REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Ogrody Mehoffera mogą zyskać kolejne atrakcje i nową roślinność

  24 czerwca 2024

alt='Ogrody Mehoffera mogą zyskać kolejne atrakcje i nową roślinność'
źródło: Facebook/Jan Mackiewicz - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Jeszcze nie tak dawno okoliczni mieszkańcy Nowodworów i Tarchomina walczyli o to miejsce, aby stało się parkiem, a nie kolejnym dużym osiedlem. Z czasem zielony teren zyskiwał na swojej atrakcyjności, teraz ma szansę na kolejną metamorfozę. Czy mieszkańcy poprą projekt uatrakcyjnienia Ogrodów Mehoffera w białołęckim budżecie obywatelskim?

REKLAMA

Już nie raz mieszkańcy Nowodworów i Tarchomina "wykorzystywali" budżet obywatelski do uatrakcyjnienia skweru (przez wielu nazywanych nawet parkiem) - Ogrodów Mehoffera, a więc zielonego terenu znajdującego się przy skrzyżowaniu Mehoffera i Strumykowej. Dzięki temu w przeszłości powstały tam alejki parkowe, ławki, betonowe stoły, leżaki i biblioteka plenerowa. Przybyło też zieleni, jak chociażby drzew iglastych, liściastych i krzewów, urządzono nawet łąkę kwietną. Mieszkańcy walczyli o to miejsce i je otrzymali. Jeszcze w 2016 roku dzięki podpisywanej petycji za przeznaczeniem tego miejskiego terenu pod nowy skwer, która trafiła do białołęckiego magistratu, urzędnicy nie sprzedali gruntu deweloperowi. Tak oto powstał skwer-park o nazwie Ogrody Mehoffera.

Co teraz miałoby się pojawić w Ogrodach Mehoffera

Teraz w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy (zwłaszcza Nowodworów i Tarchomina) mogą do końca czerwca poprzeć w głosowaniu projekt, który mocno uatrakcyjni to miejsce pod względem rekreacji i relaksu na świeżym powietrzu. Michał Salamon w projekcie za ponad pół miliona złotych proponuje: nowe alejki parkowe jako dojścia do elementów małej architektury, oświetlenie terenu parku latarniami solarnymi, leżaki i hamaki miejskie, stół betonowy do gry w ping-ponga, stację do samodzielnej naprawy roweru (przy alejce parkowej), nowe nasadzenia około 200 krzewów, ławki-huśtawki miejskie, posadzenie kasztanowca, tunel z pędów wierzby, dosadzenie roślin do obecnych rabat bylinowych i ich wygrodzenie oraz duży karmnik dla ptaków z tablicą informacyjną o prawidłowym dokarmianiu ptaków.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Dla dzieci

27.06.2024 19:45

Kiedy będą korty tenisowe w ogrodach Mehoffera? My chcemy, dla nas dla naszych dzieci!!! Chcemy taki duży kompleks boisk dla maluchów i tych starszych. Myślimy o piłce koszykowej, bo nasze dzieciaczki nie mają gdzie grać. Chcemy jeszcze jakieś boisko, żeby dzieciaki miały gdzie pokopać w piłkę. Mieszkamy właśnie na osiedlu przy ogrodach Mehoffera i chcemy mieć dzieciaki na oku, jak jesteśmy w domu.

# joe

03.07.2024 22:00

proponuje lidla postawic :)

# Bialomeka

07.07.2024 10:31

Lidl za drogi dla bialomeczan, lepiej biedronka.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA