REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Podwórka przy Starej Baśni nie do poznania. Jest szansa na więcej!

  20 czerwca 2024

alt='Podwórka przy Starej Baśni nie do poznania. Jest szansa na więcej!'
źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Bielański ratusz oddał do użytku mieszkańców zmodernizowane podwórka przy Starej Baśni 5 i 10. Tak szeroko zakrojonej rewolucji podwórkowej na Bielanach jeszcze nie było, a jest szansa na dalsze szybkie metamorfozy kolejnych przyblokowych placów!

REKLAMA

- Oddaliśmy do użytku mieszkańców zmodernizowane podwórka przy Starej Baśni 5 i 10. Tak szeroko zakrojonej rewolucji podwórkowej na Bielanach jeszcze nie robiliśmy! - z dumą ogłosił na portalu społecznościowym burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Podwórka przy Starej Baśni nie do poznania

Przypomnijmy, że tzw. podwórkowe rewolucje zapoczątkował wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski przed kilkoma laty. Od tamtej pory sukcesywnie, przy wsparciu budżetu obywatelskiego, modernizował zaniedbane przyblokowe place.

- Z podwórek usunęliśmy ponad czterdzieści ciężarówek asfaltobetonu. Jego nadmiar nie służył niczemu, a wręcz uprzykrzał życie mieszkańcom w upalne dnie. Uwolnioną przestrzeń zaaranżowaliśmy na zieloną strefę do odpoczynku dla starobaśniowej społeczności, gdzie coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy osiedla. Jest plac zabaw, siłownia plenerowa oraz stoliki do szachów i innych gier - wyjaśnia Pietruczuk. Nowy plac zabaw w większości został wykonany z naturalnych materiałów, jak drewno. Z urządzeń zabawowych mogą korzystać dzieci w różnym wieku, są huśtawki dla maluchów oraz zjeżdżalnie. Na uwagę zasługuje biologiczna część podwórek. Usypane górki zarosną krzewami, pnącze obejmą pergole, rabaty zakwitną kwiatami. Posadzono także 54 nowe drzewa. To jeszcze nie koniec nasadzeń, które pojawią się nieco później. Wytyczono ścieżki spacerowe przez oba podwórka, przy których ustawiono wiele ławek i koszy na odpady. Inwestycję na Starej Baśni 5 i 10 samorząd Bielan zrealizował we współpracy z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski może przyspieszyć podwórkowe rewolucje na Bielanach

W kolejnych rewolucjach podwórkowych może pomóc budżet obywatelski dzielnicy. Radny Piotr Walas złożył do niego projekt pod nazwą "Mniej betonu - więcej zieleni". Projekt za 750 tys. zł zakłada modernizację podwórek znajdujących się w różnych częściach Bielan. Zaproponowane do rewitalizacji podwórka znajdują się przy: al. Zjednoczenie 1, 3/9 i 11, ul. Broniewskiego 91, 95 i 99, Gajcego 7, Kasprowicza 58, 60, 62, 64, 66 i 90, Kochanowskiego 34, 36, 38, 40 i 52, Lindego 26, Nocznickiego 9, 13 i 15, Przy Agorze 26A, Przybyszewskiego 55, Skalbmierskiej 14, Wrzeciono 1, 17 i 37. Modernizacja obejmuje m.in. usunięcie asfaltu (lub płyt betonowych), rekultywację terenów połączoną z wykonywaniem nowych nasadzeń drzew i krzewów, a także remont bieżącej infrastruktury z wykonaniem nowych utwardzeń terenu oraz doposażenie w elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci. Na projekt można głosować do końca czerwca. Wyniki poznamy na początku lipca, zaś ewentualna realizacja tego projektu nastąpić powinna w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA