REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

"Plackowate" rondo na początek zmian na Czeremchowej

  27 maja 2024

alt='"Plackowate" rondo na początek zmian na Czeremchowej'
Fot. czytelnika

Od dwóch tygodni mieszkańcy Czeremchowej mają nowe rondo na skrzyżowaniu z ulicą Prząśniczek. To nie koniec zmian, które mają spowolnić "rozpędzoną" ulicę.

REKLAMA

Nowe rondo na skrzyżowaniu Prząśniczek z Czeremchową wykonane zostało na podstawie umowy, którą urząd dzielnicy zawarł z jednym z deweloperów. Tak oto powstało minirondo z kostki, z wyspą przejazdową o promieniu trzech metrów.

- Rondo ma za zadanie przewęzić przekrój tego rozległego skrzyżowania oraz zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym rejonie, poprzez wymuszenie ograniczenia prędkości - wyjaśnia rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska. Z impetem wpadł na ogrodzenie i przewrócił słup. "Troszku wypił przy subotie" Z impetem wpadł na ogrodzenie i przewrócił słup. "Troszku wypił przy subotie"
To nie pierwszy taki wypadek na Czeremchowej. W niedzielny poranek kierowca sporo wydmuchał, ale... policja nie udziela informacji na ten temat.

Kierowcy gnali

Od wielu lat nagłaśnialiśmy temat niebezpiecznej Czeremchowej, która jest typowo lokalną ulicą, a zarazem ulubionym "objazdem" Modlińskiej w porach jej korkowania się. Kierowcy na tym prostym i długim odcinku potrafią rozpędzać się, jak na autostradzie. Mieszkańcy wielokrotnie prosili o montaż progów zwalniających i poprawienie bezpieczeństwa na szerokim skrzyżowaniu z Prząśniczek.

- Tu jest dozwolone 40 km/h, a jadą nawet ponad setkę - mówi jeden z mieszkańców. Rodzice boją się puszczać dzieci na pobliski przystanek autobusowy. Kierowcy są zagrożeniem nie tylko dla pieszych, ale też dla siebie nawzajem i rowerzystów. Na Czeremchowej dochodziło już do groźnych wypadków. Przed kilkoma laty ratusz namówił jedną z mieszkanek, by złożony w budżecie obywatelskim projekt progów na Czeremchowej zamieniła na remont chodnika na tej ulicy. Wówczas urzędnicy twierdzili, że nie można budować progów na każdej ulicy, a ponieważ jest tu chodnik, piesi są bezpieczni. Jest tylko jeden problem - chodnik jest po jednej stronie ulicy, a ludzie mieszkają po obu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jakie zmiany na Czeremchowej przed nami?

- W końcu, zapewne pod wpływem medialnego szumu i nacisku mieszkańców ul. Czeremchowej, ktoś w ratuszu poszedł po rozum do głowy - mówi nam mieszkaniec żywo zainteresowany sprawami samorządu. Białołęcki ratusz porozumiał się z deweloperami działającymi w okolicy, a pierwszym efektem jest niewielkie rondo na skrzyżowaniu z ul. Prząśniczek. Kolejnymi działaniami mają być: budowa wyniesionego skrzyżowania na skrzyżowaniu z Rustykalną oraz po dwa progi płytowe na odcinkach: Mehoffera - Rustykalna, Rustykalna - Prząśniczek oraz na ul. Prząśniczek na odcinku Czeremchowa - Animuszu. Póki co nie wiadomo, kiedy będą budowane.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break