REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Mieszkańcy mają wpływ na poprawę opłakanego stanu białołęckich chodników

  20 czerwca 2024

alt='Mieszkańcy mają wpływ na poprawę opłakanego stanu białołęckich chodników'
Zasieki na wielu wąskich białołęckich chodnikach jak te przy ul. Kobiałka, to prawdziwa zmora każdego mieszkańca. Drugą są dziurawe i krzywe chodniki. Źródło: bo.um.warszawa.pl

Przyglądając się projektom zgłaszanym do budżetu obywatelskiego, obok chęci tworzenia nowych terenów rekreacyjnych, inwestowania w zieleń, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne i wiaty przystankowe, najpilniejszą potrzebą mieszkańców Białołęki są chodniki. Najlepiej proste, gdyż kilka z projektów dotyczy ich remontu.

REKLAMA

Do końca czerwca trwa głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego Białołęki. Wśród nich znajdują się propozycje budowy, a najczęściej wymiany chodników na nowe, co świadczy o ich bardzo złym stanie.

Potrzebny chodnik przy Chudoby

Białołęcka radna Danuta Zaleska proponuje budowę około 135-metrowego chodnika wzdłuż ul. Chudoby, przy pętli autobusowej oraz budowę około 460-metrowej ścieżki mineralnej wzdłuż ul. Zdziarskiej, na odcinku od istniejącego chodnika do ul. Kroczewskiej. Szacunkowy koszt tych niewielkich, acz bardzo mieszkańcom potrzebnych inwestycji, to 600 tys. zł.

Wstąp do księgarni

Cztery propozycje remontów białołęckich chodników

Pierwsza z propozycji za blisko 700 tys. zł zakłada remont chodnika wzdłuż ul. Bohaterów (na odcinku od ul. Majorki do Wałuszewskiej, z wyłączeniem wyremontowanego fragmentu przy szkole).

Druga, wyceniona na blisko 700 tys. zł, to remont chodników przy ulicy Berensona, na odcinku: Skośna - Chudoby, przy posesji nr 13 i chodnika na Berensona, po południowej stronie .

- Chodniki na wymienionych w projekcie odcinkach są uszkodzone i zaniżone, co negatywnie wpływa na komfort pieszych. Wymiana nawierzchni na płyty betonowe o wymiarach 50x50 cm wpłynie pozytywnie na wygląd ulicy Berensona - wyjaśnia radna Zaleska.

Kolejny z projektów, wyceniony na ponad 760 tys. złotych, to remont chodnika przy ul. Ostródzkiej, czyli wymiana kostki na trzech odcinkach: od ulicy Berensona do ulicy Juranda ze Spychowa (z wyłączeniem krótkiego odcinka), od Małego Rycerza do ul. Zmyślonej i w okolicy posesji nr 252 przy Ostródzkiej.

REKLAMA

Zlikwidować tor przeszkód na wąskim chodniku przy ul. Kobiałka

Odrębną kwestią, lecz związaną z chodnikami na Białołęce, jest usunięcie z nich przeszkód i nie chodzi tutaj o parkujące na poboczach samochody. Kamil Zieliński zaproponował przesunięcie czterech latarni poza krawędź chodnika przy ul. Kobiałka, w tym jednej z zamontowanym znakiem drogowym "śliska nawierzchnia". W ramach 250 tysięcy złotych mógłby nastąpić też montaż nowego słupa telekomunikacyjnego oraz przeniesienie istniejącej instalacji wraz ze skrzynką serwisową, która znajduje się na jednej z latarń.

- Przesunięcie latarń na bok chodnika eliminuje ryzyko wypadnięcia na jezdnię dla dzieci, które często nieświadomie zbliżają się do nich podczas spaceru. Pozwoli również na swobodniejsze poruszanie się pieszych, zwłaszcza w grupach, bez konieczności omijania przeszkód na środku chodnika - wyjaśnia.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Nowy

21.06.2024 09:45

Ale najważniejsze jest pudrowanie chodników i ulic, które spokojnie mogłyby jeszcze poczekać na remont. Zwężanie ulic i przekładanie chodników tam, gdzie były one w dobrym stanie (Marszałkowska, Bielany) zamiast budowa ulic tam, gdzie jeszcze ich nie ma (Białołęka, Krakowiaków). Priorytety Zwężalni Dróg Miejskich są doprawdy osobliwością.

# Spacerowicz

21.06.2024 14:36

Ciekawe kiedy zostanie położony choć tymczasowy chodnik przy ulicy Lewandów między Oknicką i Skrzetuskiego (do granicy Warszawy). Odcinkiem tym przechodzą setki ludzi dziennie, a po deszczach (szczególnie po roztopach) zamiast wydeptanych ścieżek jest wielkie błoto i często ludzie muszą iść po jezdni. Ulica Lewandów na tym odcinku w godzinach szczytu jest bardzo ruchliwa - rozumiem, że władze dzielnicy (miasta) czekają na śmiertelne potrącenie pieszego, aby pomysleć o chodniku na tym odcinku. Zapraszam osoby decyzyjne do spaceru tym odcinkiem ul. Lewandów (najlepiej po kilku deszczowych dniach) i porównanie chodnika w Markach (na ul. Kościuszki, która jest przedłużeniem ul. Lewandów) z błotem przy ulicy Lewandów w Warszawie.

# Bialomeka

27.06.2024 19:51

Czy mieszkańcy białołęki na cokolwiek mają wpływ?? Bialoleka jest tak zacofana częścią miasta, że jest tu gorzej niż na niejednej wsi polskiej. Beznadziejna komunikacja, brak odpowiednich dróg i chodników. Wszędzie śmierdzi Czajką, jest głośno, dużo bombelkow, dużo innych narodowości. Wszędzie jest głośno, piski i krzyki dzieciarni. Dzielnica najbardziej zacofana że wszystkich innych dzielnic. Zero rozwoju.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe