REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Autobus pod sam dom, czyli nocą na Groty!

  20 kwietnia 2007

ZTM dokonał reformy w reformie nocnych linii autobusowych. Ulicą Hubala-Dobrzańskiego po raz pierwszy pojedzie autobus nocny.

REKLAMA

Kiedy miesiąc temu pytałem rzecznika prasowego ZTM Igora Krajnowa, czy zmiany nocnych linii autobusowych przewidują wprowadzenie połączenia z osiedlem Groty odpowiedział, że takie połączenie nie zostało zaplanowane. Nie omieszkałem zatem poinformować o stanie rzeczy mieszkańców Bemowa na łamach "Echa". Wydawało się niekonsekwentne i niesprawiedliwe wprowadzanie nowych autobusów, w tym wielu pod Warszawę, pomijając niemałe bemowskie Groty. Osiedle domów jedno i wielorodzinnych położone na obrzeżach dzielnicy do tej pory nigdy nie było obsługiwane przez żadną linię nocną. Najbliższe autobusy miały pętlę na osiedlu Górczewska, a to dla niektórych mieszkańców Grot nawet 40 minut drogi piechotą.

Dzisiaj znamy już ostateczny kształt nowej siatki linii nocnych. ZTM dokonał kilku dla nas zasadniczych korekt. I tak na Groty pojedzie autobus nie tylko dzien-ny, ale także nocny o numerze N45. Cogodzinny kurs nie powinien nikomu prze-rywać snu, a tych kilka przejazdów w ciągu nocy niejednemu nocnemu markowi z pewnością ułatwi powrót do domu.

Piotr Otrębski

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy