REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Dlaczego policja "suszy" w miejscu bezpiecznym?

  11 lutego 2024

alt='Dlaczego policja "suszy" w miejscu bezpiecznym?'
Przystanek Buków na Modlińskiej - jedno z najbardziej ulubionych miejsc drogówki

Zdaniem wielu kierowców decyzja o ograniczeniu prędkości do 50 km/h na trzypasmowej Modlińskiej niedaleko granicy z Jabłonną jest kompletnie pozbawiona logiki, zaś jedynym beneficjentem tej sytuacji jest... drogówka.

REKLAMA

- Znów "suszą" na Modlińskiej, gdzie bez sensu jest ograniczenie do 50 km/h, czyli idą na łatwy zarobek. Przystanek Buków, na zjeździe w Dębową. Tu jest bezpiecznie. Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz
Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.

Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Po co więc to robią? - pyta retorycznie nasz czytelnik z Jabłonny.

- Pomijając ograniczenie prędkości do 50 km/h, które z różnych przyczyn jest tutaj niepotrzebne i - powiedzmy sobie szczerze - mało kto do takiej prędkości się dostosowuje, to łapanie w tym miejscu kierowców jest sztuką dla sztuki, bo żaden pieszy nie wbiegnie tutaj nagle na ulicę, gdyż są ekrany akustyczne, ogrodzone rowy melioracyjne i las. A kiedy policjanci byli na pobliskiej i bardzo niebezpiecznej ul. Czeremchowej, gdzie obowiązuje 40 km/h? Ile razy stanęli tam z radarem? Bo ja ich tam nigdy nie widziałem, chyba że przy okazji kolejnych wypadków - dorzuca mieszkaniec Dąbrówki Szlacheckiej.

Jak niebezpiecznie jest na Modlińskiej?

Jak wyjaśnia Komenda Stołeczna Policji obowiązujące prędkości na ulicy Modlińskiej są w gestii warszawskiego ratusza, a konkretnie Biura Zarządzania Ruchem Drogowym. Policja potwierdza, że w okolicy skrzyżowania z Dębową na przestrzeni dwóch lat doszło do jednej kolizji.

Modlińska na tym odcinku jest otoczona ekranami, ogrodzonym rowem i lasem. Trudno powiedzieć, czym kierowali się urzędnicy ustalający ograniczenie do 50 km/h, zwłaszcza że na wielu dużo bardziej niebezpiecznych odcinkach ulicy obowiązuje 60 km/h.

Wstąp do księgarni

Czeremchowa bez kontroli

- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą na wskazanym ciągu komunikacyjnym czynności kontrolne z wykorzystaniem m.in. przyrządów do pomiaru prędkości - informuje sierżant Bartłomiej Śniadała, nie podając przy tym, ile takich kontroli jest prowadzonych na przystanku Buków i ilu kierowców zostało ukaranych tam mandatami w ostatnim czasie. Nie zanosi się też na chociaż doraźne wizyty i pomiary prędkości na ulicy Czeremchowej, choć kierowcy potrafią traktować ją jako dużo szybszy objazd zakorkowanej w godzinach szczytu Modlińskiej.

- Ostatnie zgłoszenie dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości jazdy na ul. Czeremchowej wpłynęło do nas 29 września 2023 roku - mówi sierżant Śniadała, co jakoby znaczy, że problemu nie ma.

- Kiedy napisałam e-maila do warszawskiej drogówki, żeby przyjechali z radarem na Czeremchową, bo tu w końcu dojdzie do tragedii, to zażądali ode mnie podania pełnych danych osobowych z adresem i telefonem włącznie - mówi nasza czytelniczka. - Odpisałem im, że moje dane osobowe nie mają nic do rzeczy i że oczekuję przyjazdu z radarem na Czeremchową. Wskazałam też, że powinni się ustawić w rejonie skrzyżowania z ul. Prząśniczek przy wjeździe do domu opieki, bo jest tu bardzo niebezpiecznie a dozwolona prędkość przekraczana jest nagminnie i to znacznie. To było grubo ponad rok temu. Do dziś nie przyjechali. Na przystanku Buków przy Modlińskiej, gdzie jest bezpiecznie, widuję ich regularnie.

DB

.
 

Komentarze (3)

# Zwolnij

11.02.2024 22:36

Po co to marudzenie? Radarowcy warszawiakom nie przeszkadzają, temperują zaś prowincjonalną dzicz z Jabłonny, Legionowa, Serocka czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Chociaż oczywiście na Czeremchowej też powinni się na tę dzicz zasadzić.

# Fatso

12.02.2024 08:47

Z tą "prowincjonalną dziczą" bym nie przesadzał. Natomiast wielu mieszkańców Warszawy do takiego określenia by niestety pasowało.

# Serce Śródmieścia

15.02.2024 08:51

Rozumiem że ta Czeremechowa to juz wielka Warszawa a kilkaset metrów dalej zaczyna się prowincja. To sobie uświadom baranku że Warszawa to się kończy na Tarchominie a reszta to sztucznie włączone tereny. Co za myślenie zakompleksionego mieszkańca Warszawy a raczek wioski zaadoptowanej przez Warszawę. ŻENADA

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA