REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Kiedy przebudowa wiaduktu na Marywilskiej?

  13 grudnia 2012

Kiedy przebudowa wiaduktu na Marywilskiej?

Nasz artykuł na temat fatalnego stanu wiaduktu na Marywilskiej oraz związanych z tym policyjnych łapanek z radarem wywołał poruszenie wśród mieszkańców. Powróciły stare pytania. - Remont wiaduktu był przecież zapowiadany od dawna, dlaczego znów został odłożony? - pytali czytelnicy.

REKLAMA

Wiadukt na Marcelinie, gdzie Marywilska przechodzi w Czołową, jest w fatalnym stanie. Z tego powodu została ograniczona tam dozwolona prędkość - do 30 km/h. Policja skrupulatnie wykorzystuje sytuację, wystawiając kierowcom mandaty 50-100 zł za jazdę 45 km/h...

Miejski inżynier ruchu nie zamierza zmieniać zasad. - Ograniczenie prędkości do 30 km/h jest spowodowane złym stanem wiaduktu. Zwiększenie limitu prędkości spowodowałyby dodatkowe drgania konstrukcji i dalsze jego niszczenie - argumentuje.

Zarząd Dróg Miejskich nie planuje nawet remontu nawierzchni, aby drgania, przed którymi inżynier ruchu chroni wiadukt, były mniejsze.

Na 2016 r. zostało zarezerwowanych 37 milionów. Nie oznacza to jednak, że w tym roku rozpocznie się budowa - twierdzi ZMiD.
- Nie mamy pieniędzy, które pozwoliłby nam wyremontować ten obiekt. Wykonujemy prace konserwacyjne, zabezpieczające wiadukt, natomiast na jego generalny remont nie mamy funduszy w budżecie - wyjaśnia Karolina Gałecka z ZDM. Dodaje też, że plany przebudowy ul. Marywilskiej i budowy nowego wiaduktu, równoległego do obecnego były.

W planach była nie tylko budowa wiaduktu, ale również całego ciągu ulic: Marywilskiej, Czołowej i Polnych Kwiatów. Jednak ze względu na brak pieniędzy w budżecie miasta, wszystkie te inwestycje zostały zawieszone.

- W planie finansowym miasta pierwsze pieniądze pojawiają się w roku 2015, ale jest to niewielka kwota (1 mln zł na kontynuowanie projektu). Na rok 2016 zarezerwowanych zostało 37 milionów. Nie oznacza to jednak, że w tym roku rozpocznie się budowa, ponieważ nie jest jeszcze gotowa dokumentacja projektowa - mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Co oznacza "kontynuowanie projektu"? - Jest koncepcja programowo-przestrzenna, decyzja środowiskowa i projekt budowlany. Brakuje projektu wykonawczego i decyzji zezwalającej na realizację tej inwestycji drogowej - tłumaczy rzeczniczka.

Czyli jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim wiadukt zostanie wyremontowany.

Anna Sadowska

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (7)

# Zadowolony

13.12.2012 16:32

No i dobrze, nie trzeba będzie jeździć objazdami do roboty... :)

# qal

14.12.2012 10:52

#Zadowolony napisał(a) 13.12.2012 16:32
No i dobrze, nie trzeba będzie jeździć objazdami do roboty... :)

objazd puścić dołem koło majlerta przez tory i za wiaduktem nazad na marywilską lub prosto drogą do skrzyżowania

# Przemek

14.12.2012 13:13

Dojnej krowy się nie sprzedaje...
Ten rozpadający się wiadunkt przynosi takie zyski policji, że o remoncie nie ma mowy. Sam wsparłem budżet państwa dostając przy tym 6 punktów

REKLAMA

# dworski

14.12.2012 13:31

Zporoponowałbym tam baner z informacją ile juz Miśki zebrały na remont i ile brakuje :) (problem tylko w tym, że oni nie zbierają na remont tylko na nagrody dla urzędasów)

# wnerwiony andrzej

14.12.2012 21:53

A kiedy dacie newsa o wieży dla jerzyków na odkrytej?

# KaKa

16.12.2012 09:06

wiadukt wymaga remontu, Marywilska musi zostać poszerzona, a czeka nas tutaj na Marcelinie trasa mostu północnego, natomiast nie stwierdziłem zbyt częstych kontroli radarowych - pewnie ze względu na panującą mgłę / Marceliniak

REKLAMA

# alek

20.12.2012 23:14

Pilnie oczekuję informacji o czasie wykonania zdjecia zamieszczonego w poprzednim artykule (kontrola policyjna). Sprawą interesuje się Komenda Stoleczna Policji.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA