REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Mehoffera-bis: wciąż tylko na papierze

  30 września 2012

Mehoffera-bis: wciąż tylko na papierze

Otwarcie wiaduktu na Mehoffera na nowo przywołało temat budowy ul. Mehoffera-bis, która połączyłaby nowy wiadukt z Modlińską na wysokości także wciąż niedokończonej ulicy Światowida. Niestety, wygląda na to, że póki co o nowej drodze możemy tylko pomarzyć.

REKLAMA

Minęła już euforia mieszkańców wywołana otwarciem wiaduktu na Mehoffera. Wszyscy mieli nadzieję, że przeprawa znacznie poprawi komunikację w Choszczówce. Teoretycznie jest lepiej. Niestety w praktyce nie wygląda to tak różowo: dojazd do wiaduktu po drodze z trelinki i brak możliwości normalnego przejazdu po zjechaniu z wiaduktu - to największe przekleństwa kierowców.

- Fajnie, że oddali w końcu ten nieszczęsny wiadukt, ale żeby do niego dojechać, trzeba tłuc się po wertepach. Jak można było nie pomyśleć o drogach dojazdowych? - pyta czytelniczka.

Jej zdanie podzielają inni mieszkańcy wspominając też, że jakiś czas temu władze zapewniały, iż wybudują ulicę Mehoffera-bis.

- Dostrzegamy potrzebę budowy ulicy Mehoffera-bis i od lat zabiegamy o powrót tej inwestycji do miejskich planów inwestycyjnych - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny z białołęckiego ratusza.
Na zapewnieniach się skończyło.

- Dostrzegamy potrzebę budowy ulicy Mehoffera-bis i od lat zabiegamy o powrót tej inwestycji do miejskich planów inwestycyjnych - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny z białołęckiego ratusza.

Dzielnica dostrzega potrzebę i zabiega, niestety póki co bezskutecznie. Miasto nie ma pieniędzy na tę inwestycję. Wiadomo jedynie, że kiedyś będzie ona zrealizowana. Kiedy? Tego nie wie nikt.

Urzędnik: wszystko przez kryzys światowy

Stałą śpiewkę mają urzędnicy miasta. Wygląda na to, że wykreślenie z planów ulicy lokalnej na Białołęce to wina słabej kondycji giełd w Londynie i Tokio. Dlaczego? - W budżecie miasta znajdowało się zadanie "Budowa Mehoffera-bis - prace przygotowawcze". Prace projektowe związane z realizacją tego zadania zostały zakończone w połowie 2011 r. Malejące dochody miasta, wynikające z trwającego światowego kryzysu finansowego, zmuszają do ograniczenia wydatków również przy realizacji zadań inwestycyjnych. Konieczność utrzymania przyjętych wcześniej standardów w różnych dziedzinach życia, za które odpowiada samorząd, powoduje, że brak jest obecnie możliwości zwiększenia limitów wydatków inwestycyjnych, w tym również na inwestycje drogowe. Kontynuowane są tylko zadania, na które zostały już zaciągnięte zobowiązania - mówi zastępca dyrektora miejskiego biura drogownictwa i komunikacji Piotr Sójka. Dodaje, że ul. Mehoffera-bis, jak również inne inwestycje w tym rejonie Białołęki, uzależnione są od poziomu wzrostu dochodów miasta.

- W przypadku poprawy wskaźników finansowych zadania inwestycyjne, wcześniej zaplanowane do realizacji, będą ponownie wprowadzone do budżetu miasta - tłumaczy Sójka.

Anna Sadowska

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (3)

# Tridlle

01.10.2012 09:43

Mehoffera-Bis? W pierwszej kolejności proponuję znaleźć kasę na naprawę ul. Mehoffera.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

01.10.2012 10:01, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 01.10.2012 10:09

:) Rozsądny człowiek, tak by zrobił. A samorządowiec* z PO?
* - zawinie kasę pod siebie? Na mundur i pukawkę, żeby się z kumplami zabawić? :)

# Jacek z Choszczówki

23.02.2013 10:28

Tę ulicę - w połączeniu ze skończeniem Światowida na Nowodworach obiecano - dokładnie pamiętam - kiedy byłem na V roku studiów. Dziś dobiegam 40-tki i mam 13 i 10-letnie dzieci. Ciekawe czy im też na koniec studiów obiecają zbudowanie tej ulicy? I kiedy ostatecznie będzie zbudowna?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA