REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Ninja Warrior na Bródnie? Projekt już czeka

  12 kwietnia 2024

alt='Ninja Warrior na Bródnie? Projekt już czeka'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Park sprawnościowy, atrakcyjniejszy plac zabaw i tor przeszkód typu Ninja Warrior w Lesie Bródnowskim? To pomysł mieszkańców Warszawy.

REKLAMA

Nowy radny dzielnicy Norbert Zieliński złożył do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Targówka projekt zakładający urządzenie miniparku sprawnościowego z drewnianych kłód i pali dla dzieci i młodzieży, powiększenie istniejącego już placu zabaw o dodatkowe elementy oraz stworzenie toru przeszkód "typu Ninja Warrior".

Tor sprawnościowy w Warszawie

O tym, czy projekt zostanie zrealizowany, najpierw zdecydują urzędnicy, którzy ocenią go pod kątem formalno-prawnym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, trafi on na czerwcowe głosowanie i wówczas mieszkańcy zdecydują, czy jest wart realizacji.

Za 700 tys. zł na północnym skraju granicy polany w Lesie Bródnowskim miałby powstać minipark sprawnościowy wykonany z drewnianych kłód ułożonych w wydłużoną konstrukcję.

- Konstrukcja pozwoli na kreatywną zabawę oraz ćwiczenie równowagi i sprawności przez użytkowników w różnym wieku - wyjaśnia projektodawca.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski w Warszawie

Z kolei istniejący plac zabaw zostałby wzbogacony o dodatkowe zjeżdżalnie, np. w drewnianej wieży, trampoliny, huśtawki, drewniany zamek z elementami. To nie wszystko. W ramach tego projektu powstałoby też coś dla wymagających dużo większego wysiłku na świeżym powietrzu: tor OCR, czyli wielofunkcyjny tor z przeszkodami, który składałby się z wielu urządzeń do ćwiczeń w ruchu.

- Pozwala on na trenowanie technik pokonywania przeszkód w czasie biegu. Takie tory są wykorzystywane przy Runmageddonie oraz Ninja Warrior. Sam tor składa się z kilku kluczowym segmentów i jest wyposażony w 20-40 przeszkód, które pozwalają ćwiczyć siłę oraz zręczność - wyjaśnia projektodawca.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# dm13

14.04.2024 07:37

klawy pomysł, chętnie się pobawię w "nińdzie" :) Bo same siłownie plenerowe to czasem są już za łatwe dla bardziej zaawansowanych amatorów ruchu. A niestety, z rozrywek dla dorosłych to na osiedlu tylko taka siłka do wyboru albo pyfko w krzakach ;)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024