REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo

 

Na jeden dzień stań się żołnierzem. Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza

  4 stycznia 2023

Na jeden dzień stań się żołnierzem. Wojskowa Akademia Techniczna zaprasza
źródło: Facebook / Wojska Obrony Terytorialnej

Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak żołnierz? Ministerstwo Obrony Narodowej daje możliwość spełnienia tego marzenia. Na terenie całego kraju wojskowi zachęcają do udziału w projekcie "Trenuj z wojskiem w ferie". Ofertę przygotowała m.in. Wojskowa Akademia Techniczna.

REKLAMA

- Zapewniamy profesjonalne umiejętności, przygotowanie wojskowe, wojskowy poczęstunek oraz dobrze i miło spędzony czas - czytamy na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej, która zaprasza wszystkich chętnych 25 lutego.

Jeden dzień w wojsku

"Trenuj z wojskiem" to podstawowe, 8-godzinne, bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel. Na WAT powstał nowoczesny pojazd bezzałogowy. Prestiżowa nagroda dla uczelni Na WAT powstał nowoczesny bezzałogowiec
Posiada zdalnie sterowany moduł uzbrojenia wraz z karabinem maszynowym oraz systemy odstraszania i śledzenia. Tak wyposażony jest Perun - autonomiczny pojazd kołowy do zadań rozpoznawczych i bojowych, powstały przy udziale naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Pojazd został uhonorowany prestiżową nagrodą Defender.
To inicjatywa prospołeczna i proobronna.

- Nauczymy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę, przekażemy podstawy przetrwania oraz technik wali w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. To opcja dla wszystkich, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie. Powiemy, jak się bronić i gdzie schronić w razie ataku, ostrzału czy kryzysu. Wszystko to w profesjonalny sposób i w bardzo przystępnej formie - czytamy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej.

REKLAMA

Jak się zapisać i gdzie poza WAT-em?

Już można zapisywać się na szkolenia. Wystarczy wybrać termin oraz miejsce i zgłosić się w bardzo prosty sposób - podając imię, nazwisko, wiek i kontakt. Można to zrobić w dowolny sposób - e-mail, telefon, social media lub osobiście. W WAT zapisy realizowane są pod adresem e-mail: trenujzwojskiem@wat.edu.pl oraz pod numerami telefonów: 261-837-190, 261-837-560, 261-837-563. Na Mazowszu ferie zimowe odbędą się od 13 do 26 lutego, zaś WAT zaprasza na całodniowe szkolenie wojskowe w sobotę 25 lutego. Z programu szkoleniowego w okolicy można jeszcze skorzystać w Wesołej (14 stycznia i 11 lutego) oraz w Szkole Podoficerskiej Sonda w Zegrzu (4 i 18 lutego).

Czym jest "Trenuj z wojskiem"?

Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych w sprawie szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia - w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny - prowadzą instruktorzy Wojska Polskiego. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku od 15 do 65 lat.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Rex

05.01.2023 23:31

Adrian! Idziemy!

# WAT-owiec

06.01.2023 22:45

Brawo za inicjatywę! (Absolwent WAT cywilny)

# qvertz

07.01.2023 19:03

W jeden dzień. Ech, ta propaganda...

REKLAMA

# elmoeo

07.01.2023 22:35

niech sobie pisowskie 7ydobolszewiki idą żołnierzykować i najlepiej wszyscy od razu na upadline walczyc
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA