REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Będzie baśniowo w parku Herberta?

  20 czerwca 2024

alt='Będzie baśniowo w parku Herberta?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Miała być w parku Olszyna, została przeniesiona do parku Zbigniewa Herberta. Najważniejsze, że mieszkańcy będą mogli jednak na nią zagłosować! Chodzi o latarnię, ale bynajmniej zwyczajna ona nie będzie.

REKLAMA

Chodzi o niewielki projekt radnego Piotra Walasa, złożony do budżetu obywatelskiego Bielan. Zaproponował on zakup i montaż baśniowej latarni w parku Olszyna.

Bardziej bajkowo w parku Herberta?

Wskutek urzędniczej weryfikacji i odległych planów inwestycyjnych wobec parku Olszyna, projekt został zmodyfikowany. Gdyby tak się nie stało, podzieliłby los kilku innych, a więc trafiłby najzwyczajniej do kosza. Uratowała go nowa lokalizacja - baśniowa latarnia może stanąć w parku Zbigniewa Herberta.

Kup bilet

Jaka ona będzie?

Tego jeszcze nie wiemy. Jako luźną propozycję autor pomysłu dołączył zdjęcie czarnej i powyginanej latarni trzymającej rozłożony parasol. Czy właśnie taka dodałaby magii zielonej przystani w parku Herberta? To już muszą ocenić mieszkańcy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim Bielan, które trwać będzie do końca czerwca. Jeśli projekt za 50 tysięcy złotych się spodoba, to nieco bardziej bajkowo w parku Herberta powinno być już w przyszłym roku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# asdasf

20.06.2024 12:15

Jak można dopuścić do głosowania projekt, który dotyczy nie wiadomo czego? To samo dotyczy wielu innych pozycji w BO.

# Kolo

21.06.2024 17:04

To są jakieś totalne przewały z tymi "obywatelskimi" budzetami. Takie to wszystko "obywatelskie" jak milicja w czasach PRL była obywatelska (MO). Jak czytam takie rzeczy to włosy mi stają dęba jak można zmarnować publiczne pieniądze na jakieś bzdety. Latarnia za 50 tysięcy. To jak w tym filmie Miś - im drożej tym lepiej, a najlepiej żeby mozna było szybko zrobić protokół zniszczenia. Tu jest dokładnie ten sam mechanizm - ktoś ma pociotka lub innego słupa, robi się niby projekt obywatelski, ludzie w 99 proc się tym nie interesują więc gładko przechodzi, urzędnicy albo nie widzą co jest grane, albo udają że nie widzą. I tak marnuje się kasę na ogromną skalę. To jakieś szaleństwo - pytanie, czy w tym szaleństwie jest metoda i jest to celowe działanie, czy lobbing, czy zwyczajna głupota. W sumie to ostatnie byłoby chyba najbardziej optymistyczne. Matko, co za czasy żeby uważać głupotę za coś pozytywnego. Orwell jako żywo.

# asdadsads

24.06.2024 11:21

Te projekty dopuszczone do głosowania często wyglądają tak: ustawimy wam latarnie, ale nie powiemy, po której stronie ulicy, nie powiemy, jakie, a wy głosujcie. Weryfikacja zgłoszeń jest po prostu śmiechu (przez łzy) warta.

REKLAMA

# Trutututu

28.06.2024 11:35

Nie rozumiem tego obiektu. Ale jeśli już ma gdzieś stać to raczej powinien w parku Jarnuszkiewicza. To jest miejsce dzieci i dzieci go docenią.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA