REKLAMA

Bielany

samorząd »

 

Rafał Trzaskowski wybrał burmistrza Bielan

  19 czerwca 2024

alt='Rafał Trzaskowski wybrał burmistrza Bielan'
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Grzegorz Pietruczuk ponownie będzie burmistrzem Bielan, a zarząd dzielnicy prawie taki sam, jak w minionej kadencji.

REKLAMA

Ta umowa koalicyjna rodziła się w wielkich bólach. W sprawach programowych stowarzyszenie Razem Dla Bielan (zwycięzca wyborów - 11 radnych) i Koalicja Obywatelska (9 radnych) zgadzały się ponoć niemal we wszystkim, ale obsada stanowisk poróżniła dotychczasowych koalicjantów. Platforma Obywatelska nie chciała Pietruczuka w roli burmistrza, a Razem Dla Bielan żądało wymiany wszystkich wiceburmistrzów swojego koalicjanta. Sabotaż demokracji na Bielanach? Nie chcą Pietruczuka w roli burmistrza Sabotaż demokracji na Bielanach? Nie chcą Pietruczuka w roli burmistrza
Spotkania się odbyły, propozycje padły, Koalicja Obywatelska czeka na decyzję "z góry" - tak w skrócie można przedstawić relację z rozmów koalicyjnych na Bielanach.

Pietruczuk ponownie burmistrzem

Od wyborów trwał spór a właściwie pat. Radni nie wybrali zarządu w ciągu 30 dni od zwołania pierwszej sesji (ten termin upłynął 7 czerwca), inicjatywę przejął więc prezydent Warszawy, który podjął się mediacji między skłóconymi koalicjantami. W efekcie tych rozmów zarząd dzielnicy pozostanie właściwie niezmieniony. Burmistrzem nadal będzie Grzegorz Pietruczuk.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Na Bielanach wiceburmistrz rotacyjny?

Razem dla Bielan w końcu dogadało się z Koalicją Obywatelską i przystało na warunek, że jeden z wiceburmistrzów będzie... rotacyjny. Na razie trzech zastępców Pietruczuka będzie z KO i jeden z RDB, ale ma się to zmienić w połowie kadencji. Prezydent na wiceburmistrzów wyznaczył: Włodzimierza Piątkowskiego (Razem Dla Bielan) oraz ludzi z KO: Sylwię Lacek, Ilonę Popławską i Andrzeja Malinę. Zatem jedyną nową osobą w zarządzie będzie Popławska. Zajmie miejsce Katarzyny Potapowicz, która została wiceburmistrzem Ochoty. Na specjalnie zwołanej wczoraj sesji przewodniczącym rady dzielnicy został Maciej Chmielewski z KO.

Kto z Koalicji Obywatelskiej ustąpi w połowie kadencji z fotela wiceburmistrza na rzecz Razem Dla Bielan? W kuluarach mówi się o Andrzeju Malinie, który jest blisko przejścia na emeryturę. Są to jednak przypuszczenia, a nie pewne informacje.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (17)

# Realista

19.06.2024 14:08

Ja pier...ole znowu Lacek Vice Burmistrzem, która kopała dołki pod Burmistrzem całą poprzednią kadencję, nie uznając go jako przełożonego, nie współpracując z Nim i szkalując go....

# Serwus

19.06.2024 14:22

Brawo Panie Burmistrzu! Znowu będzie ciężka przeprawa i brak współpracy ze strony Lacek, którą powinni wywalić na zbity pysk....

# mieszkamtu

19.06.2024 14:35

Co za szczęście, że Lacek będzie w Zarządzie, jedyna która stawia czoła i mówi prawdę o tych oszustach i manipulatorach z rdb

REKLAMA

# KPA

19.06.2024 14:42

Cieszę się, że znowu jest Pani Lacek. Robi kawał dobrej roboty.

# Niedlardb

19.06.2024 14:44

Rdb pewnie znowu coś kłamie, a Pietruczuk to pinokio

# Stolica4

19.06.2024 14:56

Ciekawe czy Prezydent wie o tych ustaleniach, czy to kolejne urojenie rdb.

REKLAMA

# GośćzBielan

19.06.2024 15:39

Dobrze, ze Lacek została. Przeciwwaga dla tego towarzystwa.

# Stop trollingu

19.06.2024 20:41

Marcin Włodarczyk i Krystian Lisiak to społecznicy, którzy robią duzo dobrego dla mieszkańców i dzielnicy, już się obudzili trole. Lacek skłócona jest z Burmistrzem i radnymi Razem dla Bielan. Nie robi nic żeby współpracować.

# Wykopać Lacek

19.06.2024 20:43

Lacek prezentuje sobą dno kompletne. Nie powinna sprawować funkcji Vice Burmistrza. Dla takich szkodników nie ma miejsca w samorządzie.

REKLAMA

# Rodowity Warszawiak

19.06.2024 20:48

Brawo dla Pana Prezydenta Warszawy. Warszawa jest dobrze zarządzana, szkoda, że na niższym szczeblu samorządowym są takie prymitywy jak Lacek, która nie potrafi współpracować z koalicjantami. Lacek to do PiSu by się nadawała...

# Magda90

19.06.2024 22:41

Ha ha! Lacek konfliktowa? Ludzie Pietruczuka mogliby wymyśleć coś lepszego. Bo to tylko na ich profilach widziałam hejt i ataki na nią. Ktoś poda przykład w drugą stronę, bo śledzę jej profil uważnie i nigdy nie było takich sytuacji

# z Bielan

20.06.2024 00:48

Akurat Sylwia Lacek to najbardziej kompetentna osoba w tym urzędzie, dlatego ludzie z RDB tak ją atakują - boją się że jest dla nich zagrożeniem.
Twierdzenie, że jest konfliktowa i nie potrafi współpracować? Wystarczy zerknąć na dzisiejsze media społecznościowe- RDB zgodziło się na koalicję, ustanowiono nowy zarząd a oni od rana atakują osoby wybrane z PO. Jakoś z drugiej strony cisza... To jest właśnie klasa.

REKLAMA

# KochamBielany

20.06.2024 05:39

Ciekawe z tym rotacyjnym, w zarządzeniu prezydenta nic na ten temat nie ma. Pewnie Pietruczuk znowu naobiecywał i teraz próbuje wybrnąć ze swoich kłamstw kolejnymi kłamstwami. Całe rdb. Dobrze, że Lacek została, jedyna, która ma odwagę sprzeciwiać się manipulacjom Pietruczuka.

# Pan Kleks

20.06.2024 06:26

Gratulacje dla Pana Pietruczuka.
Nie jestem z RdB. Poprostu dobry wybór.

# Stachu

20.06.2024 09:53

Walczył, walczył i nic nie wywalczył.

# Zwykły mieszkaniec dzielnicy

21.06.2024 09:25

Ludzie Pietruczuka, dobre sobie..... Jesstem zwykłym mieszkańcem dzielnicy i obserwuję co się dzieje. Hejt to jest ze strony ludzi Lacek na radnych z Razem dla Bielan. Ludzie nie są głupi. Radny Krystian Lisiak nakrył wszystkich platformersów czapką, tyle głosów uzyskał. Dlaczego? Bo uczciwie pracuje i lista rzeczy, którą zrobił dla dzielnicy i jej mieszkańców jest b. długa. A co zrobiła konkretnie Lacek po za tym, że się fotografuje przy przecinaniu wstęg? Czy ona jest jedyną Radną z platformy w samorządzie Bielan? Nie. Dlaczego zatem jej koleżanka Radzikowska z PO potrafi współpracować i ma inne podejście? Jako zwykły obywatel jestem zagorzałym przeciwnikiem PIs-u, uważam, że Prezydent Trzaskowski to dobry Prezydent, podobnie jak wcześniej Gronkiewicz-Waltz. Tu nie chodzi o rywalizację polityczną. Dla mnie od strony ugupowań politycznych to dory skład RdB-PO. Chodzi o jedną osobę, która jest czarną owcą. Jak ktoś słusznie zauważył należy ją wykopać o ile nie zmieni zasadniczo swojego podejścia, bo każdy zasługuje na drugą szanę i my jako mieszkańcy jak zobaczymy, że współpracuje z Burmistrzem i radnymi z Razem dla Bielan to osobiście ją będę chwalił w necie, ale póki co zachowuje się tragicznie i niegodnie piastowanego stanowiska. W poprzedniej kadencji Rada Dzielnicy ją wybrała a widziałem jak na fb wdała się w pyskówkę z internautą (swoją drogą to dramat takie zachowanie) i napisała, że Burmistrz nie jest jej przełożonym a Prezydent Trzaskowski. Nie no rzeczywiście postawa godna osoby potrafiącej współpracować (sarkazm).

# 2 z Bielan

15.07.2024 01:14

To ta Lacek "ukończyła" Kolegium Tumanum" ??
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024