miejsce zmieni również przejście dla pieszych przez ul. Czołową, znajdzie się bliżej skrzyżowania, będzie wyposażone w azyle. W ramach przebudowy znikną pozostałości skróconej przed laty zatoki autobusowej po wschodniej stronie ulicy. Zamiast niej będzie trawnik. Podobny pas jest także po drugiej stronie ul. Czołowej. Częściowo posłuży autobusom zatrzymującym się na przesuniętym przystanku, ale większa część zamieni się w trawnik i chodnik łączący przejście dla pieszych z przystankiem.

Wstąp do księgarni

Prywatny inwestor prowadzi prace

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, przebudową przystanków i przejścia dla pieszych zajmuje się prywatny inwestor. Przebudowy i remonty podlegających dróg finansowane przez prywatne podmioty to nic nowego. Realizowane przez nich inwestycje - np. nowe bloki mieszkalne - wymagają dostosowania okolicznego układu drogowego do nowej sytuacji. Obowiązek ten zgodnie z art. 16 ustawy o drogach publicznych spoczywa na inwestorach.

REKLAMA

Inne ulice na Białołęce Dworskiej też w przebudowie

Inwestor prowadzący prace na ul. Czołowej przebudowuje także ul. Zyndrama z Maszkowic. Zbuduje wyniesione skrzyżowania z ul. Wikingów i Lemiesz oraz wyznaczy nowe przejścia dla pieszych. Wzdłuż ulicy - po południowej stronie powstanie nowy chodnik.

Zmiany przejdzie również ul. Lemiesz, gdzie na długim odcinku pojawi się asfaltowa nawierzchnia i przejście dla pieszych. Ponadto przedłużony zostanie chodnik.

Roboty są już na zaawansowanym etapie. Na ukończeniu są między innymi nowe przystanki i chodniki wzdłuż ulic Czołowej i Zyndrama z Maszkowic. Trwają też prace na ul. Lemiesz. Zgodnie z umową wszystko powinno się zakończyć pod koniec lipca.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# bezzartow

16.07.2024 20:00

wyglada jak artykul sponsorowany przez LIDLA. Przebudowa jest tylko i wylacznie pod Lidla, ktory spowoduje korki i pogorszenie zycia mieszkanców.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break