REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Lokalna droga zyska asfalt dzięki głosowaniu?

  21 czerwca 2024

alt='Lokalna droga zyska asfalt dzięki głosowaniu?'
Ulica Piwoniowa wzdłuż torów jest pokryta asfaltem, jednak krzyżujące się z nią ulice nie zawsze. Czas to zmienić? Fot. Filip Pelc

Brak bezpiecznego pobocza, ogromne kałuże i wszechogarniające błoto po opadach deszczu, dziura na dziurze a także sypiący się kurz w czasie trwających upałów - takich typowo lokalnych dróg na Białołęce Dworskiej, Choszczówce i Brzezinach jest wiele. Jedna z nich - dzięki głosom mieszkańców - ma szansę na metamorfozę.

REKLAMA

Takich lokalnych i nieutwardzonych dróg na Białołęce Dworskiej, Choszczówce i Brzezinach jest wiele. Często długimi latami czekają na asfalt i chociaż wąski chodniczek. Za sprawą budżetu obywatelskiego Białołęki jedna z lokalnych, nieutwardzonych dróg w okolicach torów kolejowych na Nowych Brzezinach i prywatnej Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Mentis ma szansą przejść ogromną metamorfozę. Czy się uda? To wszystko zależy od głosowania mieszkańców, które potrwa do końca czerwca.

Utwardzą drogę na Nowych Brzezinach?

Białołęcki ratusz nie ma pieniędzy na takie inwestycje, zaś potrzeby w zakresie wyasfaltowania czy utwardzenia kruszywem dróg są ogromne. Dlatego jeden z mieszkańców zaproponował w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy utwardzenie ulicy Łuczywo wraz z odwodnieniem, poprzez wykonanie chłonnych poboczy na jej całej długości (chodzi o 320-metrowy odcinek od ul. Brzezińskiej do Piwoniowej, biegnącej wzdłuż torów kolejowych).

- Drogi gruntowe latem powodują dyskomfort u alergików, a jesienią zamieniają się w błoto - wyjaśnia uciążliwości dla mieszkańców projektodawca. Szacunkowy koszt wykonania tej inwestycji został wyliczony na blisko milion złotych.

- Jest to bardzo potrzebna inwestycja - przy obecnym stanie nawierzchni (tworzą się dziury, które po deszczach wypełnione są wodą opadową i błotem) można uszkodzić samochód lub doznać uszczerbku na zdrowiu (zwłaszcza piesi użytkownicy tych dróg). Sprawa jest pilna i powinna być załatwiona w pierwszej kolejności - ocenia projekt jeden z mieszkańców.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Wydarzenie roku.

27.06.2024 19:47

Ooo Jezu, w tym wieku wybudujecie chodnik i trzeba aż pisać artykuły? W stolicy będzie chodnik? Naprawdę wydarzenie na miarę roku! Jaka dzielnica takie wydarzenia!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA