REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Mieszkańcy chcą więcej rond na Zielonej Białołęce

  23 kwietnia 2024

alt='Mieszkańcy chcą więcej rond na Zielonej Białołęce'
źródło: ZDM

Część kierowców ze wschodniej Białołęki uważa, że na wielu skrzyżowaniach powinny pojawić się ronda, które upłynniłyby ruch i zapewniły większe bezpieczeństwo. O które lokalizacje chodzi i czy takie inwestycje mają szansę na realizację w najbliższym czasie?

REKLAMA

- Na wniosek mieszkańców proszę o informacje na temat możliwości budowy skrzyżowań o ruchu okrężnym u zbiegu ulic: Juranda ze Spychowa i Ostródzkiej, Skarbka z Gór i Berensona, Skarbka z Gór i Jesiennych Liści - wylicza w swojej interpelacji skierowanej do władz dzielnicy radna Danuta Zaleska. Do tego typu skrzyżowań nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać. Ich zalety są znane od dawna. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Jest to: większe bezpieczeństwo, wyższa przepustowość, wymuszają redukcję prędkości rozpędzonych kierowców, dają też możliwość łatwego i bezpiecznego zawracania. W przeciwieństwie do sygnalizacji świetlnej - nie psują się.

Ronda niezgodne z miejscowym planem

Burmistrz dzielnicy odpowiedział radnej, że budowa rond w zaproponowanych lokalizacjach jest niezgodna z obowiązującymi planami zagospodarowania przestrzennego, jak również nie mieści się w obowiązujących liniach rozgraniczających tych ulic.

- Z uwagi na niewystarczające szerokości pasów drogowych wybudowanie rond wiązałoby się z wykorzystaniem terenów prywatnych przylegających do ulic, a ich realizacja możliwa byłaby jedynie w trybie tzw. specustawy drogowej. Decyzje o budowie dróg sprzeczne z planami podejmowane są jedynie w uzasadnionych przypadkach, po wykonaniu szczegółowej analizy ruchu - wyjaśnia Grzegorz Kuca.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Ronda możliwe

- Mając na uwadze trudne warunki ruchu na skrzyżowaniu ul. Juranda ze Spychowa z Ostródzką, w trakcie rozmów z deweloperem planującym inwestycje mieszkaniowe na obszarze osiedla Brzeziny (kwartał pomiędzy ulicami Ostródzką - Juranda ze Spychowa - Nowo-Kowalskiego), dzielnica zaleciła deweloperowi opracowanie analizy potoków ruchu na skrzyżowaniu, w celu ustalenia geometrii skrzyżowania niezbędnego dla prawidłowej obsługi komunikacyjnej tego rejonu. Szacowany koszt nabycia gruntu pod rondo to około 850 tys. zł - informuje burmistrz Kuca.

- Również przebudowa skrzyżowania ulicy Skarbka z Gór z ulicą Berensona wpłynęłaby pozytywnie na usprawnienie ruchu na przedmiotowym obszarze. Przybliżony koszt nabycia gruntów pod budowę to około 650 tys. zł - dodaje.

REKLAMA

Rondo problematyczne

Najwięcej obaw burmistrza budzi możliwość oraz celowość budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Jesiennych Liści ze Skarbka z Gór. Wymagałaby ona likwidacji znacznej liczby miejsc postojowych na przylegających posesjach, co niewątpliwie spowodowałoby "duże emocje społeczne". Dodatkowo, układ drogowy w tej okolicy może ulec przebudowie w ramach budowy linii tramwajowej na Zieloną Białołękę.

- Nadmienię, że w ramach poprawy istniejącego układu drogowego deweloper pod koniec ubiegłego roku przebudował skrzyżowanie, nadając mu odpowiednie spadki - dodaje Grzegorz Kuca.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Białowieś!

24.04.2024 19:39

Proponuję wydać zgodę na kolejne osiedla, najlepiej bez miejsc postojowych bo i tak są zbedne no i kazać mieszkańcom poruszać się pieszo. Drogi zaorać bo tu same pola i do metra blisko.
Przyroda się odwdzięczy, a mieszkańcom wyjdzie na zdrowie.
Warszawa i tak kończy się za trasa s8.

# Gtt

04.05.2024 22:42

Deweloper, deweloper, deweloper..... a ty szanowny burmistrzu ????

# ala123

06.05.2024 22:00

białołęka - trzeci świat

REKLAMA

# Franiu

07.05.2024 16:02

Patologiczna dzielnica.

# Nienienie

13.05.2024 12:22

Patologia jest w całej dzielnicy! Od rana do nocy na Światowida 56!kazdy może przyjechać i zobaczyć patologiczne zachownia dzieci, młodzieży, osób starszych. Może usłyszeć dźwięk rozbijanego szkła w różnych godzinach. Naprawdę ta dzielnica dawno przestała być warszawa!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy