REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Czwarty tor przez Białołękę. Kolejarze znów zapraszają na konsultacje

  7 marca 2023

alt='Czwarty tor przez Białołękę. Kolejarze znów zapraszają na konsultacje'
źródło: Wikimedia Commons / Action Direct

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają nowe konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy linii biegnącej w kierunku Legionowa, Radzymina i Nasielska. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię wypełniając ankietę.

REKLAMA

"W ostatnich latach mieliśmy w Warszawie konsultacje społeczne prowadzone lepiej lub gorzej, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Największą z planowanych na Białołęce inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe 'omawiają' z mieszkańcami w sposób pozwalający podejrzewać, że chodzi o zebranie możliwie najmniejszej liczby opinii" - tak pisaliśmy w 2020 roku o poprzednich konsultacjach zorganizowanych przez kolejarzy na Białołęce.

Ważne konsultacje na Białołęce

Tegoroczne konsultacje będą dotyczyć. Kiedy powstanie parking w Płudach? "Niedasizm" do potęgi n-tej Kiedy powstanie parking w Płudach? "Niedasizm" do potęgi n-tej
Serial pt. "Kiedy powstanie parking P+R Płudy?" nie ma końca. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców, białołęcki radny Filip Pelc po raz kolejny zwrócił się z prośbą o udzielnie informacji na temat ustaleń miasta i PKP Polskich Linii Kolejowych w sprawie przejęcia terenu pod budowę.
.. tej samej inwestycji, skrywającej się pod nazwą "Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia - Nasielsk (Kątne/Świercze)". PKP PLK analizują budowę czwartego toru przez Białołękę i przystanku na przecięciu z rezerwą terenu pod przedłużenie trasy mostu Skłodowskiej-Curie. Tym razem firma Databout, która prowadzi tzw. prace przedprojektowe, zaprezentuje nowe informacje o inwestycji i pokaże proponowany przebieg nowego odcinka torów.

"Podczas spotkań konsultacyjnych mieszkańcy będą mogli nie tylko zapoznać się ze szczegółowymi rozwiązaniami, ale również przekazać swoją opinię, wypełniając ankietę stacjonarnie lub elektronicznie. Wnioski ze spotkań pozwolą wyłonić najlepsze rozwiązanie dla przyszłej inwestycji" - zapowiada PKP PLK.

Zapraszamy na zakupy

Cztery tory przez Białołękę

Zgłoszenie uwag i wypełnienie ankiety jest możliwe do 4 kwietnia na stronie konsultacje.databout.pl. W serwisie zostały zamieszczone również materiały informacyjne o projekcie oraz harmonogram konsultacji społecznych. Kolejarze zapowiadają, że tym razem wszystkie spotkania będą rozpoczynały się o godz. 18.00, by mieszkańcy mieli szansę wypowiedzieć się po powrocie z pracy.

Planowany termin zakończenia prac nad studium wykonalności to jesień 2024 roku. Dopiero później będą mogły rozpocząć się właściwe prace projektowe.

(jok)

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Kej Kej

08.03.2023 03:31

Czy będzie możliwość oddać swój głos w ankiecie, nie uczestnicząc fizycznie w tych konsultacjach, a jedynie zapoznając się z materiałami w serwisie na stronie www?

# mic

08.03.2023 07:57

Cała prawda o tych "konsultacjach":
Serwer konsultacje.databout.pl potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe