REKLAMA

Białołęka

drogi »

Kąty Grodziskie - prace idą do przodu. Do końca jednak daleko

  8 lipca 2024

alt='Kąty Grodziskie - prace idą do przodu. Do końca jednak daleko'
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Na wschodniej Białołęce trwa rozbudowa ulicy Kąty Grodziskie. Prace posuwają się do przodu, choć do ich zakończenia wciąż daleka droga.

REKLAMA

Zgodnie z planem ruszyły prace przy budowie nowej jezdni Kątów Grodziskich - między ul. Berensona a posesją nr 80. Podłoże zostało tam osuszone, zagęszczone i powstała podbudowa z kruszywa. Wkrótce rozpocznie się układanie krawężników.

Co zmieni się na wschodniej Białołęce?

Kontynuowane są także prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci m.in. wodociągowej, teletechnicznej i elektroenergetycznej. W rejonie ulicy Zdziarskiej powstał zbiornik retencyjny, który przed zasypaniem przeszedł testy szczelności. Na całym odcinku ulicy Kąty Grodziskie, między Berensona i Zdziarską, droga jest zamknięta dla ruchu, ale zachowany został dojazd do posesji. Na przebudowywanym odcinku drogi o długości 1,7 km powstaje jedna jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Droga ma być gotowa w kwietniu 2025 roku i będzie kosztowała około 35,5 mln zł.

Wstąp do księgarni

Co zmieni się na Kątach Grodziskich?

Metamorfoza ul. Kąty Grodziskie pomiędzy ulicą Berensona a ulicą Zdziarską to długo wyczekiwana przez okolicznych mieszkańców inwestycja. Droga będzie miała jedną jezdnię, a kierowcy pojadą tędy po jednym pasie w każdym kierunku. Zmiany odczują jednak nie tylko kierowcy, ale również piesi - ulica zyska obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Kompleksowa przebudowa sprawi, że na ulicy będzie bezpieczniej i wygodniej. Przybędzie też zieleni. Posadzone zostaną tu 84 drzewa (między innymi klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły. Równolegle do prac drogowych prowadzonych przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, realizowana jest inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Polega ona na budowie na ulicy Kąty Grodziskie kanalizacji ściekowej. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach rządowego funduszu Polski Ład.

JR

REKLAMA

Komentarze (3)

# Tyji

09.07.2024 22:14

Nowa drogą dla developera, brawo urzędnicy z dzielnicy biedaleka

 Taltos2

10.07.2024 10:45

Gdyby głupota umiała latać, byłbyś pierwszym Polakiem na księżycu. To jest ważna ulica miejska z kilkoma liniami autobusowymi dla ludzi, którzy tu mieszkają. A biedaków na Białołęce nie ma, bo ich na mieszkanie czy dom nie stać...

# Tyji

14.07.2024 18:17

... zaraz po tobie,..
Będzie jak na Głębockiej lub Ostrodzkiej.
Nieskoordynowany urbanistyczny balagan, bloki powciskane między prywatne domy, balkony wiszące nad ogródkami, permanentny korek.
Wiadomo miasto beż głównych ulic.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe