REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata

  23 listopada 2022

alt='Parking P+R miał powstać razem z metrem. Czekamy już trzy lata'
Czy parking typu "parkuj i jedź" powstanie kiedyś przy Trockiej? Szanse na to są coraz mniejsze. Fot. DB

Choć decyzja o budowie stacji metra Trocka zapadła kilkanaście lat temu, zaś pasażerowie już od trzech lat mogą z niej korzystać, sąsiedni parking park&ride nadal pozostaje w sferze marzeń.

REKLAMA

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Targówka i osób dojeżdżających do stacji Trocka sprawą zainteresował się przewodniczący rady dzielnicy Michał Jamiński. Czy i kiedy powstanie obiecany parking przy stacji metra?

P+R Trocka wciąż w planach

Czytając wyjaśnienia Zarządu Transportu Miejskiego można odnieść wrażenie, że urzędnicy przespali zakończoną trzy lata temu budowę metra na Targówek. Zamówione za pieniądze podatników dokumenty dotyczące parkingu są już nieaktualne. Zbudowali przystanek kolejowy w absurdalnym miejscu. Dojście przez błoto Dojście do absurdalnego przystanku kolejowego po kostki w błocie
Choć trwająca od 2017 roku budowa stacji kolejowej Warszawa Targówek ostatecznie została zakończona przed rokiem, urzędnicy do tej pory nie zadbali o odpowiednie dojście do niej. Pasażerom pozostaje brnięcie do pociągu po kostki w błocie, w dodatku przez chaszcze.

To było do przewidzenia. Dzieciaki szaleją na dachu stacji metra To było do przewidzenia. Tylko spójrzcie na zdjęcia
Czy dach stacji metra może służyć jako substytut skateparku? Okazuje się, że tak. Wystarczy wybrać się na Bródno i Zacisze, gdzie młodzież na zadaszeniu stacji urządziła sobie świetną zabawę. Problem w tym, że jest ona mało bezpieczna, a sam dach stacji metra nie został do tego zaprojektowany.

- Z powodu zmiany w przepisach budowlanych oraz środowiskowych posiadane przez nas dokumenty (m.in. studium wykonalności) muszą być zaktualizowane. Przystąpimy do tego nie wcześniej niż w 2023 roku - informuje ZTM.

Mało tego. Jak się dowiadujemy, P+R Trocka nie jest już priorytetem. Urzędnicy za główny cel inwestycyjny obrali sobie budowę wielopoziomowego parkingu na... Bródnie. ZTM czeka teraz na decyzję środowiskową. Następnie wystąpi o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie miasta i ewentualne dofinansowanie unijne. Po zapewnieniu finansowania rozpisany zostanie przetarg na projekt i budowę parkingu. Budowa parkingu zajmie szacunkowo kolejne trzy lata.

Zapraszamy na zakupy

Samochodem do metra

- Warto dodać, że jednym z założeń systemu parkingów P+R jest ich lokalizacja przy dużych węzłach przesiadkowych, na pętlach szybkiej komunikacji publicznej, blisko granicy miasta lub jego strefy śródmiejskiej. Obecnie planowany parking P+R Trocka przestał spełniać taką rolę na rzecz parkingu przy stacji Bródno - przekonuje ZTM.

Jak dodają urzędnicy, parking przy Trockiej pełniłby jedynie rolę uzupełniającą w przypadku zapełnienia parkingu przy stacji Bródno. Trudno sobie wyobrazić, by kierowcy decydowali się jechać w takiej sytuacji aż na Targówek. Ze względu na nietypowy przebieg linii metra bardziej prawdopodobne jest, że kierowcy parkowaliby na trawnikach w rejonie Kondratowicza i Rembielińskiej.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# mieszkaniec Targówka

23.11.2022 19:57

Może te wybitne umysły z ZTM ruszły swoje szanowne tyłki za biórek i zobaczyły jak wygląda naprawdę sytuacja przy stacji Trocka i jak od rana zapchane są parkingi i okoliczne ulice. Ale widać jaśnie państwu urzędniczemu sprawia to kłopot. Przy okazji niech powiedzą kiedy wreszccie będzie otwarta Wincentego bo autobusy wróciły na swoje trasy a ulica świeci pustkami z wyjątkiem patroli które łapią chętnych do wsparcia budżetu. To już nawet nie jest śmieszne szczególnie dla mieszkańców Samarytanki i Gilarskiej.

# Też mieszkanka Targówka

27.11.2022 17:35

Popieram przedmówcę!

# Buncol

07.12.2022 13:47

Pytałem na facbokowym koncie ZDM o chodzi z tym SW Wincentego ale nikt nie chce odpowiedzić.
Chodza słuchy że czekają na całkowite oddanie Kondratowicza czeyli pewnie do końca roku.
Z drugiej strony mogą wymyśleć kolejny powód aby nie otwierać Św Wincentego

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe