REKLAMA
Zarząd Transportu Miejskiego, zdając sobie sprawę z niepowodzenia pomysłu, jakim jest parking park and ride na Połczyńskiej, od 14 września próbuje udoskonalić swoją koncepcję.
Do przetargu na przewóz warszawiaków krótkimi autobusami stanęły cztery firmy. Na przełomie tego i przyszłego roku pierwsze krótkie autobusy powinny dotrzeć na Obrońców Tobruku.
100 złotych zapłacą kierowcy korzystający z parkingów przesiadkowych "parkuj i jedź", jeśli nie będą mieć przy sobie skasowanego biletu okresowego ZTM. Nowa regulacja decyzją rady Warszawy weszła w życie 1 września.
Zawalidroga przy ulicy Górczewskiej ma się dobrze. Zapowiedzi jej usunięcia okazały się przedwczesne. Nowy termin rozprawienia się z widmem dawnego przystanku wyznaczony został na koniec wakacji.
Prace na moście Poniatowskiego, moście Śląsko-Dąbrowskim oraz remont torowiska w Al. Jerozolimskich przyczyną reorganizacji w ruchu ulicznym w Warszawie.
ZTM wprowadził w życie przygotowywaną od dawna reformę nocnej komunikacji. Podróżowanie nocą ma być teraz łatwiejsze i szybsze. Z linii nocnych od czerwca korzystają mieszkańcy niemal całej stolicy oraz kilku podwarszawskich miejscowości.
Wygląda na to, że nowo otwarty parking przy Połczyńskiej tylko nazwą (P+R od angielskiego park&ride) nawiązuje do zachodnich standardów. Miał być dla kierowców aut osobowych miejscem przesiadki w drodze do centrum, ale ci jakby nic sobie nie robiąc z "udogodnień" walą przez miasto własnymi samochodami.
Ulica Kocjana przez lata nie doczekała się remontu. Jej idealny stan już dawno sięgnął bruku. Czy bruk zostanie zalany asfaltem?
Podczas spotkania władz Bemowa z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego dyskutowano nad usprawnieniem komunikacji na terenie dzielnicy, a także skutecznego połączenia Bemowa z centrum miasta za pomocą szyn.
Dojazd na Groty przestał być problemem. Od niedawna na osiedle kursują cztery autobusy, wkrótce uruchomiona zostanie także linia nocna. Nie wszystkim jednak taka asymilacja komunikacyjna z Warszawą jest w smak. Autobusy znów podzieliły mieszkańców.
Zakończyły się roboty kanalizacyjne na ulicy Połczyńskiej. Istotne utrudnienia w ruchu z powodu zamknięcia jednej strony jezdni występowały na odcinku od Powstańców Śląskich do ulicy Szeligowskiej.
Decyzja UEFA o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji ME 2012 ma uruchomić wielką machinę rozwoju infrastruktury. Za kilka lat przez Bemowo pobiegną dwie trasy ekspresowe. Mieszkańcy bemowskich osiedli są zaniepokojeni, ale GDDKiA zapewnia, że nie mają powodów do obaw.
ZTM dokonał reformy w reformie nocnych linii autobusowych. Ulicą Hubala-Dobrzańskiego po raz pierwszy pojedzie autobus nocny.
Uruchomienie linii obwodowych (pierwsza połączy Bielany z Bemowem i zachodnimi dzielnicami miasta; druga Bielany z Bródnem, Targówkiem i Pragą) jest całkiem nową jakością w warszawskiej komunikacji.
Grotowska i Telefoniczna do remontu?
Mimo ostatniej reformy komunikacji autobusowej na Bemowie nadal są osiedla, których komunikacja miejska nie obsługuje w pełnym zakresie.
Kierowcy wreszcie odetchną. Wąskie gardła ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich zostaną poszerzone.
Metrem na Bemowo, rowerem do Dziekanowa. Młody burmistrz ma wiele pomysłów, jak przyspieszyć inwestycje, które na razie są tylko na papierze. Ponadto chce z Bemowa uczynić dzielnicę iście sportową. Dopomóc w tym ma PZPN. Szef ratusza liczy, że siedziba związku przeniesie się z Miodowej na Bemowo.
ZTM co jakiś czas przypomina swoim klientom - pasażerom, że lepiej nie przywiązywać się zanadto do ulubionych linii autobusowych, a tym bardziej ich tras.
Najprawdopodobniej od połowy kwietnia popularną wśród nocnych podróżnych z Bemowa linię 603 zastąpi 606. Ma to związek ze zmianami, jakie szykuje ZTM w stołecznej komunikacji nocnej. Wszystko - jak zapewnia zarząd - w trosce o wygodę pasażerów.
LINKI SPONSOROWANE