REKLAMA

Bielany

samorząd »

 

Upał doskwiera w bibliotece. Co na to władze Bielan?

  27 czerwca 2024

alt='Upał doskwiera w bibliotece. Co na to władze Bielan?'
źródło: Facebook/Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

Bielańska radna Agnieszka Gola poprosiła władze dzielnicy o przeznaczenie pieniędzy na doposażenie biblioteki publicznej im. Stanisława Staszica przy ul. Wrzeciono 48 w klimatyzację, która - zwłaszcza w upalne dni - przyniosłaby ulgę chętnie zaglądającym w to miejsce czytelnikom. Co na to urzędnicy?

REKLAMA

Gorące biblioteki na Bielanach

- Mieszkańcy zgłaszają, że chętnie korzystają z biblioteki i spędzają tam czas, ale latem bardzo doskwiera tam upał. Mieszkańcy sugerują, że pomocne byłoby wyposażenie miejsca w klimatyzatory, które obniżałyby temperaturę we wnętrzu, podnosząc komfort korzystania z biblioteki i poprawiając warunki pracy pracowników - wyjaśnia radna bielańska Agnieszka Gola, która poprosiła o pieniądze na ten cel.

Wstąp do księgarni

Propaganda ważniejsza od potrzeb bielańskiej biblioteki?

Z informacji przekazanych przez dyrekcję Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany wynika, iż temat wyposażenia wszystkich placówek bibliotecznych w urządzenia klimatyzacyjne jest w obszarze zainteresowania dyrekcji biblioteki. Przeprowadzone szacunki wskazują, że w przypadku placówki zlokalizowanej przy ul. Wrzeciono 48 przewidywany koszt montażu urządzenia klimatyzacyjnego wyniósłby około 50 tysięcy zł netto. Wydatek zatem, jak na budżet urzędu dzielnicy, wydawać by się mógł wręcz niezauważalny. Zwłaszcza, że obecne władze Bielan np. na samą propagandę, a więc wydawanie za publiczne pieniądze samorządowej gazety "Nasze Bielany" i sponsorowane teksty w innych gazetach w ubiegłym roku wydały ponad dziesięciokrotność tej kwoty. W zamian można by zatem wyposażyć aż 10 filii bibliotecznych w klimatyzację i to tylko w ciągu roku.

REKLAMA

Biblioteki z klimatyzacją na Bielanach

Jak się dowiadujemy obecnie urządzenia klimatyzacyjne zainstalowane są jedynie w kilku placówkach bibliotecznych na Bielanach, tj.: w Storytece w Galerii Młociny, Mediatece Start-Meta przy ul. Szegedyńskiej 13a oraz częściowo w budynku Czytelni Naukowej nr II przy ul. Romaszewskiego 19. Łącznie bielańska biblioteka posiada swoje filie dla dzieci i dorosłych w 10 lokalizacjach tej dzielnicy. Jak zatem nietrudno policzyć w aż 7 z nich w upalne dni jest bardzo gorąco.

- W planie finansowym bielańskiej biblioteki na 2024 rok nie przewidziano środków na wydatki majątkowe (inwestycje - przyp. red.). Jednakże w miarę możliwości oraz w ramach kolejnych pozyskiwanych funduszy będą czynione starania o doposażenie w klimatyzatory wszystkich filii biblioteki - obiecała już była zastępczyni burmistrza Bielan Katarzyna Potapowicz.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Kolo

27.06.2024 17:17

Jasne, za to kasa na bzdety typu latarnie z parasolem po 50 000 zł za sztukę, wiklinowe (czyli jednorazowe) obiekty małej architektury i inne totalnie durne projekty tzw budżetów "obywatelskich" to są bez ograniczeń. Szanowni Państwo, takiej głupoty nie było w najgorszych czasach PRL.

# Pan Kleks

28.06.2024 07:23

Kupę kasy wydaje się na durne projekty z budżetu obywatelskiego. Na klimatyzscje która jest potrzebna nie na kasy. Ludzie to jednak są debile.

# Tttt

28.06.2024 11:29

Do przedmówców: kto wam broni zgłosić klimatyzację w ramach budżetu partycypacyjnego? Ktoś zgłosił i wybrał "durne" wg was projekty co oznacza że są potrzebne. A co do klimy w bibliotece, popieram w 100%. Zwłaszcza w części czytelniczej bardzo by się przydała.

REKLAMA

# Kolo

28.06.2024 16:46

Nie. Te wszystkie "budżety" to instrument do marnowania publicznych pieniędzy. Korzyść z tego ma w zasadzie chyba tylko towarzystwo wzajemnej adoracji, a zarabiają gruba kase osoby, od których w normalnych warunkach nikt by nie kupił tej szmiry za straszny szmal. Ciekawe dlaczego prywatnie nikt takiego badziewia nie zamawia.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break