REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Szkoła przy Szeligowskiej w roku... 2025? Radni PO-PiS przeciw burmistrz Kierzkowskiej
REKLAMA

źródło: Metro Warszawskie


Szkoła przy Szeligowskiej w roku... 2025? Radni PO-PiS przeciw burmistrz Kierzkowskiej

Pod burmistrz Urszulą Kierzkowską pali się stołek. Na środowych obradach najbardziej atakowali ją... koledzy z partii.

REKLAMA

Plan dla Chrzanowa uchwalony. Ogromne odszkodowania dla deweloperów
Plan dla Chrzanowa uchwalony. Ogromne odszkodowania dla deweloperów Tereny zielone, a nawet kościoły na prywatnych działkach - tak prezentuje się nowy plan zagospodarowania zachodniej części dzielnicy. Jego koszt to ponad 600 mln zł a pieniądze trafią głównie do kieszeni...
czytaj
Sesja rady dzielnicy 14 października przekształciła się w spór o przyszłoroczny budżet inwestycyjny Bemowa. W projekcie zapisano, że lokalny samorząd - odpowiadający głównie za budowę szkół oraz mniej istotnych ulic - będzie miał do wydania 54 mln zł. Byłby to drugi wynik w skali miasta, po Pradze Południe, ale nawet politycy współrządzącej dzielnicą PO nie wierzą, że uda się wykonać zadanie. W rezultacie na sesji na moment doszło do zerwania koalicji. PO zagłosowała razem z PiS przeciwko budżetowi, ale Wybieramy Bemowo - za.

Według zakulisowych plotek takie wyniki są skutkiem konfliktu wewnątrz PO pomiędzy burmistrz Urszulą Kierzkowską a radnym i byłym wiceburmistrzem Markiem Lipińskim. Trudno wyjaśnić w inny sposób, dlaczego radni zagłosowali przeciwko swojej koleżance, która przyniosła do zaopiniowania budżet korzystny dla Bemowa.REKLAMA

Inwestycje na Bemowie

- Ostatnie dwa lata pokazały, że dzielnica ma problem z realizowaniem inwestycji - powiedział radny Marek Lipiński (PO), w dyplomatyczny sposób atakując swoją odpowiedzialną za inwestycje koleżankę, burmistrz Kierzkowską. - Budżet na przyszły rok nie zawiera najistotniejszych elementów programu, z którym szliśmy do wyborów. Budowa szkoły i przedszkola na Chrzanowie miałaby zakończyć się w roku 2025. To dla nas nieakceptowalne.

- Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na Chrzanowie powinna być absolutnym priorytetem - dodał Adam Niedziałek (PiS). - Jego brak w katastrofalny sposób obciąża szkoły na Jelonkach.REKLAMA

"W poprzedniej kadencji był dramat"

- W poprzedniej kadencji za inwestycje, personalnie, jako wiceburmistrz odpowiadał radny Lipiński - przypomniał radny Łukasz Lorentowicz (WB). - Mimo wielu uwag i dopingując zarząd do tego, żeby kwota jeszcze się zwiększyła, udzielamy poparcia dla budżetu. Uważamy, że w sprawie inwestycji coś jednak się ruszyło.

- Na początku ubiegłego roku byliśmy w sytuacji, w której nic nie było przygotowane przez poprzedni zarząd - dodał wiceburmistrz Jakub Gręziak (WB). - Sytuacja z inwestycjami w poprzedniej kadencji była tragiczna. W 2019 roku startowaliśmy bez gotowych projektów, poza przedszkolem przy Legendy. W tej chwili mamy rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę szkoły przy Szobera. Lada moment będzie rozstrzygnięty w sądzie przetarg na rozbudowę szkoły przy Oławskiej. Wychodzimy na prostą i myślę, że na koniec kadencji radni będą przecinać z dumą wstęgi nowych placówek i otwierać drogi. Co się stanie, jeżeli do Rady Warszawy trafi informacja, że radni dzielnicy nie chcą rekordowego budżetu? Pozwólcie nam pracować.REKLAMA

Nowa szkoła na Bemowie - kiedy powstanie?

- Jesteśmy drugą dzielnicą, jeśli chodzi o kwotę przeznaczoną na inwestycje i ewidentnie widać tu rękę gospodarza, burmistrz Kierzkowskiej - stwierdził przewodniczący Jarosław Dąbrowski (WB). - Powinniśmy się cieszyć. Bemowo ma szansę wrócić na ścieżkę wzrostu; odbić się od dna. Oczywiście szkoła na Chrzanowie jest priorytetem. Ale gdybyście nie kupili beznadziejnej działki bez mediów, bez możliwości inwestowania, to byłaby już dwa razy zabudowana. Ale kupiliście to, co kupiliście - dodał zwracając się do radnego Niedziałka (PiS).

Przypomnijmy: decyzję o zakupie działki w polu przy Szeligowskiej podjęto za rządów koalicji PO-PiS, za kadencji burmistrza Michała Grodzkiego (PiS). Zwolennikiem takiego rozwiązania był również Lipiński (PO), pełniący wówczas funkcję wiceburmistrza. Ziemia stała się własnością samorządu w roku 2016, ale do dziś nie powstał nawet projekt budynku a podłączanie do kanalizacji prawdopodobnie będzie ślimaczyć się jeszcze kilka lat. W czerwcu wydawało się, że inwestycja przyspieszy. Ratusz rozpoczął wtedy poszukiwania firmy, mającej przygotować dokumentację projektowo-kosztorysową. Platforma e-Zamawiający.pl, za pomocą której zainteresowane firmy składały oferty, padła jednak na 10 minut przed terminem i postępowanie trzeba było unieważnić. Obecnie trwa analiza dziewięciu ofert złożonych w powtórzonym przetargu. Część z nich mieści się w planowanym budżecie, więc istnieje szansa, że pierwsze przygotowania do budowy szkoły ruszą w najbliższych tygodniach.

(dg)


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Bemowo
  • Udostępnij15.10.2020 08:13 #mieszkaniecx
Nie wiem w czym oni robią problem. Przy Szeligowskiej i Lazurowej całe osiedla powstają więc co to za problem podłączyć kanalizacje i media? Szukanie problemu na siłę w miejscu z bardzo prostym rozwiązaniem. Sami deweloperzy byliby szczęśliwi bo szkoła obok osiedli, tuż obok linia metra więc zyski wzrosną.
15.10.2020 09:21 #Jelonkowy
W takim tempie to tej szkoły nie zbudują nawet do 2030 roku. Banda darmozjadów pokłóciła się o to, kto jest bardziej winny, zamiast zabrać się do roboty. Budżet rekordowy, szkoła też pewnie mała nie będzie, bo nie budują jej dla obecnych mieszkańców, tylko dla tych, którzy wyślą dzieci za 5-10 lat, a wówczas będzie tam ze dwa, trzy razy więcej ludzi. Oby urzędnicy nie odwalili prowizorki, jak mają w zwyczaju.
15.10.2020 09:45 #jkk
Ja bym to rozwiązał inaczej. Skorzystał bym z oferty nabycia działki przy Batalionów Chłopskich złożonej władzom dzielnicy przed 1,5 roku, zbudował na niej szkołę dla mieszkających w okolicznych osiedlach dzieci. Działka pod szkołę przy Szeligowskiej może poczekać jeszcze parę lat, zarówno na rozwiązanie problemów z mediami jak i na to aż pojawią się w pobliżu osiedla z dostateczną ilością kandydatów na uczniów.
15.10.2020 11:55 #pZz
Ewidentnie ta szkola jest pewnego rodzaju gra polityczna. Szkoda, ze dotyka to bezposrednio mieszkancow. Mieszkam od 7 lat na Bemowie i z roku na rok jest tylko gorzej. Przypomne, ze czekamy jeszcze na basen.
15.10.2020 13:06 #lideksynubeka
A ja uważam,że nic nie należy robić i też wszyscy będą zadowoleni.To znaczy,nie tylko nie budować szkół,ale nie budować ulic,chodników,basenów. Ewentualnie budować coś z palet i może jakąś małą plażę na zimę
15.10.2020 23:41 #Paweł
Pani Ula, jedna z niewielu radnych z dzielnicy, która angażuje się w wiele przedsięwzięć Dzielnicy Bemowo! a tu tacy koledzy z partii? Kościoły by tylko budowali!! Dzielnica się rozbudowuje, wiele młodych małżeństw się tu osiedla więc szkoła jak najbardziej potrzebna. Ale widać kolejny raz polityka ważniejsza niż dobro mieszkańców. Na przyszłość patrzcie na kogo głosujecie!
16.10.2020 11:01 #jkk
Bardzo się dziwię stanowisku władz dzielnicy forsujących budowę szkoły przy Szeligowskiej już teraz. Brakuje w tym rejonie nie tylko dostępu do mediów, jezdnia ulicy jest w opłakanym stanie i dalej jest i będzie konsekwentnie niszczona przez ciężkie pojazdy z okolicznych budów. Brakuje też w tej okolicy dostatecznej ilości dzieci, w miarę zasiedlania nowych osiedli te dzieci dopiero się pojawią. Tymczasem w okolicy Batalionów Chłopskich dzieciarnia jest tak liczną, że mogłaby zasiedlić mrowisko, szkoła przy Batalionów byłaby dla niej na rzut beretem, spacerek do szkoły trwałby nie więcej niż kilka minut. Rozbudowa szkoły przy Szobera też nie jest najlepszym pomyslem. Ale widocznie władzom dzielnicy bardziej zależy na tym, aby na ostatnim dogodnym do budowy szkoły w tak potrzebującym tej inwestycji rejonie Chrzanowa powstała nowa inwestycja mieszkaniowa, która jeszcze bardziej pogłębi istniejący problem braku placówek oświatowych.
16.10.2020 15:29 #wędlina
#jkk napisał(a) 15.10.2020 09:45

Ja bym to rozwiązał inaczej. Skorzystał bym z oferty nabycia działki przy Batalionów Chłopskich złożonej władzom dzielnicy przed 1,5 roku, zbudował na niej szkołę dla mieszkających w okolicznych osiedlach dzieci. Działka pod szkołę przy Szeligowskiej może poczekać jeszcze parę lat, zarówno na rozwiązanie problemów z mediami jak i na to aż pojawią się w pobliżu osiedla z dostateczną ilością kandydatów na uczniów.
skorzystałbym z niej bo sam ją oferowałem?
16.10.2020 16:28 #jkk
Wędlino, myślenie nie boli. Znam sprawę, znam właściciela działki oferowanej miastu celem wybudowania szkoły. Wiem też o kilku propozycjach złożonych właścicielowi przez deweloperów. Z punktu widzenia sprzedającego obojętne jest kto tę działkę kupi. Natomiast nie jest to aż tak obojętne okolicznym mieszkańcom. Podobnie jak większość z nich uważam, że lokalizacja szkoły w pobliżu miejsc zamieszkania uczniów jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
16.10.2020 19:51 #kkk
Szkoła powinna powstać w miejscu tesco-górczewska, ale wtedy deweloperka i urzędasy nie zarobią
REKLAMA
16.10.2020 22:31 #były wyborca PO
czy ktoś może wytłumaczyć o co tu chodzi z tym PO-PISem? tak się niby PO nienawidzi z PIS, teraz zamknęli im Giertycha a na Bemowie PO rączka w rączkę z PIS. przecież niedawno była nawet oficjalna koalicja PO-PIS, wtf???
17.10.2020 09:37 #WstydMiZaWas
Ta szkoła to obraz tego jak cholernie nieudolni są rządzący Bemowem! Ta szkoła to powinien być teraz priorytet, jeśli zmontujecie tę kasę ludzie Wam tego nie zapomną. Do roboty darmozjady !!!
17.10.2020 09:56 #xxx
#były wyborca PO napisał(a) 16.10.2020 22:31

czy ktoś może wytłumaczyć o co tu chodzi z tym PO-PISem? tak się niby PO nienawidzi z PIS, teraz zamknęli im Giertycha a na Bemowie PO rączka w rączkę z PIS. przecież niedawno była nawet oficjalna koalicja PO-PIS, wtf???
Marek Lipiński najwyraźniej tęskni za PO-PiSem. To nie pierwsze takie głosowanie na sesji i komisjach
19.10.2020 11:11 #Rick Zack
Jaki jest sens budowy przedszkola przy Szeligowskiej skoro od września czynne jest właśnie przy Szeligowskiej duże przedszkole publiczne ?Nie lepiej te miliony przeznaczyć na inne potrzeby?
22.10.2020 21:18 #qvertz
Powiedzmy krótko tej pani przynoszonej w teczce z dzielnicy na dzielnicę: zapraszamy wyp...dalać!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA