REKLAMA

Białołęka

kalendarz imprez »

 

Wakacyjne, bezpłatne atrakcje w Galerii Północnej

  1 lipca 2024

alt='Wakacyjne, bezpłatne atrakcje w Galerii Północnej'
materiał prasowy

Kameralne koncerty, didżej, teatr dla dzieci i zajęcia z jogi. Lato w Galerii Północnej przy Światowida 17 na warszawskiej Białołęce zapowiada się pełne atrakcji. Na co warto się wybrać i kiedy?

REKLAMA

W sumie przygotowano kilkanaście wakacyjnych aktywności, które odbywać się będą od początku lipca aż do końca sierpnia. Część z nich odbędzie w ogrodach na dachu galerii handlowej przy Światowida 17 na warszawskiej Białołęce, część w środku.

- Zaplanowany na lato kalendarz atrakcji został tak pomyślany, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Począwszy od miłośników koncertów "pod chmurką" i oryginalnych brzmień, aż po dzieci, które zaprosimy na spektakle teatru "Fabryka Kultury". Nie zabraknie też otwartych zajęć z jogi w ogrodach - wylicza Barbara Andrzejewska z Galerii Północnej.

Teatralnie dla dzieci na Tarchominie

Cały cykl letnich wydarzeń rozpocznie się 6 lipca. Tego dnia o godz. 14:00 w galerii zaplanowano pierwszy z czterech spektakli dla dzieci. Teatr "Fabryka Kultury" z Katowic wystawi "Księżniczkę na ziarnku grochu" według Jana Brzechwy.

Z kolei 20 lipca dzieci będą mogły zobaczyć spektakl "Show warzywne", w którym bohaterowie, m.in. Kapusta, Groszek i Cebula, przygotują widowisko na cześć Brzechwy, a już 3 sierpnia do Północnej zawita "Wielka przygoda piracka" o wyprawie korsarzy. Sezon teatralny zamknie "Jaś i Małgosia", czyli kultowa bajka braci Grimm, tu w nowoczesnej interpretacji. Wszystkie spektakle rozpoczynać się będą o godz. 14:00. Wstęp jest bezpłatny.

Kup bilet

Muzycznie i nastrojowo na dachu Galerii Północnej

Także muzyka na żywo zagości w galerii handlowej na Tarchominie. Już 13 lipca od godz. 18:00 będzie można posłuchać koncertu na harfę i skrzypce w wykonaniu Magdaleny Miłaszewskiej i Justyny Ryfczyńskiej. W repertuarze znajdą się zarówno filmowe motywy, jak również utwory z popularnych musicali.

Na 27 lipca od godz. 18:00 zaplanowano koncert gry na handpanach - instrumentach wykonanych z dwóch metalowych półkul. W ogrodach wystąpi duet Handscape, czyli Kuba Makowczyński i Vova Makovskyi. Cykl plenerowych koncertów zamknie Trio Smyczkowe - Alicja Jara, Zuzanna Konstantynowicz i Piotr Dębowski, które wystąpi w białołęckiej galerii handlowej 10 sierpnia od godz. 18:00. Ponadto w każdy piątek i każdą sobotę, w ogrodach na dachu, od 19:00 grać będzie didżej.

- Nasz repertuar kulturalny łączy w sobie dobrą zabawę dla dzieci i odkrywanie teatru z muzycznym relaksem, jaki chcemy w te wakacje zapewnić w plenerze. Do ogrodów zaprosiliśmy utalentowanych muzyków, którzy grają na nietuzinkowych instrumentach, z kolei na pasaż teatr, który bawi dzieci i przybliża fascynujące opowieści - mówi Barbara Andrzejewska.

REKLAMA

Bezpłatna joga na dachu galerii przy Światowida

W Galerii Północnej nie zabraknie też rozrywek dla tych, którzy lubią się wyciszyć. W lipcu i sierpniu, w każdą sobotę, na dachu pośród zieleni, zaplanowane są zajęcia z jogi. Wstęp na lekcje jest bezpłatny, wystarczy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń, wodę i niezbędną ochronę przed promieniami UV. Wakacyjna joga trwać będzie od 10:30 do 11:30. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 6 lipca.

- Bezpłatna joga jest dla każdego, kto chce zgłębić jej tajniki lub po prostu odprężyć się i poćwiczyć. W ten sposób zachęcamy mieszkańców Warszawy i nie tylko do aktywnego spędzania czasu wolnego i naładowania baterii - mówi Barbara Andrzejewska.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# hehehehehehe

02.07.2024 06:56

Wakacje dla tarchobiedoty w galerii handlowej. Smród z czajki gratis.

# Czarek

04.07.2024 10:20

Ależ trzeba mieć zrąbane życie żeby o 6.56 pisać takie komentarze. Współczuję. Mieszkaniec Tarcho często ma więcej hajsu niż wygląda ale tacy jak ty wiedzą lepiej. Tak czy inaczej oni mogą coś zmienić a ty ze sobą będziesz do końca życia.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break