REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Park Wiecha przed metamorfozą. Są oferty, pieniędzy i decyzji brak

  15 kwietnia 2024

alt='Park Wiecha przed metamorfozą. Są oferty, pieniędzy i decyzji brak'
źródło: Dzielnica Targówek

Minął termin składania ofert na modernizację głównej alei parku Wiecha. Zainteresowanych przeprowadzeniem metamorfozy jest aż siedem firm, które są skłonne przeprowadzić prace za dużo większe pieniądze niż planował ratusz. Co teraz?

REKLAMA

Przetarg na przeprowadzenie metamorfozy głównej alei parku Wiecha ogłoszono pod koniec lutego. Była to też doskonała okazja do autopromocji podczas trwającej samorządowej kampanii wyborczej. Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska i wiceburmistrz Jędrzej Kunowski zapowiadali inwestycję z uśmiechem na ustach. Mówili, że wykonawcę powinniśmy poznać w marcu. Nic z tego. Wpłynęło siedem ofert i każda przekroczyła założony budżet. Inwestycja zdaniem urzędników miała zamknąć się w kwocie 5,7 mln zł. Najtańsza oferta jest o około 700 tys. zł droższa.

Co teraz?

- Będziemy starali się dorzucić brakujące pieniądze i jednak podpisać umowę z jednym z wykonawców. Wystąpiliśmy już do miejskiego ratusza z prośbą o dodatkowe środki na ten cel. Będziemy chcieli ruszyć z pracami jak najszybciej - informuje rzecznik dzielnicy Rafał Lasota. Brakująca kwota jest niemała i będzie wymagała decyzji nowo wybranej rady miasta. Dlatego wszystko zapewne wyjaśni się najwcześniej w maju.

Wstąp do księgarni

Jak zmieni się park Wiecha?

Zakres prac jest szeroki - od demontażu przestarzałych nawierzchni betonowych, po instalację nowoczesnych systemów oświetlenia i nawadniania. Planowane jest także utworzenie nowych ścieżek spacerowych. Jedną z bardziej znaczących zmian będzie zamiana betonowych chodników pomiędzy fontannami na przestronne trawniki, które nie tylko zwiększą powierzchnię biologicznie czynną o 433 m2, ale również wprowadzą do parku więcej zieleni i naturalnego uroku. Z kolei nowe chodniki wykonane z materiałów przepuszczających wodę opadową zastąpią stare nawierzchnie, przyczyniając się do lepszego gospodarowania wodami deszczowymi i poprawy mikroklimatu w parku. Dodatkowo w ramach metamorfozy nastąpi nasadzenie nowych roślin i ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# yo36

15.04.2024 14:42

wiadomo wizytówka dzielnicy, lecz w tej cenie polecam naprawę infrastruktury alejek chodników wzdłóż ulic w zarządzie dzielnicy, tu jest duuuuuuuuuużo do zrobienia.
Tylko nie wybierajcie firmy realaizującej prace na ulicy Chodeckiej pomiędzy Łojewską a Krasnobrodzką. Tam nic się nie dzieje stoją budy, pracowników brak, skrzyżowanie Chodecka/ Łojewska barierki, rozgrzebane, ciągnie sie tygodniami.
Jak za PRL-u
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA