REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Szeligowska czeka na kanalizację. Co z podłączeniem przyszłej szkoły?

  14 stycznia 2021

Szeligowska czeka na kanalizację. Co z podłączeniem przyszłej szkoły?

Dawna wiejska droga staje się powoli jedną z najważniejszych arterii dzielnicy. Wciąż brakuje jednak sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

REKLAMA

Jeszcze kilka pokoleń temu Szeligowska była drogą łączącą podwarszawskie wsie - Jelonki i Chrzanów. Dziś wciąż jest wąską ulicą, ale jej krajobraz zmienia się z roku na rok. W rejonie skrzyżowania z Rayskiego przybywa bloków mieszkalnych. Powstanie szkoła z szambem? "Wstyd na całą Polskę" Powstanie szkoła z szambem? "Wstyd na całą Polskę"
Samorząd dzielnicy traci cierpliwość do współpracy z MPWiK. Jeśli sytuacja się nie zmieni, nowa podstawówka będzie obsługiwana przez szambiarki.
W tym roku ruszy także oczekiwana od dawna budowa stacji metra, a nieco dalej na zachód planowana jest szkoła podstawowa i przedszkole.

Szkoła przy Szeligowskiej

Prace nad szkołą nie mogą ruszyć od kilku lat, bo działka jest całkowicie nieuzbrojona. To dosłownie kawałek szczerego pola, na którym nie da się budować, dopóki nie zostaną dociągnięte media: prąd, woda, kanalizacja i sieć ciepłownicza. W 2019 roku przewodniczący rady dzielnicy Jarosław Dąbrowski powiedział nam, że rozmowy z MPWiK idą fatalnie i samorząd zaczyna myśleć o budowie podstawówki z szambami.

- Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie osiedla Chrzanów będzie realizowana we współpracy z deweloperami, którzy prowadzą tam inwestycje mieszkaniowe - mówi Marek Smółka, rzecznik MPWiK. - Obecnie w końcowej fazie uzgadniania jest treść umów i porozumień, które będą określały zasady budowy sieci.

REKLAMA

Kiedy kanalizacja na Szeligowskiej?

Zgodnie z założeniami deweloperzy mają zbudować dla MPWiK sieć wodociągową i kanalizacyjną pod Szeligowską na odcinku od Rayskiego do planowanej szkoły, a także pod planowanym przedłużeniem Człuchowskiej. Na zasadniczym odcinku Szeligowskiej, pomiędzy przyszłą podstawówką a trasą S8, MPWiK zbuduje kanalizację z własnych pieniędzy, ale na podstawie projektów przygotowanych przez deweloperów.

- Realizacja powyższych inwestycji będzie prowadzona etapami, a ich zasadnicza część i zakończenie są planowane na lata 2023-2024 - zapowiada rzecznik MPWiK. - W przypadku sprawnego przebiegu procedur pozyskania decyzji i uzgodnień administracyjnych wymaganych przepisami prawa dla budowy sieci będziemy dążyć do szybszej realizacji tych zadań.

(dg)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (5)

# Panjan

14.01.2021 13:02

To oznacza, że szkoła będzie gotowa po 2030 r. Brawo władze miasta i dzielnicy.

# Jelonkowy

14.01.2021 13:32

A szkoły jak nie było tak nie ma i prędko nie będzie. Co roku deweloperzy oddają setki mieszkań na Chrzanowie, a miasto jak zwykle zostało zaskoczone. Kto by pomyślał, że skoro są mieszkańcy to będzie potrzebna również szkoła. Szok.

# jkk

14.01.2021 14:50

17 sierpnia ub. roku w komentarzu do artykułu o klątwie nad szkołą przy Szeligowskiej napisałem, że ma ta szkoła szansę powstać za 10 lat. Nie widać cienia nadziei aby coś się w tej sprawie zmieniło. Sugerowałem wielokrotnie aby zbudować szkołę tam gdzie jest największa ilość dziatwy mogącej z tej szkoły korzystać i gdzie znajduje się odpowiednia do tego celu działka, czyli wskazywałem na lokalizację przy Batalionów Chłopskich. Władze dzielnicy wybrały inną opcję, rozbudowę szkoły przy Szobera. O ile sobie dobrze przypominam, to pieniądze które miały się na ten cel pojawić były iluzją. Szansy poprawy sytuacji w najbliższych latach jakoś nie widać.

REKLAMA

# late

14.01.2021 21:21

Chciałem tylko nadmienić, że na kanalizację czeka również Piastów Śląskich. W taj chwili jest budowa parkingu i ścieżki rowerowej, a o kanalizacji nic nie słychać

# Kris

19.01.2021 15:08

50 metrów od planowanej szkoły powstaje osiedle, dziwne żeby nie miało kanalizacji, wody czy CO.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA