REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Czym się kierować przy wyborze fotela ergonomicznego?

Czym się kierować przy wyborze fotela ergonomicznego?

Jeśli chciałeś usłyszeć, że przy wyborze fotela ergonomicznego cena nie gra roli, poczujesz się zawiedzony. Gra zasadniczą rolę, ale nie dlatego, że ładne fotele zawsze są drogie. Tu w ogóle nie chodzi o urodę rzeczy, a o ich jakość! Fotel ergonomiczny z górnej półki jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jego ruchome elementy działają płynnie i nie ulegają awariom.

A to właśnie możliwość wielokrotnej regulacji poszczególnych elementów konstrukcyjnych sprawia, że fotel ergonomiczny można maksymalnie dostosować do swoich potrzeb.

Wokół ergonomicznych foteli biurowych narosło wiele mitów. Rozwiejmy je raz na zawsze, żebyś wiedział, czym się kierować przy wyborze swojego fotela.

MIT PIERWSZY Fotel ergonomiczny niczym nie różni się od zwykłego fotela biurowego

Zwykły fotel biurowy może pod względem funkcjonalności niczym nie różnić się od krzesła, które stoi przy jadalnianym stole, ale fotel ergonomiczny to zupełnie inna klasa mebli. Tym, co ją wyróżnia jest ruchomość poszczególnych elementów konstrukcji: siedziska, oparcia, podłokietników i zagłówka. Im droższy mebel, czyli wymagający użycia bardziej skomplikowanych systemów konstrukcyjnych, tym większe możliwości jego regulacji na potrzeby indywidualnego użytkownika - a przecież nie każdy ma stale przypisane stanowisko pracy, w wielu firmach z jednego fotela korzysta kilka osób o różnym wzroście, wadze i posturze.

Chcesz wybrać fotel tylko dla siebie? Testuj kolejne modele.

Chcesz wybrać fotel do stanowiska pracy przeznaczonego dla kilkorga pracowników? Wybierz model wyposażony w mechanizm samoważący, który automatycznie określa wagę siedzącej osoby i dopasowuje do niej sprężystość oparcia oraz dostosowany do obciążeń nawet rzędu 150 kg.

MIT DRUGI Fotel ergonomiczny i zwykły fotel biurowy są tak samo dobre dla kręgosłupa

Całkowicie nieruchomy, pozbawiony możliwości regulacji fotel biurowy nie jest dobry dla kręgosłupa, ponieważ podczas wielogodzinnej pracy siedzącej nie daje możliwości jego podparcia ani w odcinku lędźwiowym, ani szyjnym i nie gwarantuje odciążenia mięśni przykręgosłupowych.

Korzystając ze zwykłego fotela biurowego prędzej czy później zaczynasz się kręcić i szukać bezbolesnej, w miarę komfortowej pozycji, którą jednak bardzo trudno znaleźć. Kiedy natomiast dobrze wyregulujesz fotel ergonomiczny, Twój kręgosłup układa się w pozycji fizjologicznej, znika ból, napięcie i dyskomfort.

Mało tego: decydując się na zakup fotela ergonomicznego o statusie wyrobu medycznego wdrażasz profilaktykę schorzeń kręgosłupa.

Chcesz zadbać o swój kręgosłup? Zależy ci na profilaktyce schorzeń kręgosłupa albo na odciążeniu już nadwątlonego układu ruchu? Wybierz fotel ergonomiczny z zaawansowanym systemem regulacji, weź też pod uwagę modele o statusie wyrobu medycznego.

MIT TRZECI Jakość materiałów, z których wykonany jest fotel ergonomiczny nie ma większego znaczenia

Zwróciliśmy już uwagę na to, że jakość materiałów ma znaczenie choćby dlatego, że fotel ergonomiczny wyposażony jest w zaawansowane systemy regulacji, a ruchome elementy wykonane z byle jakich materiałów zużywałyby się zbyt szybko.

Dlatego właśnie ramy oraz podstawy jezdne robione są ze stali, aluminium czy polipropylenu wzmacnianego włóknami węglowymi albo z połączenia tych materiałów.

Kolejna kwestia związana jest z komfortem użytkowania. Warto wiedzieć, że w segmencie foteli ergonomicznych często korzysta się z bardzo nowoczesnych materiałów tapicerskich, takich jak tkaniny membranowe czy elastyczne i przewiewne siatki (runner, stripes, mesh).

Gwarantują one nie tylko perfekcyjne dopasowanie się do potrzeb ciała, ale także doskonała wentylację w upał albo w nieklimatyzowanym pomieszczeniu.

Chcesz czuć się w swoim fotelu ergonomicznym komfortowo? Wybierz model zrobiony z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują jego trwałość oraz sprawiają, że jest przyjazny dla ciała.

Wiesz już, że fotel ergonomiczny naprawdę różni się od innych foteli z segmentu mebli biurowych. Decydując się na zakup konkretnego modelu upewnij się, że ma on możliwość regulacji:

  • wysokości i głębokości siedziska,
  • wysokości i kąta pochylenia oparcia,
  • podparcia odcinka lędźwiowego,
  • podłokietników,
  • zagłówka.

W najnowocześniejszych fotelach ergonomicznych funkcjonuje mechanizm synchroniczny w ramach którego wraz ze zmianą kąta pochylenia oparcia zmienia się kąt pochylenia siedziska oraz mechanizm umożliwiający pochylenie siedziska i oparcia do przodu, np. podczas pisania na klawiaturze.

Czy rozumiesz już, dlaczego cena jest jednym z wyznaczników jakości ergonomicznego fotela biurowego? Nie wyrzucaj pieniędzy na tanie i niefunkcjonalne meble do biura - będziesz musiał je szybko wymienić, a problemy z kręgosłupem, które pojawią się przez użytkowanie kiepskiej jakości fotela mogą wymagać także rehabilitacji.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA