REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Tramwajem do Winnicy. Bardzo dobre wiadomości

  4 lipca 2019

alt='Tramwajem do Winnicy. Bardzo dobre wiadomości'

Wszystko wskazuje na to, że przedłużanie trasy tramwajowej na Światowida rozpocznie się w ciągu kilku miesięcy.

REKLAMA

4 lipca Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty firm zainteresowanych budową kolejnych dwóch przystanków. Ofert było tym razem pięć, a najtańsza z nich opiewa na 67,7 mln zł i mieści się w planowanym budżecie. Złożyła ją hiszpańska firma Balzola, pracująca obecnie m.in. nad przebudową Łodygowej na Targówku. O kontrakt starają się też ZUE, konsorcjum Aldesa-Coalvi, Strabag i PORR.

Niewiele droższa jest oferta konsorcjum firm Aldesa Construcciones i Coalvi, która opiewa na kwotę 68,4 mln zł brutto. Strabag jest gotów zrealizować prace za 73,8 mln zł brutto, ZUE za 79,3 mln zł brutto, a PORR za 81,7 mln zł brutto. O tym, kto zajmie się budową następnego linii tramwajowej, zdecyduje przede wszystkim cena.

Nowe tory, nowa jezdnia

Nowy, kilometrowy odcinek torów poprowadzi od skrzyżowania Światowida ze Strumykową w rejon Dionizosa i Winorośli. Na końcu trasy powstanie zarówno rozjazd dla tramwajów dwukierunkowych, jak i klasyczna pętla. Dzięki temu możliwe będzie przedłużenie do Winnicy wszystkich kursów linii 2 i 17 lub skierowanie tam tylko wybranych składów - oficjalnie decyzja nie została jeszcze ogłoszona.

Równolegle z torowiskiem powstanie nowy odcinek Światowida z jedną jezdnią, drogą rowerową i chodnikami. Przebudowane zostaną skrzyżowania z Dzierzgońską, Leśnej Polanki i Dionizosa. Prace mają potrwać 10 miesięcy, z przerwą na okres zimowy.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (16)

# qvertz

04.07.2019 22:30

Zamiast budować metro łączące te wielkie sypialnie z resztą Warszawy, to oni wolą się mast...bować planami rozwoju tramwajów. Tramwaj - wiodący środek transportu w 2,5-milionowym mieście. Żenua.

# Polki22

05.07.2019 04:47

Na peryferiach budują tramwaje, a nawet nie ma żadnsgo łączącego Tarchomin z Pragą.

# Patryk28

05.07.2019 05:12

Zastanawiam czy radni z Białołęki jak Rogulska i inni cokolwiek robią. Na obiecywali tramwaj wzdłuż Modlińskiej i zamiast lobbowac i znalezc pieniądze u władz miasta to oni się chwalą nasadzeniem drzew i projektami z poprzedniej kadencji, jeszcze nie swoimi.

REKLAMA

# Max

05.07.2019 14:01

Na czym polega ta "dobra" wiadomość? Na tym, że Legionowo i Jabłonna wysiadając z 7xx będą mieć wygodną przesiadkę i rozsiądą się wygodnie w dwukierunkowych bydłowozach ze śladową ilością foteli i miejsc do siedzenia? Czy może na tym, że Nowodwory grzecznie postoją a Tarchomin nawet się nie zmieści do wewnątrz? Dla kogo zatem jest to przedłużenie?

# Barts

06.07.2019 09:12

Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby wydłużenie trasy z Żerania przez Modlińską, ale nie do Trasy Mostu Północnego i w stronę Traktu Nadwiślańskiego a właśnie do Winnicy. Wtedy bezpośredni dojazd do II linii metra zająłby ok 25 minut. Ale biorąc pod uwagę, że wydłużenie trasy o 1 km torów zajmuje wieki, to jest to raczej nierealne.

# Moja

08.07.2019 11:15

17 i 2 na Winnicę a nowa linia od Kościelnego do metra, jedna linia do metra to mało nawet co 4 minuty

REKLAMA

 Do rzeczy

08.07.2019 16:59

#Max napisał(a) 05.07.2019 14:01
Na czym polega ta "dobra" wiadomość? Na tym, że Legionowo i Jabłonna wysiadając z 7xx będą mieć wygodną przesiadkę i rozsiądą się wygodnie w dwukierunkowych bydłowozach ze śladową ilością foteli i miejsc do siedzenia? Czy może na tym, że Nowodwory grzecznie postoją a Tarchomin nawet się nie zmieści do wewnątrz? Dla kogo zatem jest to przedłużenie?
Pełna zgoda z tym komentarzem

 drugastrona

08.07.2019 20:30

Może dzięki temu urzędnicy wreszcie dostrzegą konieczność budowy nowej linii metra do nas na Tarchodwory... Legionowo, Jabłonna i Winnica zapchają dwójkę na amen.

# robuś

08.07.2019 21:39

Kiedy na Nowodworach lub Tarchominie nie wsiądziemy do zapełnionego tramwaju jadącego z Winnicy wtedy wrócimy do E8 .

REKLAMA

# Max

09.07.2019 13:21

Platforma już przed wyborami mówiła ze nie chce rozrostu Warszawy tzn. inwestować w dzielnice dalej oddalone od centrum, takie jak Białołeka. Skupiają się na jak największym zagęszczeniu centrum i przyległych mu dzielnic. Także nie rozumiem o co teraz te żale.

# yybb

11.07.2019 09:54

A co z polaczeniem Swiatowida z Modlinska? Ktos wie, czy gdzies mozna znalezc wiecej informacji, co dokladnie beda budowac?

# siabaniak

11.07.2019 23:45

z tego co pamiętam to rozbudowę wzdłuż Modlińskiej blokuje gwarancja na remont Grota. Na Modlińskiej jest rezerwa terenu i mostek rezerwowy pod tory przy elektrociepłowni. W okolicach końca gwarancji na Grota pewnie się za to wezmą.

REKLAMA

# jankub

17.08.2019 07:36

Ja nie rozumiem, dlaczego torowisko ma być budowane znowu w zimie - zmarznięty grunt, marznący robotnicy. Czy tego nie można zrobić w okresie letnim

# WWA

21.08.2019 09:56

Żeby te nieudaczniki z magistratu jak posadzą te drzewa zadbali o ich podlewanie. Prawie wszystko uschło. Ale co to ich obchodzi. Liczy się, że drzewa posadzili. Projekty pozamykane i rozliczone. A kto by się tym drzewkiem interesował. Trzeba tę hołotę, która opanowała warszawę odsunąć. Działajmy.

# gość

21.08.2019 23:45

Nie da się. Elektorat popierający stan istniejący jest zbyt liczny, a mam na myśli zatrudnionych nie tylko w ratuszu, również we wszystkich jednostkach jedzących mu z ręki, plus rodziny, przyjaciele, sympatycy itp. I ważne: to bardzo aktywny elektorat, wszak gra idzie o własne stołki. Frekwencja ogólna w wyborach nijak się ma do frekwencji w tej grupie. Dowodem na to są ostatnie wybory. Można tylko psioczyć, ale zabetonowanych pozycji nikt już nie odbierze.

REKLAMA

# Granda

22.08.2019 13:45

Może Echo pociągnie temat usychających w wielkiej liczbie, nasadzonych dopiero kilka miesięcy temu drzewek? Kto zaniedbał sprawę nie podejmując odpowiednich działań w swoim czasie? Jakie poniósł konsekwencje? Przecież to straszna granda.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy