REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Trwa budowa gazociągu. Utrudnienia na Chrzanowie i Radiowie

  18 kwietnia 2024

alt='Trwa budowa gazociągu. Utrudnienia na Chrzanowie i Radiowie'
źródło: Gaz-System

Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa Gazociągu Warszawskiego, inwestycji kluczowej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego aglomeracji warszawskiej, wkracza w kolejny etap. Trwają intensywne prace na Bemowie i Radiowie, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców.

REKLAMA

Gazociąg Warszawski, który buduje państwowa firma Gaz-System, będzie liczył 28,5 km i połączy Rembelszczyznę z Morami. Jego trasa przebiegnie przez gminy Nieporęt, Jabłonna, Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki oraz warszawskie dzielnice: Białołękę, Bielany i Bemowo.

Budowa gazociągu na Bemowie

Wstępne prace budowlane na terenie dzielnicy - odhumusowanie terenu, rozwózka rur, wykonanie spawania liniowego - rozpoczęły się w sierpniu. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Jeszcze wcześniej wycięto sporo drzew w Lesie Bemowskim.

Kolejny etap robót, polegający na wykonaniu wykopów, w tym także przekopów drogowych, układaniu gazociągu oraz jego zasypywaniu, trwa od lutego. Realizowane na tym etapie prace mogą powodować czasowe utrudnienia w ruchu na wybranych odcinkach. Przekroczenie gruntowego odcinka Batalionów Chłopskich jest aktualnie niemożliwe. Układanie gazociągu w tym rejonie może potrwać do 6 maja.

Kup bilet

Zamknięte ścieżki w lesie

Jeszcze dłuższe utrudnienia, bo aż do 7 sierpnia, czekają nas w okolicach Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Kampinoska. Przekroczenie drogi gruntowej w Lesie Bemowskim będzie niemożliwe. Czasowo zamknięto też przejścia na wysokości ulic Kocjana i Decowskiego, a utrudnienia potrwają do 31 maja. Terminy prowadzenia prac mogą z różnych powodów się wydłużyć.

- Zwracamy uwagę, że trwające i planowane prace budowlane będą wiązać się m.in. ze wzmożonym ruchem pojazdów czy nagromadzeniem ciężkiego sprzętu. Dlatego też prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznaczeń ostrzegawczych na budowie - przestrzegają urzędnicy, którzy mieszkańców mających jakieś pytania odnośnie trwających robót proszą o bezpośredni kontakt telefoniczny (tel. 885-888-251) lub mailowy: gazociag.warszawski@gaz-system.pl

REKLAMA

Jakie korzyści da nam gazociąg?

Obecna infrastruktura umożliwia dostarczenie do Warszawy ok. 1 mld m3 gazu rocznie. Dzięki budowie Gazociągu Warszawskiego Gaz-System będzie mógł przesłać każdego roku nawet ponad 2 mld m3.

- Korzyści z powstania nowego gazociągu są bardzo duże, biorąc pod uwagę zarówno obecne potrzeby, jak i prognozowany wzrost zapotrzebowania aglomeracji warszawskiej na paliwo gazowe. Dzięki tej inwestycji będą zapewnione większe ilości gazu dla ciepłowni osiedlowych i miejskich, odbiorców dystrybucyjnych, a także mieszkańców. Gazociąg, jako element infrastruktury przesyłowej, poprawi stabilność zasilania i techniczne warunki pracy całej magistrali gazowej istniejącej wokół stolicy. Gaz wykorzystywany w miejskich ciepłowniach i elektrociepłowniach do produkcji prądu i ciepła będzie skutecznym orężem w walce z miejskim smogiem - zapowiada Gaz-System.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# peter

19.04.2024 09:47

Jak to się ma do polityki klimatycznej, która zakłada odchodzenie od paliw kopalnych (gaz ziemny). Lada moment przestaną być dotowane piece gazowe, a chyba za 10 lat planowany jest zakaz sprzedaży piecy gazowych na rzecz pomp ciepła itp.

# Mgr inż.

19.04.2024 12:57

#peter napisał(a) 19.04.2024 09:47
Jak to się ma do polityki klimatycznej, która zakłada odchodzenie od paliw kopalnych (gaz ziemny). Lada moment przestaną być dotowane piece gazowe, a chyba za 10 lat planowany jest zakaz sprzedaży piecy gazowych na rzecz pomp ciepła itp.
Zakaz będzie dla konsumentów czyli nas maluczkich żebyśmy wydawali nasze ciężko zarobione pieniądze nie na nasze małe przyjemności ale na pompy ciepła rekuperację i inne drogie wariacje
Natomiast w przemyśle nadal będzie można grzać gazem w procesach technologicznych przy produkcji komponentów dla bardziej zaawansowanych gospodarek.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA