REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

oświata

Polityk PiS zablokował wizytę Biedronia? Europoseł miał odwiedzić szkołę

  24 listopada 2022

Polityk PiS zablokował wizytę Biedronia? Europoseł miał odwiedzić szkołę
źródło: Facebook / SP nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "Alka" w Warszawie i Robert Biedroń

Robert Biedroń twierdzi, że wiceminister Andrzej Bittel wpłynął na decyzję dyrekcji podstawówki, doprowadzając do odwołania spotkania z nim. Wiceburmistrz Jędrzej Kunowski potwierdza, że rozmawiał z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, ale rozmowa nie miała wpływu na odwołanie spotkania.

REKLAMA

- Pisowski działacz w randze wiceministra, niejaki Andrzej Bittel, postanowił, że w publicznej szkole, do której chodzi jego dziecko, to nie rada rodziców będzie decydowała o tym, z kim odbywają się spotkania, tylko on sam osobiście. Zawoalowane groźby zadziałały bo wsparł go wiceburmistrz z Platformy Obywatelskiej Jędrzej Kunowski, bo jak twierdzi, w szkole nie ma miejsca na politykę - napisała w mediach społecznościowych Agata Diduszko-Zyglewska, warszawska radna Nowej Lewicy, współpracowniczka eurodeputowanego Roberta Biedronia. Wpis radnej zapewne wielu zdziwi, bo odpolitycznienie szkoły jest jednym z głównych postulatów partii lewicowych.

REKLAMA

Biedroń nie spotka się z uczniami

Chodzi o odwołane spotkanie z lewicowym politykiem w Szkole Podstawowej nr 52 im.

Macieja "Alka" Dawidowskiego przy ul. Samarytanka na Zaciszu. Radna Diduszko-Zyglewska wytknęła wiceburmistrzowi Kunowskiemu, że w tym samym cyklu odbywało się spotkanie z eurodeputowaną Różą Thun (PO).

- Nie mam wątpliwości, że nie chodzi o politykę. Spotkanie miało dotyczyć tego, dlaczego tolerancja jest tak istotna w kontekście prawodawstwa Unii Europejskiej. Chodzi o to, że Robert Biedroń jest gejem. a zgodnie z PiS-owską agendą osoby nieheteronormatywne mają być usuwane z przestrzeni publicznej. Lekcja o tolerancji się nie odbędzie, jest lekcja o nadużyciu władzy w wykonaniu PO-PiS - twierdzi radna.

- Fajna i prężna rada rodziców jednej z warszawskich szkół najpierw zaprosiła mnie na spotkanie z uczniami, mieliśmy rozmawiać o tolerancji, a później, na skutek gróźb PiS-owskiego działacza, spotkanie odwołała - tak komentuje sprawę eurodeputowany. - W tej sytuacji smutne jest także to, że PiS-owca poparł również wiceburmistrz z Platformy Obywatelskiej Jędrzej Kunowski, który o wcześniejszych spotkaniach z politykami wiedział i co więcej, sam jako polityk w szkole bywał - dodaje.

REKLAMA

Bittel dzwoni do wiceburmistrza

Sprawę skomentował dla naszej redakcji wiceburmistrz Jędrzej Kunowski, który zarzeka się, że nie chodzi o przekonania polityczne, ale o fakt, że części rodziców nie podobało się spotkanie ich dzieci z Biedroniem. Przyznał, że zadzwonił do niego wiceminister Andrzej Bittel, ale rozmawiał z nim nie w charakterze polityka partii władzy, lecz jako ojciec dziecka chodzącego do tej szkoły, zaniepokojonego wizytą polityka.

Tę wersję zdarzeń potwierdził też nam sam wiceminister Bittel. Podobno wśród niektórych rodziców postać Biedronia wzbudzała spore kontrowersje i wiceburmistrz próbował polubownie rozwiązać ten problem.

- Nie miałem złych intencji. Gdy dowiedziałem się, że dyrektorka szkoły po rozmowie z niezadowolonymi rodzicami odwołuje spotkanie, zaproponowałem spotkanie uczniów rodziców, którzy przeciwko Biedroniowi nic nie mają, w innym miejscu, poza budynkiem szkoły - wyjaśnia wiceburmistrz Kunowski.

(db)

.

Komentarze (3)

# Matka

24.11.2022 18:07

I słusznie. Szkoła to nie jest miejsce dla polityki i polityków

# LPG PLUS

25.11.2022 11:01

Biedroń wspaniały !!!!

# Tubylec

25.11.2022 15:57

Wiec polityczny chciał tam zrobić?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA