REKLAMA

Białołęka

zdrowie »

 

Kto ma leczyć dzieci na Białołęce?

  28 czerwca 2024

alt='Kto ma leczyć dzieci na Białołęce?'
źródło: zozbt.waw.pl

Przychodnię na Białołęce Dworskiej prowadzi Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Białołęka-Targówek. Oferta tej placówki jest nader skromna, a o pediatrze można jedynie pomarzyć.

REKLAMA

- Nie mogę uwierzyć, że w tym wielkim budynku jest tylko praktycznie jeden lekarz rodzinny i stomatolog czasami. Utrzymujemy taki wielki obiekt, a usługi lekarskie praktycznie żadne - napisała do radnego Filipa Pelca mieszkanka Białołęki Dworskiej. Po informacji od mieszkanki radny Pelc napisał interpelację w tej sprawie.

Majorki 53: czterech lekarzy podstawowej opieki plus stomatolog

Na jego interpelację odpowiedziało Biuro Polityki Zdrowotnej w miejskim ratuszu. Jak się dowiadujemy, obecnie w budynku funkcjonuje poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych, w której świadczeń udziela czterech lekarzy (rejestracja poradni czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:00) oraz poradnia stomatologiczna, w której świadczeń udziela jeden stomatolog (rejestracja poradni czynna jest w poniedziałki i środy w godzinach 8:00-14:00, natomiast we wtorki i czwartki w godz. 12:00-18:00).

W ostatnim czasie gabinet stomatologiczny został zmodernizowany oraz wyposażony w aparat RTG. Przychodnia posiada także gabinet zabiegowy oraz można w niej wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Kup bilet

Na Białołęce brakuje pediatrów

SZPZLO Warszawa Białołęka-Targówek planuje również uruchomienie poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci, jednak aby było to możliwe, konieczne jest zatrudnienie lekarza pediatry, który będzie mógł udzielać świadczeń codziennie.

Problem z brakiem pediatrów w białołęckich przychodniach nie jest nowy. Już ponad rok temu radni z klubu "Razem dla Białołęki" wyrazili swoje zaniepokojenie brakiem lekarzy pediatrów w przychodniach obsługujących rejony Białołęki Dworskiej i Żerania. I już wówczas dyrektor SZPZLO Warszawa Białołęka-Targówek planował przywrócenie świadczeń pediatrycznych w przychodni przy ul. Majorki 53. Termin uruchomienia poradni przewidywany był wówczas na koniec 2023 roku. Jak widać, terminu nie dotrzymano, a na pediatrów nadal czekamy.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Bialomeka

29.06.2024 11:35

Aha. Bialomeka dzielnica dzieci.

# Dopracy

30.06.2024 07:36

Apel do nowych władz dzielnicy i radnych. Mieszkańcy oczekują ogarnięcia kilku podstawowych tematów:
1. Utwardzonych dróg i normalnych parkingów przy węzłach przesiadkowych np na Pludach
2. Rozwoju kanalizacji. Czajka pod nosem, a pół dzielnicy szambem stoi.
3 stóp patodewekoperce i zabudowie terenów jednorodzinnych blokami. Wprowadzeniu ładu architektonicznego.
4. Zadbanie o zdrowie mieszkańców. Lobbowanie za budową szpitala albo chociaż wykorzystanie placówki przy Przykoszqrowej. Dzisiaj to śmiech, dwóch specjalistów na krzyż. Dzielnica dzieci, a specjalistów od dzieci praktycznie wcale.
5. Wspaniałego parku j rozwoju sportów wodnych (np kajaków) na Żeraniu oraz parkingu dla mieszkańców dzielnicy nie mieszkających w tej okolicy.
6. Zazielenieniu tego co zieleni przez złą politykę zostało pozbawione.

# Ryvv

02.07.2024 12:35

Dawać apele tutaj i myśleć że gdzieś to dotrze to trzeba być biednym umysłowo.

REKLAMA

# Bialomeka

07.07.2024 10:30

Ale po co trzeba leczyć zdrowe dzieci? Wszak sport ich wyleczy, z wszystkich chorób i całego zła. Narzekacie. Wystarczy jak bombelek będzie biegał po darmowym boisku to będzie zdrowy! Tok myślenia eks oraz obecnych władz dzielnicy.

# Zegarynki

09.07.2024 11:08

Tu nie ma co pisać, tylko słać skargi na Modlińską. Za placówki zdrowia u nas odpowiada pani burmistrz, która przez 5 poprzednie lat nic w tej sprawie nie zrobiła a nawet dostała awans. Jej koleżanka wiceburmistrz w poprzedniej kadencji przewodnicząca komisji zdrowia teraz sobie sportem się zajmuje.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe