REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Podwójna ciągła na Wałuszewskiej? Ratusz nie widzi potrzeby

  19 kwietnia 2024

alt='Podwójna ciągła na Wałuszewskiej? Ratusz nie widzi potrzeby'
Fot. Filip Pelc

- Brak podwójnej linii ciągłej zakazującej wyprzedzania na ul. Wałuszewskiej, na wysokości wyjazdu z osiedla Park Dworski, stanowi istotne zagrożenie dla pojazdów wyjeżdzających z osiedla - uważa radny Filip Pelc. Urzędnicy są jednak innego zdania.

REKLAMA

- Brak podwójnej linii ciągłej przy wyjeździe z osiedla notorycznie powoduje sytuację, że auto wyjeżdżające w prawą stronę często spotyka na swoim pasie jadący z przeciwka samochód podczas manewru wyprzedzania. Tak więc następuje spotkanie dwóch aut jadących z przeciwnych stron na tym samym pasie - alarmuje radny Filip Pelc.

Niebezpiecznie na Wałuszewskiej

Zdaniem radnego Pelca brak linii ciągłej na tym odcinku daje kierowcom jadącym z naprzeciwka przyzwolenie na wyprzedzanie innych pojazdów i stwarza ryzyko bardzo niebezpiecznych sytuacji. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Ponadto wzdłuż ul. Wałuszewskiej 26/2, 26/1 oraz 26a/2 często stoją zaparkowane auta, które uniemożliwiają właściwą ocenę sytuacji na drodze.

- Namalowanie linii podwójnej ciągłej oraz ustawienie zakazu zatrzymywania wzdłuż Wałuszewskiej 26 wyeliminuje potencjalne ryzyko czołowego zderzenia z innym pojazdem. W innych miejscach, np. na wysokości bloku przy ul. Wałuszewskiej 24, wjazd na parking tego bloku został oznakowany podwójną ciągłą. Z kolei przy ul Wałuszewskiej 34 niedawno postawiono znak zakazu zatrzymywania, co skutecznie zlikwidowało parkowanie wzdłuż ulicy na tamtym odcinku - wyjaśnia radny Pelc.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Burmistrz nie widzi problemu

Jak przekonuje burmistrz Grzegorz Kuca, ulica Wałuszewska na wspomnianym przez radnego Pelca fragmencie jest "prostym odcinkiem drogi, o dobrej widoczności, z obustronnym chodnikiem oddalonym od jezdni". Opisywana sytuacja "związana jest z włączaniem się pojazdu z drogi wewnętrznej do ruchu publicznego, które winno następować z zachowaniem szczególnej ostrożności i po ustąpieniu pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu na drodze publicznej".

- W ul. Wałuszewskiej linia podwójna ciągła zlokalizowana jest w obrębie skrzyżowania z ul. Sianokosów, w sąsiedztwie przejścia dla pieszych oraz wyjazdu z parkingu. W naszej ocenie takie rozwiązania w rejonie przejść dla pieszych (przy istniejącym oznakowaniu segregacyjnym) stosowane są obligatoryjnie, natomiast na wysokości zjazdów z dróg wewnętrznych już nie. Poruszona potrzeba wprowadzenia zakazu zatrzymywania się na wysokości przedmiotowego zjazdu nie jest uzasadniona, gdyż każdy pojazd parkujący na zieleni, a tym samym niszczący zieleń, podlega pod art. 144 Kodeksu wykroczeń. Lokalizacja wygrodzeń typu ZOM w terenie zielonym winna rozwiązać problem - wyjaśnia Grzegorz Kuca.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Dudek

22.04.2024 08:25

- Filip, masz problem z narkotykami?
-Nie, dzwonię i mam

# Wodusido

22.04.2024 11:34

Ratusz nie widzi potrzeby bo potrzeba to BOS.remonty, remonty, remonty, nowa hala, remonty, remonty, nowe boisko, remonty, hala nowa, remonty, kasa, kasa, kasa !!!!!!!!

# Czy,!?

23.04.2024 12:34

Czy Sp344 nie ma boiska????

REKLAMA

# Pjheole

26.04.2024 18:16

Bialomeka ! Bialomeka ! Bialomeka ! Męka i tortury ! Na bialomece nie da się normalnie żyć! Bombele nie wychodzą na dwór tylko tłuką cały dzień hulajnogami po domu mając po 15 lat!!!!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy