REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Chcesz mieszkać ekologicznie? Poznaj inwestycję Villa Campina

Chcesz mieszkać ekologicznie? Poznaj inwestycję Villa Campina

Własny dom jednorodzinny z niewielkim ogrodem jest dobrym miejscem do życia dla rodziny z dziećmi. Jeśli poszukujesz takiego lokum do zamieszkania na stałe, z pewnością chcesz też, aby było ono komfortowe i tanie w utrzymaniu.

Obie te cechy i jeszcze więcej zalet mają ekologiczne domy prefabrykowane na nowo powstającym osiedlu Villa Campina - inwestycji mieszkaniowej realizowanej w Ożarowie przez dewelopera J.W. Construction.

Przyjazna lokalizacja inwestycji domków jednorodzinnych

Nowoczesne osiedle wyróżnia się wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją. Inwestycja zajmuje ogromny teren 40 ha położony około 10 km od Warszawy. Jest wystarczająco blisko stolicy, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do wszelkich atrakcji wielkiego miasta. Jednocześnie lokalizacja na uboczu gwarantuje powietrze wolne od miejskiego smogu, otoczenie bez hałasu komunikacyjnego i bezpieczeństwo.


Villa Campina nie bez powodu nosi też taką nazwę. W bezpośrednim sąsiedztwie leży bowiem Puszcza Kampinoska, od której dzieli osiedle niewiele ponad 10 km. To idealne miejsce na weekendowe wyprawy rekreacyjne albo okazja do wycieczki rowerowej. Bliskość puszczy nie pozostaje też bez wpływu na tutejszy mikroklimat, znacznie bogatszy w tlen.

Dowiedz się o technologii budowy

Domy od dewelopera J.W. Construction to jednak nie tylko przyjazna lokalizacja. Ich wyjątkowym atutem jest ekologiczny sposób budowania z wykorzystaniem wielu nowoczesnych technologii. To pierwsza taka inwestycja, w której zastosowano metody typowe dla domów skandynawskich. Co je wyróżnia wśród innych osiedli tej firmy?

  • Domy jednorodzinne na osiedlu Villa Campina powstają z drewna i są budowane w technologii prefabrykowanej.
  • Do ocieplenia wszystkich elementów budynku zastosowano wełnę mineralną - ekologiczną i zdatną do recyklingu.
  • Wewnętrzne ściany i okładziny ścienne wykonano z płyt kartonowo-gipsowych i innych ekologicznych materiałów.
  • Są to domy dwukondygnacyjne ulokowane na działkach o powierzchni od 337 do 507 m2.
  • Powierzchnia użytkowa budynków wynosi 135,16 m2.
  • Każdy dom jest wyposażony w taras o powierzchni 16,5 m2, łączący salon ze sporym ogrodem.
  • Ściana zewnętrzna salonu z wyjściem na taras wychodzi na południe i jest niemal w całości przeszklona.
  • We wnętrzu domu na parterze wygospodarowano salon, kuchnię i łazienkę.
  • Użytkowe poddasze zawiera trzy sypialnie z oknami dachowymi oraz łazienkę.

Domy na sprzedaż w Ożarowie budowane przez doświadczonego dewelopera mają wszystkie cechy przypisywane budynkom pasywnym. Budowanie z drewna sprawia, że są one bardzo przyjazne mieszkańcom. Naturalny materiał jest nie tylko zdrowy i antyalergiczny. Drewno reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniach, utrzymuje ciepło, oddycha i jest dobrym izolatorem akustycznym. Jest też przyjazne w dotyku, dzięki czemu ściany i podłoga nie emitują nieprzyjemnego chłodu.


Znaczenie ma też budowa z prefabrykatów. Jest to technologia oszczędna, ograniczająca do minimum czas budowy i zużycie materiałów. Dlatego jednorodzinne domy w Ożarowie są relatywnie tańsze niż podobne budynki murowane.

Clean living - mieszkaj i żyj ekologicznie

Życie ekologiczne, w przyjaźni z naturą, jest obecnie modne, ale też stanowi przykład troski o przyszłość systematycznie niszczonej planety. Wybierając domy od dewelopera na osiedlu Villa Campina, przyłączasz się do trendu Clean living, i to nie tylko przez wybór naturalnego i odnawialnego materiału. Domy w Ożarowie są również na wszelkie możliwe sposoby energooszczędne.


Technologia stawiania budynków na tym osiedlu pozwoliła do minimum ograniczyć straty ciepła. Szczelna konstrukcja, starannie dobrane ocieplenie, wyeliminowanie mostków termicznych oraz odpowiednie drzwi i okna o korzystnym współczynniku przenikania ciepła sprawiają, że roczne zapotrzebowanie budynku na energię wynosi zaledwie 22 kWh/m2!

Miesięczne utrzymanie domu, włącznie z podgrzaniem wody i C.O., to około 250 kWh. Jednak koszty zakupu energii zostały dodatkowo zmniejszone dzięki montażowi pomp ciepła przeznaczonych do ogrzewania domu oraz klimatyzacji z rekuperacją.

Domy w Ożarowie są też przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek będzie samowystarczalny. Co ważniejsze, ilość wyprodukowanego przez panele prądu może być wyższa niż zapotrzebowanie domu, dlatego nadwyżki będzie można odsprzedawać.

OZE znacznie podnoszą efektywność energetyczną domów, natomiast na ich komfort wpływa klimatyzacja mechaniczna z rekuperacją. Możliwość zainstalowania w niej różnych typów filtrów sprawia, że ostateczna czystość powietrza w budynku może być porównywalna z tym na sali operacyjnej.


Dotychczasowe inwestycje mieszkaniowe firmy J.W. Construction stanowią przykład, że deweloper nie tylko zna się na nowoczesnym budowaniu. Odpowiada on również na aktualne potrzeby przyszłych mieszkańców, oferując rozwiązania dopasowane do oczekiwań i spełniające najwyższe europejskie standardy.

Villa Campina jest przykładem, że technologia skandynawskich domów prefabrykowanych oferowana przez tego dewelopera może zostać skutecznie zaadaptowana do polskich warunków. Jeśli więc chcesz mieszkać ekologicznie i ekonomicznie, domy w Ożarowie są właśnie dla Ciebie!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA