REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Nowy park kieszonkowy w osiedlu na starym polu PGR-u

  19 kwietnia 2024

alt='Nowy park kieszonkowy w osiedlu na starym polu PGR-u'
Projekt parku kieszonkowego na placu Słoneczników, źródło: bo.um.warszawa.pl

Teren znajdujący się w trójkącie ulic Rembrandta, Miedza i Niwa jest wyjątkowo zaniedbany z powodu prowadzonych w okolicy budów. Jest pomysł, aby to zmienić.

REKLAMA

Do budżetu obywatelskiego na 2025 rok trafił projekt Jakuba Rawskiego, który korzystając z faktu, że w miejscowym planie teren ten, zwany "serkiem", przeznaczony jest pod zieleń parkową, proponuje stworzenie parku kieszonkowego.

Zielony skwer na placu Słoneczników?

Za 160 tysięcy złotych miałaby nastąpić metamorfoza tej niewielkiej przestrzeni na Targówku. Projekt zakłada: wyznaczenie alei parkowej żwirowej, posadzenie dziewięciu klonów zwyczajnych (o obwodzie pnia 30-35 cm), czterech sosen zwyczajnych (obwód pnia 30-35 cm), 26 krzewów (lilak pospolity), ustawienie koszy na śmieci, zamontowanie latarni parkowych, wysianie 500 m2 trawnika, utworzenie okrągłej rabaty i posianie na niej słoneczników. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.

- Brakuje zieleni urządzonej w tej okolicy. Obok szkoła, przedszkola, a nie ma nawet kawałka skweru pomiędzy blokowiskami - komentuje jeden z mieszkańców. O dalszym losie tego projektu najpierw zadecydują urzędnicy. Jeśli dadzą mu zielone światło, to trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców w budżecie obywatelskim dzielnicy na 2025 rok.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Madbutcher

19.04.2024 12:10

Park kieszonkowy? A może skwer linearny?
Uwielbiam nowomowę.

# dodam trzy grosze

19.04.2024 12:11

Ogród deszczowy

# Abyaby

22.04.2024 22:38

Obok mikro-apartamentow? Tam jest dużo miejsca na las. Ale trzeba chcieć. Niestety już po wyborach i nasz Targówek nic już nie dostanie.

REKLAMA

# Bareeja

24.04.2024 09:11

A wycięli drzewo. Prastara sosnę. A tam się odszczekiwal prześladowcom. Może laluś więcej drzew posadzi jak wygrał wybory? Ile drzew za kładkę donikad można zasadzic?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024