REKLAMA

Bemowo

interwencja »

 

Szkolne schody w rozsypce. Czy ktoś je naprawi?

  23 kwietnia 2024

alt='Szkolne schody w rozsypce. Czy ktoś je naprawi?'
Fot. Marta Sylwestrzak

Rozpadające się schody Szkoły Podstawowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego 1 stanowią zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Czy ktoś je w końcu naprawi?

REKLAMA

Radna Marta Sylwestrzak na jednej z ostatnich sesji Rady Dzielnicy Bemowo nawiązała do rozsypujących się wejściowych schodów starego budynku Szkoły Podstawowej nr 350 przy Irzykowskiego. Schody od dłuższego czasu owinięte są taśmą, a ich stan nie tylko pozostawia wiele do życzenia, ale stanowi zagrożenie dla biegających wokół dzieci.

Szkolne schody na Jelonkach do pilnej naprawy

- Proszę o pilne przeznaczenie pieniędzy na remont schodów wejściowych do tzw. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
starego budynku szkoły. Stan schodów stanowi zagrożenie dla uczniów, personelu i rodziców. Nie ma pewności, czy odrywający się fragment nie spadnie komuś na głowę. Nie można pozostawić tej sprawy "na potem" - przekonuje radna Marta Sylwestrzak. Sprawa jest tym bardziej pilna, ponieważ w pobliżu kręcą się młodsze dzieci, które nie do końca mogą zdawać sobie sprawę z zagrożenia. A owinięcie schodów taśmą nie stanowi żadnej bariery, która powstrzyma ciekawość dzieci.

- Szkoła ze względów bezpieczeństwa musi mieć wejście zarówno dołem, jak i górą schodów. Jest to remont, o którym wiadomo od wielu miesięcy, a pieniędzy wciąż brak, mimo starań dyrekcji. Jako radna i rodzic, apeluję do zarządu dzielnicy, aby pochylił się nad tą kwestią. Uprzednio była mowa o około 180 tysiącach złotych - dodaje radna Sylwestrzak.

Zapraszamy na zakupy

Pilny remont? Nie tak szybko

Jak się okazuje, pilny remont zewnętrznych schodów w podstawówce na Jelonkach nie jest wcale taki oczywisty, bo bemowski ratusz nie ma na ten cel pieniędzy. Jak poinformowała burmistrz Urszula Kierzkowska, w celu pozyskania dodatkowych funduszy do warszawskiego Biura Edukacji został przesłany wykaz pilnych prac remontowych na ten rok. W wykazie tym znalazł się między innymi remont schodów placówki przy Irzykowskiego.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy