REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Ninja Warrior na Bródnie? Projekt już czeka

  19 kwietnia 2024

alt='Ninja Warrior na Bródnie? Projekt już czeka'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Park sprawnościowy, atrakcyjniejszy plac zabaw i tor przeszkód typu Ninja Warrior w Lesie Bródnowskim? To pomysł mieszkańców Warszawy.

REKLAMA

Nowy radny dzielnicy Norbert Zieliński złożył do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Targówka projekt urządzenia dla dzieci i młodzieży miniparku sprawnościowego z drewnianych kłód i pali, powiększenie istniejącego już placu zabaw o dodatkowe elementy oraz stworzenie toru przeszkód "typu Ninja Warrior".

Tor sprawnościowy w Warszawie

O tym, czy projekt zostanie zrealizowany, najpierw zdecydują urzędnicy, którzy ocenią go pod kątem formalno-prawnym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, trafi on na czerwcowe głosowanie i wówczas mieszkańcy zdecydują, czy jest wart realizacji. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.

Za 700 tys. zł na północnym skraju granicy polany w Lesie Bródnowskim miałby powstać minipark sprawnościowy wykonany z drewnianych kłód ułożonych w wydłużoną konstrukcję.

- Konstrukcja pozwoli na kreatywną zabawę oraz ćwiczenie równowagi i sprawności przez użytkowników w różnym wieku - wyjaśnia projektodawca.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski w Warszawie

Z kolei istniejący plac zabaw zostałby wzbogacony o dodatkowe zjeżdżalnie, np. w drewnianej wieży, trampoliny, huśtawki, drewniany zamek z elementami. To nie wszystko. W ramach tego projektu powstałoby też coś dla wymagających dużo większego wysiłku na świeżym powietrzu: tor OCR, czyli wielofunkcyjny tor z przeszkodami, który składałby się z wielu urządzeń do ćwiczeń w ruchu.

- Pozwala on na trenowanie technik pokonywania przeszkód w czasie biegu. Takie tory są wykorzystywane przy Runmageddonie oraz Ninja Warrior. Sam tor składa się z kilku kluczowym segmentów i jest wyposażony w 20-40 przeszkód, które pozwalają ćwiczyć siłę oraz zręczność - wyjaśnia projektodawca.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Sdr

22.04.2024 11:37

Powinien być zakaz wciskania do BO projektów raz sromotnie uwalonych czyli takich jak ten. I tężnia w parku Olszyna. I tor przeszkód dla wózków inwalidzkich w najpiękniejszym półdzikim parku na Bielanach, czyli dolince marymonckiej.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA