REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Skrzyżowanie z absurdalnie zlokalizowanym przejściem dla pieszych. Tu potrzebne jest rondo

  11 stycznia 2024

alt='Skrzyżowanie z absurdalnie zlokalizowanym przejściem dla pieszych. Tu potrzebne jest rondo'
Skrzyżowanie ulic Odkrytej, Sprawnej i Dzierzgońskiej

Skrzyżowanie ulic Odkrytej, Sprawnej i Dzierzgońskiej na Nowodworach od lat nie cieszy się dobrą opinią kierowców i pieszych. To bardzo niebezpieczne miejsce, szczególnie w godzinach szczytu.

REKLAMA

- Od lat obserwuję to, co dzieje się na tym fatalnym skrzyżowaniu. Zakorkowane codziennie w godzinach szczytu, z ogromnym ruchem pieszych i rowerzystów, ze źle zlokalizowanymi przystankami, a przede wszystkim z absurdalnie zlokalizowanym przejściem dla pieszych przez Odkrytą pośrodku skrzyżowania, pomiędzy wlotami Dzierzgońskiej i Sprawnej. Najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu byłoby rondo, które znacznie poprawiłoby płynność ruchu w każdą stronę i bezpieczeństwo pieszych. Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm
Samochody marki Audi od lat zaliczane są do kategorii marek premium. W związku z tym oprócz wysokiej jakości wykonania, czy bogatego wyposażenia, Audi dba także o profesjonalne podejście do klienta. Na co mogą liczyć osoby odwiedzające salon Audi Warszawa?
Czy ma szansę powstać w najbliższej przyszłości? - zastanawia się nasz czytelnik z Nowodworów.

Nowe rondo na Nowodworach?

- Skrzyżowanie to jest z roku na rok coraz bardziej obciążone, dochodzi na nim do wielu sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, a tworzące się korki znacznie wydłużają czas jazdy - przyznaje rzeczniczka białołęckiego ratusza Marzena Gawkowska i potwierdza, że rondo jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, by upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo użytkowników.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jest szansa na rondo na Odkrytej, Sprawnej i Dzierzgońskiej?

Do przeprowadzenia inwestycji konieczne jest wpisanie jej do wieloletniej prognozy finansowej i zabezpieczenie pieniędzy w budżecie miasta na: przebudowę skrzyżowania na rondo, regulację gruntów na rzecz miasta, w tym odszkodowania za wywłaszczone działki i usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Samorząd Białołęki szacuje te wszystkie wydatki na 7 mln zł.

- Zabiegamy, aby Rada Warszawy przyznała nam pieniądze na te zadania - dodaje Gawkowska. Nieoficjalnie od jednego z radnych dowiedzieliśmy się, że białołęccy urzędnicy od wielu lat proszą o wpisanie tego skrzyżowania na listę bardzo pilnych inwestycji drogowych, ale bez efektu. Jak długo to jeszcze potrwa?

DB

.
 

Komentarze (5)

# Mieszkaniec MzW

12.01.2024 10:03

Fatalne skrzyżowanie. I niewiele dalej wyjazd z Marcina z Wrocimowic na zakręcie. Tu potrzeba przebudowy na większym odsinku i mniejsze rondo na skrzyżowaniu z Marcina z W. Poszerzenie chodników, dodanie ścieżek rowerowych, bo rowerzyści jeżdżą jak chcą. Np jadą Sprawną, wpadają na chodnik, dalej na przejście dla pieszych przez Odkrytą oczywiście nie schodząc z roweru i bez wjeżdżania na chodnik, przez lewy pas Dzierzgońskiej na prawy pas. A autobus omijają po chodniku na przystanku

# chleb powszedni

12.01.2024 11:10

Czekaj tatka latka. Prędzej na rogu powstanie "skwer leśny" z budżetu obywatelskiego

# Oskar

12.01.2024 12:12

Koszmarnie niebezpieczne miejsce potwierdzam

REKLAMA

# Kierowca

12.01.2024 12:42

Dodajmy autobusy, które nie wyrabiają się na łukach i muszą czekać na wolny przeciwległy pas

# mieszkaniec okolicy

31.01.2024 22:13

Za to urzędnicy od Rafałka posadzili drzewa na Sprawnej tak, że kolidują z ewentualnym rnodem (które jest zresztą zaznaczone na planie zagospodarowania).
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy