REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Tereny kanału Żerańskiego bardziej dostępne? Są projekty - co proponują?

  24 czerwca 2024

alt='Tereny kanału Żerańskiego bardziej dostępne? Są projekty - co proponują?'
Czy na wale od strony parku Żerańskiego pojawią się nowe schody a nieco dalej alejki prowadzące do ul. Modlińskiej? Fot. DB

Dwa projekty z budżetu obywatelskiego Białołęki proponują więcej alejek prowadzących z ulicy Modlińskiej do urządzanego właśnie parku Żerańskiego i dodatkowe schody na wale przy przystanku Kanał Żerański 02. Czy mieszkańcom spodobają się te pomysły?

REKLAMA

Tomasz Smyczyński w swoim projekcie złożonym i zaakceptowanym przez urzędników zaproponował budowę wejścia na skarpę ul. Modlińskiej przy przystanku Kanał Żerański 02 (zgodnie z koncepcją "Zielonej Modlińskiej").

Schody na wale bliżej Starowiślnej?

Co prawda schody prowadzące z wału i na wał są już w nieodległej okolicy - bliżej samego kanału - jednak brakuje ich bliżej osiedla. Jak przekonuje projektodawca, nowe schody, naprzeciwko dojścia do jednego z planowanych pawilonów w parku Żerańskim, dałyby możliwość bezpiecznego i wygodnego dojścia do przystanku od strony ul. Starowiślnej. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 490 tysięcy złotych.

Kup bilet

Parkowe alejki połączone z chodnikiem ulicy Modlińskiej

Drugi z projektów tego mieszkańca zakłada budowę kilku ścieżek, dopasowanych do realizowanych w ramach zagospodarowania terenu parku Żerańskiego i istniejącej infrastruktury pieszo-rowerowej w pasie ulicy Modlińskiej. Przewiduje się również zastąpienie przedeptu na wysokości ulicy Starowiślnej ścieżką mineralną.

- Poprawi to bezpieczeństwo i dostępność ul. Modlińskiej oraz jej skomunikowanie z parkiem Żerańskim. W razie złej pogody będzie można wygodniej przedostać się suchą stopą między nowymi alejkami parku Żerańskiego a istniejącą infrastrukturą pieszo-rowerową w pasie ulicy Modlińskiej - wyjaśnia celowość wydatkowania ponad 320 tysięcy złotych na ten projekt jego autor.

Oba projekty znajdują się w puli projektów budżetu obywatelskiego Białołęki na przyszły rok, na które można głosować do końca czerwca. Ich ewentualna realizacja w przyszłym roku.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024