REKLAMA

Targówek

samorząd »

 

Wyborcy zadecydowali. Platforma nie potrzebuje SM Bródno

  11 kwietnia 2024

alt='Wyborcy zadecydowali. Platforma nie potrzebuje SM Bródno'
źródło: Facebook/Urząd Dzielnicy Targówek

Wybory wygrała Koalicja Obywatelska. Po raz pierwszy od kilku kadencji lokalny komitet związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno nie będzie "języczkiem u wagi" i nie postawi warunków Platformie Obywatelskiej.

REKLAMA

Spółdzielczy komitet "Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza" od kilku kadencji współrządził dzielnicą. Tym razem Koalicja Obywatelska nie potrzebuje spółdzielców do współrządzenia - na 25 możliwych do uzyskania mandatów KO ma ich 14. Na jej kandydatów zagłosowało blisko 22 tys. mieszkańców.

Rada Dzielnicy Targówek wybrana

Drugie w zestawieniu Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady siedmiu radnych, na których zdecydowało się zagłosować ponad 14 tys. wyborców. Gdzie w tym wszystkim są "lokalsi" związani z SM Bródno? Znajdą się w opozycji, bo KO nie potrzebuje koalicjanta. Komitet wyborczy stowarzyszenia Mieszkańców Bródna Targówka Zacisza będzie miał trzech reprezentantów. Łącznie zagłosowało na nich ponad 6,5 tysiąca mieszkańców, co stanowi 13,3%.

Trzecia Droga będzie miała jednego radnego - Rafała Suchockiego. Na jej kandydatów zagłosowało łącznie 3,8 tys. mieszkańców, co stanowi 7,6% wszystkich głosów. Niezwykle "hałaśliwe" w przestrzeni internetowej stowarzyszenie Razem dla Targówka zmierzyło się z realnym światem i nie zdobyło mandatu. Jego kandydatów poparło 3,1 tys. mieszkańców, czyli 6,3% głosujących.

Wstąp do księgarni

Jak głosowały Bródno, Targówek i Zacisze?

W każdym z pięciu okręgów wyborczych można było uzyskać pięć mandatów do rady dzielnicy. W pierwszym otrzymali je Marcin Skłodowski (PiS), Rafał Suchocki (Trzecia Droga), Katarzyna Górska-Manczenko (KO), Norbert Zieliński (KO) i Dorota Kozielska (KO).

W okręgu nr 2: Andrzej Bittel (PiS), Bartosz Szajkowski (KO), Justyna Rucyk (KO) i Joanna Kiljańczyk (KO) oraz Małgorzata Kwiatkowska (Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza).

W okręgu nr 3: Marek Waszczak (PiS) i Grzegorz Golec (PiS), Krzysztof Miszewski (KO), Jolanta Miśkiewicz (KO) i Bożena Winter (Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza).

W okręgu nr 4: Marta Borczyńska (PiS) i Andrzej Dąbrowski (PiS), Michał Jamiński (KO), Aneta Wyczółkowska (KO) i Agnieszka Godlewska (KO).

W piątym okręgu: Jakub Wąsik (PiS), Joanna Mroczek (KO), Jadwiga Ciastek (KO), Edyta Krasa (KO) i Jacek Duczman (Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza).

REKLAMA

Kiedy wybór burmistrza?

Wybór burmistrza dokonany zostanie w tajnym głosowaniu bezwzględną większością głosów. Pozostali członkowie zarządu wybierani są na wniosek burmistrza zwykłą większością. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia pierwszego posiedzenia rady dzielnicy zarząd dzielnicy nie zostanie wybrany, wówczas prawo to przechodzi na prezydenta Warszawy, który nie później niż w ciągu 14 dni powołuje zarząd, w tym burmistrza. Z tym jednak nie powinno być najmniejszego problemu. Koalicja Obywatelska ma teraz na Targówku władzę absolutną.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Arpa61

11.04.2024 09:36

Nie wiedziałem, że Targówek już jest na Ukrainie. Zapytam jak ów chłopek z Konopielki "ja nie wiem, czy nas tu chwalą, czy ganią?".

# rex

11.04.2024 12:00

Wszędzie musicie wpieprzac tę ukropolińską banderę???

# vfv

06.05.2024 08:17

Niestety słoiki pogrzebią Warszawę !!

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA