REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Eksperci wybierają najlepsze studia magisterskie w Warszawie: sprawdzamy najbardziej perspektywiczne kierunki, które warto rozważyć

Eksperci wybierają najlepsze studia magisterskie w Warszawie: sprawdzamy najbardziej perspektywiczne kierunki, które warto rozważyć

Co warto studiować, by znaleźć swoje miejsce na rynku pracy? Poznaj zawody z przyszłością.

Kierunek studiów a rynek pracy

Rynek pracy nieustannie się zmienia, dlatego w momencie wyboru kierunku studiów warto poznać nie tylko jego bieżącą sytuację, ale również prognozy. Tytuł magistra otrzymujemy po 5 latach od rozpoczęcia nauki na uczelni wyższej. To kluczowy moment dla rozwoju kariery, a jednak każda branża ma prawo się przez tych kilka lat zmienić. Jeżeli dany kierunek ukończy więcej osób, niż będzie stanowisk pracy, część absolwentów będzie zmuszona zweryfikować swoje plany.

Choć tak naprawdę trudno cokolwiek zagwarantować i chyba wszyscy to rozumiemy po bardzo dynamicznych zmianach ostatnich lat (pandemia, wojna na Ukrainie), możemy wymienić pewne kierunki studiów, które warto wybrać, by w przyszłości móc liczyć na wymarzone stanowisko.


Przyszłościowe zawody i kierunki studiów

Na jakich pracowników będzie największe zapotrzebowanie w nadchodzących latach? Wśród nich znajdą się zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. To przede wszystkim zawody, które w przyszłości będą odgrywały istotną rolę, a to, że mogłyby zostać zastąpione przez automatyzację, trudno sobie wyobrazić. Na podstawie listy zawodów przyszłości, możemy powiedzieć, że do najbardziej perspektywicznych kierunków należą:

 • medycyna,
 • prawo,
 • marketing
 • finanse,
 • ekonomia,
 • informatyka,
 • logistyka,
 • doradztwo finansowe,
 • doradztwo inwestycyjne
 • dietetyka,
 • architektura,
 • kierunki budowlane,
 • kierunki bioinżynieryjne,
 • programowanie.

Jeżeli więc zależy ci na tym, by zapewnić sobie dobry start w przyszłość, skończyć kierunek, który pozwoli ci pracować w zawodzie, rozwijać zainteresowania, zdobywać nowe kompetencje i dostosowywać się do zmian, jakie niesie nam świat, wybierz studia z przyszłością.

Gdzie studiować w Warszawie?

Wiesz już, na jaki kierunek studiów chcesz się wybrać, ale wciąż zastanawiasz się nad tym, która uczelnia jest godna uwagi? W stolicy mamy ich bardzo wiele, dlatego wybór może być trudny. Jeżeli interesują cię studia prawnicze Warszawa, doskonałym miejscem do zdobycia wykształcenia jest Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Zarówno absolwenci prawa, jak i administracji europejskiej po tej uczelni doskonale radzą sobie na rynku pracy. W trakcie studiów mogą korzystać z licznych kursów, szkoleń, ale również niebywałego wsparcia w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery. Stawiając na dobrą szkołę, możesz otworzyć sobie wiele drzwi, poznać wybitnych nauczycieli akademickich, doświadczonych prawników, którzy nie tylko mają wiedzę, ale również masę ciekawostek wynikających z życiowych przykładów. Co ważne, na EWSPiA możesz studiować tak, jak ci wygodnie: stacjonarnie, niestacjonarnie, a nawet online. To ogromne udogodnienie dla osób pracujących, posiadających małe dzieci, studentów spoza Warszawy, a także niepełnosprawnych, dla których codzienne dojazdy na wykłady są niemożliwe. Co istotne, duża ilość wykładów fakultatywnych pozwala każdemu studentowi precyzyjnie dobrać przedmioty, z których wiedza przyda mu się najbardziej.


Co w sytuacji, gdy na liście przyszłościowych zawodów nie widzisz swojego wymarzonego kierunku? Wcale nie oznacza to, że musisz o nim zapomnieć. Jeżeli będziesz świetny w tym, co robisz, z pewnością znajdzie się dla ciebie miejsce na rynku pracy, a możliwość robienia tego, co się lubi, jest nieocenionym atutem w każdym zawodzie.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA