REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Ulica Broniewskiego zazieleni się jeszcze bardziej?

  23 kwietnia 2024

alt='Ulica Broniewskiego zazieleni się jeszcze bardziej?'
Ulica Broniewskiego w ostatnich tygodniach zyskała spory fragment nowego chodnika i ścieżki rowerowej. Czy budżet obywatelski dorzuci też... park kieszonkowy? źródło: Dzielnica Bielany

Dzięki budżetowi obywatelskiemu zmieniają się nasze ulice. Po koniec ubiegłego roku przy Broniewskiego powstał chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Już są kolejne pomysły.

REKLAMA

W grudniu dobiegł końca remont drogi dla rowerów i chodnika wzdłuż ul. Broniewskiego, na odcinku od Jarzębskiego do al. Reymonta. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Nierówna kostka brukowa została zastąpiona asfaltem i płytami betonowymi. Inwestycja to efekt zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego radnego Krystiana Lisiaka. Zaproponował on remont ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Broniewskiego. Chodzi o około 700-metrowy odcinek.

Broniewskiego ma nowy chodniki i ścieżkę rowerową

Jak wyjaśniał pomysłodawca projektu, chodnik oraz ścieżka rowerowa były w złym stanie technicznym. Kostka brukowa na drodze dla rowerów położona była dłuższą osią prostopadle do kierunku jazdy i nie była zeszlifowana - co zdaniem radnego powodowało "duże opory podczas jazdy". Liczne nierówności chodnika z kolei sprawiały, że nie był wygodny i bezpieczny dla pieszych. Projekt zebrał blisko 1200 głosów, co potwierdza, że był pilnie potrzebny.

- Mieszkańcy często zgłaszali mi konieczność remontu tego odcinka ścieżki, na której rowerzyści odnosili wrażenie, że jadą po kocich łbach. Teraz będzie wygodniej, bezpieczniej, funkcjonalniej i estetyczniej. Zarząd Dróg Miejskich nieco dołożył do tego projektu, który z początku został wyceniony na 1 mln zł, ale opłaciło się - mówi radny Krystian Lisiak.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Park kieszonkowy na styku z parkiem Olszyna?

W najnowszych propozycjach do budżetu obywatelskiego na 2025 rok pojawił się kolejny projekt dotyczący upiększenia okolic ul. Broniewskiego. Tym razem chodzi o park kieszonkowy w sąsiedztwie lub na terenie... parku Olszyna. Projekt za 250 tysięcy złotych zakłada wykonanie parku kieszonkowego z alejkami spacerowymi w miejscu przedeptów oraz zasadzenie 50 drzew i krzewów na niezagospodarowanym terenie przy skrzyżowaniu ul. Broniewskiego i Trasy Armii Krajowej (od strony parku Olszyna). Jeśli projekt przejdzie weryfikację formalno-prawną i urzędnicy dadzą mu "zielone światło", to o jego losie zadecydują mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# PanKleks

23.04.2024 23:24

Klimat ociepla się. Kto kiedyś słyszał by remontowano chodnik dziś ścieżkę rowerową w grudniu....dobrze mają właściciele gratów i tak jeżdżą na letnich przez cały rok...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break