REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak zrobić dobry remont łazienki?

Jak zrobić dobry remont łazienki?

Najczęściej remontowanym pomieszczeniem w mieszkaniu jest łazienka. Wynika to z faktu, że ulega ona częstemu zabrudzeniu i zawilgoceniu, co może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni. Dodatkowo wymaga odświeżenia także ze względu na uszkodzenia na płytkach czy glazurze w wyniku ich użytkowania. Aby zatem poczuć się w łazience komfortowo, warto zdecydować się na jej remont. Jak przeprowadzić go dobrze?

Planowanie remontu łazienki

Zarówno remont małej jak i większej łazienki może być dużym przedsięwzięciem. Przede wszystkim podczas remontu należy poradzić sobie bez dostępu do umywalki, prysznica czy toalety. Tym samym należy zapewnić sobie odpowiednią alternatywę. Remont łazienki trzeba zaplanować także ze względu na wysokie koszty finansowe. Dodatkowo w mieszkaniu pojawić mogą się gruzy, zalegający pył, a także hałas podczas demontażu starej glazury. Wszystko to znacznie utrudniać może codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto odpowiednio wybrać czas na remont łazienki. Może to być między innymi w wakacje, kiedy dzieci mogą pojechać na kolonie lub do rodziny.

Renowacja starej łazienki

Najczęściej remonty starych łazienek są bardzo zaawansowane oraz długotrwałe. Tym samym należy rozpocząć od właściwego planu. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie projektu, w którym wyszczególnione będą wszystkie etapy prac. Pozwoli to przyspieszyć proces renowacji, a także zintensyfikować wszystkie pracy. Wartościowa może okazać się także współpraca z profesjonalnym architektem, lecz także firmą budowlaną. Niezbędne jest także zrewidowanie aktualnego wyposażenia, a także i jego ewentualna utylizacja. Dzięki temu można uzyskać dodatkowe miejsce, wykorzystując je na stworzenie nowych sprzętów czy też innych elementów wyposażenia łazienki. Bardzo także zadbać o natychmiastowe wyrzucenie rzeczy po remoncie, aby nie utrudniały funkcjonowania i nie stanowiły przeszkody.


Czas trwania remontu łazienki

Czas trwania remontu łazienki zależy przede wszystkim od ilości prac koniecznych do wykonania. Obejmuje to także dostępność ekipy remontowej, powierzchnię łazienki, a także ewentualne niespodziewane wydarzenia w czasie remontu. Dodatkowo, kiedy instalowana jest bateria podtynkowa prysznicowa, należy przeprowadzić szereg nawiertów oraz odpowiednich otworów, aby zainstalować wszystkie elementy. Podczas remontu pojawić się mogą także problemy związane z wyciekiem wody, a także koniecznością wymiany instalacji elektrycznej. To z kolei sprawia, że czas trwania remontu wydłuża się. Im większa łazienka tym więcej prowadzi się rur kanalizacyjnych, grzewczych lecz również przewodów elektrycznych. Nierzadko wymaga to zaangażowania ekipy hydraulików oraz elektryków, co także wpływa na wzrost kosztów. Dużo zależy także od tego czy w łazience instalowana jest wanna czy też kabina prysznicowa. Najczęściej w kabinach montowana jest słuchawka prysznicowa lub deszczownica, co sprawia, że uzyskuje się doskonały efekt. W większości przypadków jednak remont łazienki nie powinien być dłuższy aniżeli dwa tygodnie. Istotną kwestią jest także cena samego remontu, która uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim zależy od stylu, w którym zostanie wykonana łazienka. Nietypowe rozwiązania mogą sprawić, że koszt remontu łazienki stanie się wyższy. Istotne jest również jakie materiały wykończeniowe zostaną wybrane.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA