REKLAMA
W ramach ogłoszonego przez prezydenta miasta programu "Przygotowania Warszawy do działania w warunkach kryzysu" władze Bemowa w ratuszu szykują schron. Ilu mieszkańców pomieści i kto z niego skorzysta na wypadek bombardowania?
Choć sezon letni już za nami, park Górczewska i Fort Bema - szczególnie w ciepłe jesienne dni - wciąż są miejscem spotkań mieszkańców. Część z nich nie tylko korzysta z siłowni plenerowych czy placów zabaw, ale także grilluje i organizuje sobie imprezy "pod chmurką". I są to często imprezy zakrapianie nie tylko jednym piwkiem, ale przeobrażające się w libacje.
W okolicach kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów bywa mało przyjemnie. Jeden z bemowskich radnych na wniosek mieszkańców zaapelował o częstsze patrolowanie tego miejsca. Co na to policja i straż miejska?
Problem przemocy domowej powszechnie znany jest policjantom w całej Polsce. Pojawia się też na Bemowie. Jakiego rodzaju jest to przemoc i jak często do niej dochodzi?
Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak żołnierz? Ministerstwo Obrony Narodowej daje możliwość spełnienia tego marzenia. Na terenie całego kraju wojskowi zachęcają do udziału w projekcie "Trenuj z wojskiem w ferie". Ofertę przygotowała m.in. Wojskowa Akademia Techniczna.
Strażnicy miejscy, którzy wieczorem 6 lipca patrolowali Fort Bema, zauważyli kłęby dymu unoszące się nad jednym z budynków przy ulicy Waldorffa 28. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i wezwali straż pożarną, która walczyła z żywiołem do pierwszej w nocy.
- Przestępczość na Bemowie rośnie, a mieszkańców obsługują frustraci bez sprzętu - to jeden z komentarzy mieszkanki naszej dzielnicy, opisującej swoje wrażenia po wizycie w komisariacie przy Raginisa przed czterema laty. Czy od tamtej pory coś się zmieniło?
Naukowcy z Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej badają właściwości metali, z których wykonywane są lufy do systemów artylerii przeciwlotniczej.
Radna Marta Sylwestrzak postanowiła zainteresować się stanem schronu przeciwlotniczego pod urzędem dzielnicy. Okazuje się, że sytuacja jest dramatycznie zła.
Bemowski ratusz chciałby objąć monitoringiem większość obiektów na terenie popularnego parku na Jelonkach.
Poważne siły straży pożarnej skierowano do akcji w pobliżu Obrońców Tobruku.
Mieszkanka Jelonek nie mogła odjechać z parkingu, ponieważ pod autem zrobiła się głęboka na metr wyrwa. - Istniało realne zagrożenie zapadnięcia się samochodu - przyznają służby wezwane na miejsce.
Jedna z głównych alejek spacerowych w parku Górczewska wyłączona z ruchu dla samochodów dojeżdżających na parking? Takich zmian chcą mieszkańcy.
Słupki na dobre zadomowiły się w Warszawie. Czy to dobrze? Z jednej strony porządkują przestrzeń i ograniczają nielegalne parkowanie, z drugiej sprawiają nie lada problem służbom ratowniczym.
Nowa organizacja ruchu jest na tyle niebezpieczna dla rowerzystów, że wolą oni masowo łamać przepisy. Mieszkańcy proponują lepsze rozwiązanie.
Gdy kierowcy nie chcą przestrzegać limitu prędkości, najtańszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa są spowalniacze.
Miesiąc po zamontowaniu spowalniaczy na Radiowej oficjalnie na stole jest już propozycja uspokojenia ruchu na innej ruchliwej ulicy.
Na jednej z głównych ulic Bemowa pojawiły się progi zwalniające i zwężające jezdnię słupki.
Drogowcy niespodziewanie rozpoczęli przebudowę fragmentu jednej z głównych ulic Bemowa.
Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie pożaru, który wybuchł w niedzielę 24 maja ok. godziny 16 przy ul. Drogomilskiej. Konieczna była ewakuacja całego budynku, dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala a jedna zginęła na miejscu. Jak relacjonują świadkowie, płomienie z mieszkania na drugim piętrze sięgały kilka kondygnacji wyżej...
LINKI SPONSOROWANE