REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jakie udogodnienia dostępne są na Białołęce?

Jakie udogodnienia dostępne są na Białołęce?

Warszawska Białołęka cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem zarówno przez nabywców mieszkań, jak i deweloperów mieszkaniowych. Dzielnica oferuje dostęp do rozległych, zielonych terenów rekreacyjnych, ale także wszelkich miejskich udogodnień, stąd przykuwa uwagę tak wielu osób. Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce?

Mieszkania Białołęka - udogodnienia dla mieszkańców

Warszawską Białołękę można podzielić na dwie części oddzielone kanałem Żerańskim - zachodnią oraz wschodnią. Strona zachodnia Białołęki położona tuż nad Wisłą ma za sobą długoletnią tradycję, jest to obszar od dawna zabudowany i stanowi dom dla większości ze 130 tys. warszawiaków zamieszkujących dzielnicę.

Na terenie wschodniej części Białołęki, do której należą osiedla Brzeziny, Kobiałka oraz Grodzisk, jeszcze do niedawna zdecydowanie dominowała zabudowa jednorodzinna. Nadal jest to jeden z najbardziej zielonych obszarów w stolicy, choć wyraźnie przybywa jej mieszkańców w ramach kolejno realizowanych nowych inwestycji deweloperskich.

Zielona Białołęka - tereny rekreacyjne i komunikacja

Poza tym, że na terenie Białołęki znajduje się wiele miejskich zieleńców i zielonych terenów rekreacyjnych, to są tutaj również bogate środowiskowo rezerwaty przyrody. Największy z nich to Ławice Kiełpińskie o powierzchni ponad 800 ha. Po wschodniej stronie dzielnicy jest położony rezerwat Łęgi Czarnej Strugi, a nieopodal Puszcza Słupecka.

Jeśli chodzi o miejskie zieleńce, to należy wymienić Park Henrykowski z placami zabaw, trasą linową i wielofunkcyjnymi boiskami sportowymi. W zachodniej części dzielnicy, tuż nad Wisłą, mieści się z kolei Park Picassa z alejkami prowadzącymi do nadrzecznej plaży miejskiej. W Parku Picassa odbywają się również sezonowo festiwale oraz koncerty.

Ważnym i mocno tętniącym życiem punktem na mapie Białołęki jest Galeria Północna, otwarta w 2017 roku. Jak sami o sobie mówią, to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Galeria liczy ponad 200 sklepów, 20 punktów gastronomicznych, 11-salowe kino, salę zabaw, szkołę tańca i klub fitness. Najciekawszym jest jednak ogród na dachu obiektu o powierzchni aż 5 tys. m2, wypełniony zielenią, miejscami do wypoczynku, w tym tężnią solankową.

W stolicy, a zwłaszcza na Białołęce, zdążyło się już zakorzenić ogromne centrum handlowe Marywilska 44 o powierzchni blisko 70 tys. m2. Na terenie obiektu działa prawie 1400 różnych sklepów, punktów handlowo-usługowych i gastronomicznych.

Białołękę przecina również linia kolejowa z południa na północny-zachód, która pozwala sprawnie się komunikować z resztą aglomeracji warszawskiej, jak i na terenie samej dzielnicy. Mowa o stacjach Warszawa Toruńska, Warszawa Żerań, Warszawa Płudy i Warszawa Choszczówka, które prowadzą m.in. przez Legionowo, Dwór Mazowiecki i Modlin, gdzie znajduje się port lotniczy.

Na terenie Białołęki nie jest jeszcze dostępna żadna stacja metra, aczkolwiek szybko można się dostać do takich stacji, jak Kondratowicza, Bródno, Młociny czy Marymont.

Mieszkania Białołęka - w której części warto kupić mieszkanie?

Analizując rynek nieruchomości w Warszawie i dostępne mieszkania na Białołęce, warto rozważyć wschodnią część dzielnicy jako oazę spokoju, zieleni i oddechu od codziennych spraw. Ceny mieszkań w tej części Warszawy są bardzo przystępne, dlatego też tak wiele osób jest zainteresowanych zakupem lokalu w tym rejonie. Przypomnijmy, że w 2022 roku na Białołęce sprzedano najwięcej mieszkań z rynku pierwotnego.

Murapol Osiedle Natura przy ul. Katy Grodziskie jest położone właśnie na zielonych terenach nad prawym brzegiem kanału Żerańskiego. - To wyjątkowe miejsce, które dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej umożliwia dotarcie do centrum Warszawy w zaledwie 25 minut, w czym wspiera mieszkańców również stacja metra. Murapol Osiedle Natura będzie łącznie liczyć 500 mieszkań w 10 budynkach. W ofercie dostępne są ostatnie lokale mieszkalne - mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Na dachach nowych obiektów Murapol Osiedla Natura zaprojektowano panele fotowoltaiczne, które obniżą utrzymanie części wspólnych budynków i odciążą mieszkańców z opłat za zużycie energii elektrycznej. Na terenie inwestycji przewidziano stację ładowania aut elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu. Wdrożenie Home Management System pozwala ponadto mieszkańcom korzystać z urządzeń typu smart home w swoich mieszkaniach. Dzięki temu rozwiązaniu można zmniejszyć zużycie energii nawet o 29 proc. w skali roku.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA