REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0
Białołęka

inwestycje »

 

Klasyków i Mehoffera - we wtorek otwarcie wiaduktów?

  10 września 2012

alt='Klasyków i Mehoffera - we wtorek otwarcie wiaduktów?'

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już we wtorek przejedziemy wiaduktami na Mehoffera i Klasyków. Nadzór budowlany dziś przeprowadza ostatnią kontrolę.

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Wygląda na to, że po wielu miesiącach oczekiwań w końcu zostaną otwarte wiadukty w ciągu ulic Klasyków i Mehoffera. Choć PKP Polskie Linie Kolejowe oficjalnie nie podaje terminu, nie potwierdza i nie zaprzecza tej informacji.

- 31 sierpnia złożona została dokumentacja do nadzoru budowlanego, a ten w ciągu 21 dni powinien wydać decyzję. Na Podróżniczej powstał kolejny szkolny moloch. Dzieci straciły spory teren Na Podróżniczej powstał kolejny szkolny moloch. Dzieci straciły spory teren Dobiegła końca rozbudowa najstarszej szkoły podstawowej na Białołęce. Rozbudowany i zmodernizowany budynek przy ul. Podróżniczej został powiększony m.in. o nowe sale lekcyjne i halę sportową. Dzieci straciły ogromny teren, na którym w ciepłe dni spędzały przerwy. Wszystko wyjaśni się w ciągu 2-3 dni - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.

O procedury związane z odbiorami technicznymi zapytaliśmy u źródła - w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

- Dzisiaj przeprowadzimy tzw. kontrolę obowiązkową, a jutro wiadukty zostaną oddane do użytku - zapewnił w poniedziałek dyrektor Jaromir Grabowski.

Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez kolejnych opóźnień. W przeciwieństwie do wszystkich stron zaangażowanych w budowę obu wiaduktów, nadzór budowlany zadziałał błyskawicznie, bez zbędnej zwłoki i dzięki temu już we wtorek przejedziemy nowymi wiaduktami w Choszczówce i Płudach.

Na wszelki wypadek w tytule dajemy jednak znak zapytania, bo zbyt wiele było już terminów uruchomienia obu wiaduktów.

Anna Sadowska

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (8)

# Marcin

10.09.2012 12:00

Wojewódzki Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - do dzieła! :]

# Poolii

10.09.2012 13:56

Aż się boję komentować....

# kukuryku

10.09.2012 14:32

cyba trzeba będzie wstęge przeciąć i szampana rozbić

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# ~Moooo

10.09.2012 14:32

Jestem mieszkanką ul. Klasyków.
Zwracam uwagę, że wiadukty były zrobione już conajmniej 2 miesiące temu! Na co czekamy 2 miesiące???
Ponad rok temu przyszedł ktoś do mnie, zapytał o to czy nie będą mi przeszkadzały ekrany akustyczne, odpowiedziałam, że nie. Teraz mam wiadukt, ekrany, nową ulicę i nie mogę korzystać!!! Pani Prezydent MS Warszawy- o co chodzi?
Jak jutro nie puszczą, to napiszę pismo do MS Warszawy- bo to się w głowie nie mieści!!!

# dziki

10.09.2012 14:37

ekrany przy skrzyzowaniu, przy przejściu dla pieszych i rowerowym dla drzew? to jaka w tym miejscu jest dopuszczalna prędkość samochodów???

# zapalniczka

10.09.2012 14:44

i z czego się cieszycie będzie smród ze spalin

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

 Matka_Sławka_z_Gdańska

10.09.2012 21:16, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 10.09.2012 21:18

Pojawił się... plan.... uważajcie! Czyli myśl ludzka wyprzedziła kalendarz!
Do tej pory, jak wynika z zamieszczonych tu relacji w barakowozach i za biurkami rozpatrywano, czy Radny, Pan Tumasz, pytając o terminy reprezentował Izbę Gmin, czy Kneset....
Zacytujmy fragment z postu tarantuli01 z dnia 27 sierpnia tego roku, z godziny 20:07:
"Druga osoba: A kim Pan jest?
Inna osoba: Pan się przedstawił, że radny dzielnicy Białołęka.
Druga osoba: A co to za Rada?
Inna osoba: Taki sejm, tylko niżej - samorząd."
Tu, to niżej... można śmiało dnem nazwać!

# M ______

11.09.2012 14:06

#dziki napisał(a) 10.09.2012 14:37
ekrany przy skrzyzowaniu, przy przejściu dla pieszych i rowerowym dla drzew? to jaka w tym miejscu jest dopuszczalna prędkość samochodów???
Jak widzisz ekrany są przeźroczyste, właśnie po to, żeby było bezpiecznie.
Coś za coś- będzie ciszej, ale bardziej niebezpiecznie (każda przeszkoda, nawet szklana stanowi problem dla kierowcy) natomiast będzie ciszej.
Pogadamy jak zrobią planowane rondo i będzie przejeżdżać 1000 samochodów/h w godzinach szczytu. Wtedy pewnie te ekrany się przydadzą... Mieszkam ulicę dalej i wg mnie- super, że tam są- bo mam blisko wiadukt, ale będę miała cicho.
~M
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0
Kup bilet

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 1olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA